Florbalistky Tatranu si z Brna odvezly tři body. Foto: Bulldogs Brno
23. 12. 2019 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Tatran si jednoznačně poradil s Bulldogs, ostatní favorité rovněž nezaváhali

Čtrnácté kolo nejvyšší ženské soutěže nepřineslo vyložené překvapení. Všech šest předvánočních zápasů vyhráli papíroví favorité, především mezi Tatranem a Bulldogs se asi očekával větší boj, ale pražský tým zvítězil jednoznačně 8:2. Důležitý krok směrem do play off udělaly Židenice, které zvládly zápas s Olomoucí 4:2.

Šlágr kola mezi Tatranem a Bulldogs měl nakonec jednoznačný průběh. Tatran se již v polovině zápasu dostal do vedení 4:1 a komplikace nepřipustil. V průběhu třetí části navýšil vedení až na 7:1, až poté se povedlo Detkové korigovat. Poslední slovo ale měla za Tatran Prontekerová a do Prahy tak putovaly tři body za vítězství 8:2. „Dnešní výkon byl tou správnou odpovědí na čtvrteční propadák. Jsme moc rádi za tři body,“ uvedl Marek Michálek.

Důležitý krok směrem k jistotě play off udělaly Židenice. Ty sice na konci druhé třetiny přišly o dvoubrankové vedení, ale v poslední části díky Andree Dernerové a autorce hattricku Evě Urbáškové dokázaly moravské derby zvrátit na svou stranu poměrem 4:2. „Lepší prověrku jsme si nemohli přát a těší mě, že jsme obstáli. V první třetině jsme si počínali v koncovce až příliš bohurovně, v závěru druhé dvacetiminutovky jsme soupeře pustili do hry, přesto nás to nezlomilo, hráčky to ustály v hlavách a došly si pro tři body. I taková utkání nás posouvají dál,“ ocenila zápas trenérka Židenic Petra Prouzová.

Dvě třetiny byly florbalistky Panthers Chodovu vyrovnaným soupeřem. Poslední část ale prohrály 0:5 a celý zápas pak 5:5, přičemž ještě v polovině duelu bylo skóre 4:4. Nakonec se ale projevila kvalita favorita, za kterého si pět bodů připsala Magdaléna Plášková. „Těžký zápas, musím říct, že jsme si ho udělali ještě těžší samy svým přístupem v prvních dvou třetinách. Poslední třetina ale byla v pořadku a prakticky na jednu branku. Soupeři děkujeme za zápas, je znát, že jde herně výrazně nahoru,“ ocenil výkon Panthers kouč Chodova Lukáš Procházka.

Problémy naopak neměl tým Ivanti Tigers, který se postavil Liberci. Úvodní část získal poměrem 1:0, už v polovině zápasu ale vedl už 5:0 a postupně skóre navyšoval až ke konečnému výsledku 12:2, na kterém se šesti body podílela Eliška Chudá. „Pomalejší rozjezd, ale nakonec jsme utkání bez problému zvládly, a nakonec vstřelily i celkem dost branek,“řekla k utkání Karolína Šatalíková.

Za dohledu švédských sudí Ludwiga Broadhalla s Robertem Nordinem se odehrál zápas mezi Jičínem a FBC Ostrava. Nejen dva Švédové mohli vidět skvělý individuální výkon Michaely Mlejnkové, která vstřelila sedm branek, a ještě dokázala jednou přihrát. Po šesti bodech si připsaly Denisa Kotzurová s Paulínou Hudákovou a FBC zvítězilo 11:2. „Od nás dneska hodně florbalový výkon se spoustou krásných situací. Chyběla nám trochu efektivita, ale jinak holky zaslouží za vánoční dvojkolo vzhledem k okolnostem velkou pochvalu,“ usmíval se Jakub Robenek.

S čistým kontem uzavřely kalendářní rok 2019 Vítkovice. Bohemians porazily 12:0, přičemž Barbora Husková vstřelial čtyři branky. Pražský tým ale může mrzet především ztráta tří hráček, nejhůře vypadalo zranění kotníku útočnice Zlámalové. „Zápas s velkým počtem vypracovaných střeleckých situací, v první třetině jsme selhávali ve finální fázi, od druhé třetiny už jsme našli gólovou soustředěnost a začalo to padat. Zápas jsme měli pevně pod kontrolou,“ zhodnotil trenér Tomáš Martiník.

