Eliška Krupnová je nejlepší českou florbalistkou za rok 2019 dle Florbal.cz Foto: Fabrice Duc, www.fabriceduc.ch Eliška Krupnová je nejlepší českou florbalistkou za rok 2019 dle Florbal.cz Foto: Fabrice Duc, www.fabriceduc.ch
6. 1. 2020 Ženský florbal (9) KOMENTÁŘŮ

Legionářky na vrcholu a mládí vpřed. Žebříčku TOP 10 českých florbalistek za rok 2019 vládne Eliška Krupnová

 Po roční odmlce se Florbal.cz rozhodl znovu vyhlásit také TOP 10 českých florbalistek. Na prvním místě se umístila opět kapitánka reprezentace a národního týmu Eliška Krupnová, před svou klubovou spoluhráčkou Denisou Ratajovou. Na bronz dosáhla Tereza Urbánková, nejlepší hráčkou z české extraligy je Martina Řepková na čtvrtém místě.

1. Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam IBK, Švédsko)

Foto: Flickr Nacka Wallenstam

Kapitánka a královna. Eliška Krupnová žije svůj florbalový sen, z Mariánských Lázní to dotáhla až na pozici kapitánky české reprezentace a jednoho z nejlepších ženských týmů na světě. Právě kapitánská páska v Pixbu je asi nejjasnějším vyjádřením toho, co vlastně Krupnová dokázala. Již teď je legendou, hráčkou své generace, na kterou bude české florbalové prostředí jednou vzpomínat.

2. Denisa Ratajová (Pixbo Wallenstam IBK, Švédsko)

Foto: Floorball Czech Open

Na absolutní vrchol ji královna Eliška nepustila, ale rovněž před výkony Ratajové je třeba smeknout. Zařadila se mezi opory Pixba, je nepostradatelnou členkou ženské reprezentace. V Pixbu naplno prodala svůj potenciál, který předtím ukazovala v české a finské nejvyšší soutěi.

3. Tereza Urbánková (Malmö FBC, Švédsko)

Tereza Urbánková v utkání proti Slovensku. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Foto: Martin Flousek, Český florbal

Stupně vítězů patří kompletně legionářkám působícím ve Švédsku. A divíte se? Vždyť Tereza Urbánková v Malmö pookřála a prožila výborný rok, kterému bohužel chybí medailové vyjádření na světovém šampionátu. Urbánkové druhá míza je ale inspirující, pokud v národním týmu skončí, bude chybět.

4. Martina Řepková (Florbal Chodov)

Martina Řepková v průběhu čtvrtfinále s Polskem. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Foto: Martin Flousek, Český florbal

Nejvýše umístěnou zástupkyní české ženské nejvyšší soutěže je Martina Řepková. Ta v roce 2019 potvrdila své kvality, které již několik let zajímají zástupce severských soutěží. Odolá jim v létě anebo odejde za zahraniční výzvou?

5. Ivana Šupáková (1. SC Vítkovice)

Foto: Kamil Besta – Florbal Vítkovice

Zřejmě žádná česká florbalistka neprožila v roce 2019 takový kariérní vzestup jako Ivana Šupáková. Vítkovická univerzálka předvedla skvělé Superfinále, kde byla jako autorka hattricku klíčovou postavou, podařil se jí akademický šampionát, a nakonec se dostala také do finální nominace na ženské mistrovství světa. To vše ve svých šestadvaceti letech, kdy často některé florbalistky již nehrají anebo čerpají rozšířenou pauzu.

6. Nela Jiráková (Florbal Chodov)

Foto: Martin Flousek, Český florbal

Nela Jiráková potvrdila v roce 2019 pozici elitní české obránkyně. Na vyšší příčky ji ale nepustí absence medailového úspěchu, o který se v rámci Vítkovic zasloužila právě Šupáková a výborná forma leigonářek. K nim se možná Jiráková rovněž brzy připojí.

7. Jana Christianová (Florbal Chodov)

Jana Christianová s trenérem brankářek Romanem Vítkem. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Foto: Martin Flousek, Český florbal

Zkušenou brankářku katapultovalo do pořadí především povedené představení na světovém šampionátu žen, kde velmi výrazným způsobem držela české medailové akcie. Právoplatná jednička české ženské reprezentace potvrdila svou kvalitu, nicméně rok 2019 končí bez medaile.

8. Denisa Kotzurová (FBC Ostrava)

Denisa Kotzurová (vpředu) s Ivanou Šupákovou prožívají první ženský šampionát. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Foto: Martin Flousek, Český florbal

Další velký osobní příběh. Kotzurová se před lety nevešla do nominace na juniorský světový šampionát a sám Český florbal se nebál v rozhovoru během světového šampionátu žen otevřeně říct, že trpěla nadváhou. Její (nejen) fyzická proměna je v určitém smyslu inspirující a ukazuje, že hráčka může dorůst i v dospělém věku.

