Florbalistky Ostravy slaví cennou výhru nad Ivanti Tigers. Foto: FBC Ostrava
5. 1. 2020 Extraliga žen (1) KOMENTÁŘŮ

Šlágr kola pro FBC Ostrava, Židenice se blíží play off. Liberec dal šest branek, ale nebodoval

Pět zápasů 15. kola Extraligy žen dopadlo podle papírových předpokladů. Ve víkendovém šlágru získaly všechny body florbalistky FBC Ostrava na úkor Ivanti Tigers, velký krok směrem do play off udělaly Židenice, které si poradily s oslabeným Jičínem. Liberec dal sice šest branek, ale na body proti Panthers Praha to nestačilo.

Šlágr kola začal pro FBC Ostrava velmi špatně. Po brankách Kovaříkové, Fousové a Pálkové prohrávalo FBC po patnácti minutách 0:3, do hry se vrátilo dvěma zásahy na konci první třetiny. Ve 25. minutě pozdější autorka hattricku Michaela Mlejnková srovnala, pětiminutovou přesilovou hru po vyloučení Zuzaníkové ale využila opět Pálková a v polovině utkání poslala Ivanti Tigers naposledy do vedení.

Následoval ale minizápas, který FBC vyhrálo poměrem 6:0 do 58. minuty. Teprve tehdy korigovala Hermannová na 5:9 z pohledu Pražanek. Stejná florbalistka uzavřela 89 sekund před koncem skóre na konečných 9:6 pro FBC.

Podle Lukáše Netrefy se ale Ivanti Tigers nemá zač stydět. Na skvělý úvod zápasu se nám bohužel nepovedlo navázat, druhá třetina byla dost otevřená, ale třetí se nám nepodařilo zastavit produktivní sílu Ostravy a po tvrdém a kvalitním zápase FBC bere 3 body,“ řekl.

Jakub Robenek měl také pro zápas slova chvály. „Zápas hodný play-off. Stál proti Nám dnes kvalitně připravený soupeř, a hlavně jejich juniorská lajna dokazuje, že jsou velký příslib pro český florbal. My jsme předvedli katastrofální začátek, ale morál v oslabeních a kvalita, do které jsme dokázali přepnout v průběhu zápasu udělala ze zápasu parádní podívanou,“ zhodnotil.

Další důležitý krok směrem do play off udělaly Židenice, které si po Olomouci poradily také s Jičínem. Ten nastoupil bez několika opor a oficiálně jej v zápase jako hlavní trenérka vedla 17letá Sára Čelišová a Židenice toho uměly využit. I bez Andrey Dernerové na hřišti dokázaly vstřelit sedm branek a vyhrát 7:2. „Dnes rozhodla první třetina, kdy jsme získali rozhodující náskok. V dalším průběhu jsme se bohužel poněkud trápili v zakončení jinak mohl být výsledek ještě výraznější,“ zhodnotil Jiří Starý zápas, ve kterém vstřelila hattrick Kamila Pravcová.

Do elitní osmičky se na úkor Bulldogs Brno dostaly hráčky Panthers Praha, které sice rovněž postrádaly tradiční trenérskou dvojici Jenšík – Skazko, ale k výhře 13:6 je poměrně klidně dovedl Štěpán Weber. Svůj debut prožila v brance Eliška Eggertová, hned šest bodů si pak připsala Nikola Staňková, na druhé straně nestačilo ani pět zápisů Kláry Leierové. „Vánoční přestávka prospěla asi více domácím než nám, i tak jsme ale potvrdili kvalitu a v první polovině utkání jsme se drželi pokynů a v druhé jsme pak těžili z náskoku. Pozitivem je, že jsme odehráli na tři formace, zapojili všechny hráčky a zlepšená hra Liberce,“ hodnotil Weber.

Bulldogs Brno totiž nestačily na Chdoov, kterému podlehly 1:10, přičemž Hana Ranochová přišla o čisté konto až 23 sekund před závěrečnou sirénou. Hned pět kanadských bodů za tři branky a dvě asistence si připsala Johana Vrbová. „Pár světlejších pasáží, ale opravdu jen pár, nic víc. Předvedli jsme dnes zoufale málo, naše hra byla pomalá a plná nepřesností, s tímhle prostě nemůžeme být spokojeni a je nutné něco změnit,“ kritizoval Lukáš Procházka.