Přehled 14. kola Extraligy žen

Ivanti Tigers Jižní Město – Crazy girls FBC Liberec 12:2
branky: 11. Eliška Trojánková, 24. Kateřina Kovaříková, 29. Nikola Hermannová, 32. Eliška Chudá, 32. Eliška Trojánková, 42. Eliška Chudá, 42. Lucie Řezáčová, 44. Eliška Chudá, 49. Iveta Hyršlová, 54. Kristýna Vejvodová, 56. Eliška Chudá, 60. Eliška Trojánková – 33. Pavla Bárková, 51. Pavla Bárková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Lucie Špačková 8 – Adéla Nejezchlebová 47; po třetinách: 1:0, 4:1, 7:1;

Bulldogs Brno – Tatran Střešovice 2:8
branky: 27. Yvona Dostálová, 57. Linda Detková – 7. Markéta Prontekerová, 24. Vendula Beránková, 26. Markéta Prontekerová, 30. Kateřina Pisárová, 52. Kateřina Seemannová, 55. Denisa Billá, 55. Daniela Kvasková, 60. Markéta Prontekerová; rozhodčí: Jiří Obalil – Martin Pivoda; vyloučení: 2:1; využití: 0:2; diváků: 154; zásahy brankářů: Sabina Dvořáčková 18 – Eliška Drbalová 33; po třetinách: 0:1, 1:3, 1:4;

FBS Olomouc – K1 Florbal Židenice 2:4
branky: 39. Lenka Ryšavá, 40. Eva Barvíková – 8. Eva Urbášková, 22. Eva Urbášková, 46. Andrea Dernerová, 59. Eva Urbášková; rozhodčí: Patrik Mik – Martin Petřík; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 82; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 19 – Lenka Remešová 21; po třetinách: 0:1, 2:1, 0:2;

1. SC TEMPISH Vítkovice – FbŠ Bohemians 12:0
branky: 3. Barbora Husková, 22. Denisa Ferenčíková, 25. Barbora Husková, 27. Lenka Novotná, 29. Eliška Planková, 31. Dominika Buczek, 35. Barbora Husková, 40. Kamila Paloncyová, 47. Sára Seevaldová, 53. Sára Seevaldová, 54. Barbora Husková, 60. Dominika Buczek; rozhodčí: Pavel Hála – Vladimír Hála; vyloučení: 0:2; využití: 1:0; diváků: 70; zásahy brankářů: Nikola Příleská 8 – Martina Lerchová 15, Daniela Kreisingerová 14; po třetinách: 1:0, 7:0, 4:0;

KM automatik FBK Jičín – FBC ČPP OSTRAVA 2:11
branky: 31. Lucie Paulovičová, 54. Kristýna Bachmaierová – 1. Michaela Mlejnková, 9. Denisa Kotzurová, 22. Denisa Kotzurová, 31. Denisa Kotzurová, 33. Michaela Mlejnková, 37. Michaela Mlejnková, 44. Michaela Mlejnková, 52. Michaela Mlejnková, 53. Michaela Mlejnková, 54. Michaela Mlejnková, 59. Paulína Hudáková; rozhodčí: Ludwig Broadhall – Robert Nordin; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 161; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 32 – Veronika Tomšová 34; po třetinách: 0:2, 1:4, 1:5;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Panthers Praha 10:5
branky: 17. Martina Řepková, 17. Gabriela Žůrková, 19. Martina Řepková, 20. Martina Řepková, 34. Anet Jarolímová, 42. Johana Vrbová, 43. Kristína Belicová, 44. Magdaléna Plášková, 45. Martina Řepková, 60. Magdaléna Plášková – 12. Nela Havlíková, 15. Kristýna Lochmannová, 31. Nikola Staňková, 32. Nela Jiráková, 37. Dominika Tůmová; rozhodčí: Petr Herman – Daniel Nejedlo; vyloučení: 0:3; využití: 3:0; diváků: 102; zásahy brankářů: Jana Christianová 12 – Kristýna Horňáková 36; po třetinách: 4:2, 1:3, 5:0;