9. Eliška Chudá (Ivanti Tigers Jižní Město)

Foto: Ivanti Tigers Jižní Město

Na devátém místě končí jedna z mladých pušek Ivanti Tigers – Eliška Chudá. Juniorská reprezentatnka chytila svou šanci za pačesy a bleskově se zařadila mezi nejlepší extraligové hráčky. Vzhledem ke svému mládí navíc nabízí obrovský potenciál.

10. Natálie Martináková (Kloten-Dietlikon Jets, Švýcarsko)

Natálie Martináková dala Švédkám dva góly. Foto: Fabian Trees, www.imagepower.ch

Foto: Fabian Trees, www.imagepower.ch

Upřímně, na posledních místech našeho žebříčku byl přetlak a konečné pozice se nerodily snadno. Do TOP 10 nakonec pronikla Natálie Martináková, která pronikla do sestavy Jets a pomohla mu k mistrovskému titulu. Své kvality navíc potvrdila na mistrovství světa.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • takyodborník napsal:

  Pardón,ale Ratajová druhá? Jak už by ta holka měla hrát,aby porazila Krupnovou? Šupáková pátá, za to,že se Vítkovice staly mistrem? Kotzurová se nevejde do základu v repre a je v desítce? A Chudá, to už ani nekomentuju.

 • Kazatel napsal:

  Uznávám, že mám o ženském florbale znalost v podstatě jen v MS, nicméně se mi zdají výsledky taktéž dost zvláštní.

  A absolutně se ztotožňuji s názorem výše, že Ratajová je momentálně víc skilled, než Krupnová.

  Například Jirákovou bych dal nejméně na třetí místo. Ta, z mého pohledu, vyčnívala stejně, jako výše zmíněná dvojice.

 • Lavazza napsal:

  Ratajová letos stejně jako loni zazděna, už pár let je to špička, což předvedla i na letošním šampionátu a zastiňuje Krupnovou i v Pixbu.

  Šupákové se povedlo Superfinále. Ano, a to je všechno. Na šampionátu ukázala, že na to nemá, chybuje, stresuje. A ve vašem žebříčku je na 5. místě…

  Kotzurová vyčnívá tak maximálně v české lize, kde má na svoje otočky a kličky tolik času. Kdyby vylezla do zahraničí, rychle by přišla na to, že jí to nikdo žrát nebude. Na mistrovství tak samo jako Šupáková. Nejpomalejší hráčka týmu, chyba za chybou a role náhradnice naznačuje vše.

  Chudá je vtip sám o sobě. Nic nedokázala, k ženskému florbalu sotva přičichla. Víc k tomu nemám co říct, nejsměšnější volba.

  Jiráková patří na 4. místo, její výkony jsou vynikající a neustále si drží vysoký standart.

  Příleská by taky zasloužila místo v žebříčku, skvělý rok pro ni, přičemž držela jak Vítkovice, tak reprezentaci.

  Martinákovou bych také postavil výše. Získala vše, co mohla ve Švýcarsku. Je jednou z nejproduktivnějších v lize a v Neuchâtelu ukazovala vysokou úroveň ve všech utkáních a doslova táhla svou formaci.

  Když je tam Chudá, proč tam není Beránková? Rozhodně lepší volba. Silné výkony v reprezentaci a tak samo táhla také Tigers, dokud nebyla donucena ke změně do Tatranu.

  Toť vše, zdar všem:)

 • takytrenér napsal:

  Lavazzo, lepší bych to nenapsal, moc by mě zajímali ti odbornící, co to „natipovali“

 • Fan2 napsal:

  Pan Dannhofere mohl byste prosím zveřejnit kdo hlasoval o pořadí v mužském i ženském žebříčku a jakým způsobem pořadí vzniká?

  • Gustav Ondrejčík napsal:

   Dobrý den,

   žebříčky jsou pohledem redakce Florbal.cz a našich spolupracovníků. Respektujeme, že každý může mít odlišný pohled na věc.

 • takytrenér napsal:

  Chápu,že se nesejdeme ve všem,ale rúzní lidé najdou čtyři stejné odlišnosti,oproti redakci,to je divný.

 • Fanousek co to sleduje 10 let napsal:

  Poradi po prvnich 3 neresim, ale Ratajova je letos/loni lepsi nez Krupnova, patri dle me do top 10 sveta a ty dve jsou zas o parnik jinde nez zbytek 😀
  nektere mlade holky jsou prislibem, ale jestli je 4 nebo 7 neresim…

 • fanoušek napsal:

  Sleduj to dalších deset let, souhlasím jen s Ratajovou,jinak nemáš pravdu.

Napsat komentář

*