Žádný problém neměly ani Vítkovice. Ostravanky se na domácí Champions Cup naladily pohodlnou výhrou 14:1 nad Olomoucí, při které si hattrick připsala Lucie Theimerová a hned čtyři body pak mladá reprezentantka Michaela Kubečková. „Od nás dnes slušné, měli jsme nějaké cíle do zápasu i s ohledem na Champions Cup, a tak jsme se soustředili na plnění konkrétních věcí,“ popisoval hlavní trenér Tomáš Martiník.

Přehled víkendových výsledků 15. kola extraligy žen:

1. SC TEMPISH Vítkovice – FBS Olomouc 14:1
branky: 3. Anna Grufíková, 8. Lucie Cholinská, 12. Denisa Ferenčíková, 17. Barbora Husková, 26. Lucie Theimerová, 32. Eliška Planková, 33. Vlaďka Maděrová, 35. Lucie Cholinská, 35. Michaela Kubečková, 37. Michaela Kubečková, 51. Ivana Šupáková, 53. Lucie Theimerová, 53. Michaela Kubečková, 59. Lucie Theimerová – 45. Eva Barvíková; rozhodčí: Pavel Kačer – Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Petra Klečková 6 – Lenka Kubíčková 22; po třetinách: 4:0, 6:0, 4:1;

K1 Florbal Židenice – KM automatik FBK Jičín 7:2
branky: 9. Eva Nečasová, 13. Eva Filipová, 15. Silvia Tomová, 20. Kamila Pravcová, 33. Kamila Pravcová, 34. Kamila Pravcová, 58. Šárka Staňková – 23. Nikola Kuchařová, 50. Nikola Kuchařová; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 0:4; využití: 0:0; diváků: 50; zásahy brankářů: Lenka Remešová 14 – Veronika Samková 29; po třetinách: 4:0, 2:1, 1:1;

FBC ČPP OSTRAVA – Ivanti Tigers Jižní Město 9:6
branky: 20. Michaela Mlejnková, 20. Viktória Grossová, 25. Michaela Mlejnková, 37. Paulína Hudáková, 38. Nela Kapcová, 47. Nela Kapcová, 48. Michaela Mlejnková, 48. Veronika Káčová, 55. Paulína Hudáková – 3. Kateřina Kovaříková, 8. Kateřina Fousová, 14. Simona Pálková, 31. Simona Pálková, 58. Nikola Hermannová, 59. Nikola Hermannová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 4 + Alena Zuzaníková (OST) 5:2; využití: 1:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 22 – Kristýna Karli 19; po třetinách: 2:3, 3:1, 4:2;

Crazy girls FBC Liberec – Panthers Praha 6:13
branky: 7. Markéta Valešová, 15. Tereza Syslová, 37. Klára Leierová, 48. Aneta Foffová, 49. Aneta Foffová, 51. Klára Leierová – 7. Tereza Syslová, 13. Nikola Staňková, 16. Viktorie Novotná, 17. Anežka Viplerová, 22. Barbara Jelínková, 26. Anežka Slaná, 28. Nikola Staňková, 43. Anežka Slaná, 44. Nikola Hamerníková, 47. Veronika Ljachová, 54. Nikola Hamerníková, 56. Kristýna Lochmannová, 56. Nikola Staňková; rozhodčí: Luděk Franc – Václav Patera; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 17; zásahy brankářů: Kateřina Dlouhá 20 – Eliška Egertová 17; po třetinách: 2:4, 1:3, 3:6;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Bulldogs Brno 10:1
branky: 7. Kristína Belicová, 12. Anet Jarolímová, 22. Johana Vrbová, 22. Jana Vávrová, 24. Jana Vávrová, 36. Johana Vrbová, 43. Johana Vrbová, 50. Anet Jarolímová, 56. Jana Vávrová, 58. Tereza Hanzlíková – 60. Eva Stará; rozhodčí: Václav John – Lukáš Starý; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 42; zásahy brankářů: Hana Ranochová 11 – Markéta Marková 31; po třetinách: 2:0, 4:0, 4:1;