Florbalistky Täby postoupily do finále Champions Cupu. Foto: Martin Flousek Florbalistky Täby postoupily do finále Champions Cupu. Foto: Martin Flousek
11. 1. 2020 Pohár mistrů (1) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice padly s Täby 3:6, přesto si vysloužily aplaus domácí arény

Florbalistky Vítkovic na své finálové představení z loňského roku na Champions Cupu 2020 nenaváží. Ve skvělém zápase s Täby sice vedly 2:0, ale soupeř postupně zvýšil aktivitu a dovedl utkání do vítězného konce poměrem 6:3. Vítkovice si přesto vysloužily aplaus domácí arény.

Od začátku bylo zřejmé, že Vítkovice se soupeře nezalekly. Přestály úvodní tlak, několikrát je podržela brankářka Nikola Příleská a postupně převzaly v první části aktivitu. V jedenácté minutě se prosadila Maděrová, o čtyři minuty později Buczek a Vítkovice rázem vedly 2:0.

Täby se dokázalo zpět do zápasu dostat v sedmnácté minutě díky Varli. Přesto Vítkovice vyhrály první část a vytvořily si ještě několik zajímavých příležitostí.

Ve druhé třetině padla jediná branka, ve 28. minutě z hole Sjödin, nicméně pohledných akcí bylo na obou stranách poměrně hodně a ke slovu se často dostávaly brankářky Příleská a Durling. Rovněž atmosféru provířilo několik výroků sudích, po kterých se střídavě čertily obě strany.

Nástup do třetí třetiny se Täby povedl, poprvé si vytvořilo opravdu silný tlak, nicméně Příleskou nepřekonalo, a naopak Vítkovice se po zhruba sedmi minutách ze sevření dostaly. V 50. minutě ale přišla rozhodující pasáž: Taivaloja nejprve dorazila balonek za ležící Příleskou, o osm sekund později se prosadila Varli.

V 53. minutě se navíc radovala Croneld, a zdálo se, že je rozhodnuto. Naději vykřesala Kubečková a Vítkovice zkusily power play, do které nasadily také dlouhodobě zraněnou Enenkelovou, ale poslední slovo měla 11 sekund před koncem Varli do odkryté branky.

Vítkovice tak podlehly Täby 3:6 a zítra je čeká souboj o třetí místo s SB-Pro.

Semifinále Poháru mistrů 2020:

Täby FC – 1. SC Vítkovice 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)
Branky: 17. Varli (Tschöp), 29. Sjödin (Tschöp), 50. Taivaloja (Tschöp), 50. Varli (Sjödin), 53. Croneld (Carlsson), 60. Varli – 11. Maděrová (Cholinská), 15. Buczek, 54. Kubečková (Šupáková). Diváci: 1623.