Eliška Krupnová. Foto: Flickr Nacka Wallenstam
30. 12. 2019 Ženský florbal - Zahraničí (2) KOMENTÁŘŮ

Fantastický obrat Pixba. Ratajová s Krupnovou zažily zvrat proti Moře, Urbánková dala dvě branky

Velký obrat se ve švédské ženské Superlize povedl hráčkám Pixba. Ty po dvou třetinách prohrávaly ve vánočním šlágru s Morou již 0:5, ve třetí části ale dokázaly srovnat a Denisa Ratajová následně rozhodla prodloužení. Dvěma góly se zaskvěla také Tereza Urbánková v dresu Malmö.

Vánoční šlágr mezi druhým a třetím celkem tabulky, tedy Morou a Pixbem, byl lahůdkou nedělního programu. Leč se zdálo, že příliš vzruchu nepřinese, protože na konci druhé třetiny to bylo již 5:0 pro Moru a nezdálo se, že by se na kurzu zápasu mělo něco změnit.

Minuty plynuly také ve třetí části, ale poté začal velký obrat: v čase 49:01 se po přihrávce Elišky Krupnové sórovala Stenberg, stejná hráčka následně během dvou minut a šestnácti vteřin dokončila hattrick. V čase 51:41 našla Krupnová úspěšně Miu Karjalainen, za další dvě minuty pak sama srovnala. Celkem tak Pixbo na vyrovnání potřebovalo čtyři minuty a čtyřiačtyřicet vteřin.

V prodloužení pak přišel čas Denisy Ratajové, která po osmadvaceti sekundách přisoudila extra bod Pixbu.

Dařilo se také Malmö, které porazilo poslední tým tabulky Skoghalls 9:0. Dvěma brankami se na tom podílela Tereza Urbánková, která při své druhé třefě využila přesilovou hru.