Jana Trošková má po úspěšném superfinále další důvod k úsměvu. Foto: Florbal Vítkovice Jana Trošková má po úspěšném superfinále další důvod k úsměvu. Foto: Florbal Vítkovice
12. 1. 2020 Pohár mistrů (1) KOMENTÁŘŮ

Vyléčila záda a vystřelila bronz. Jsem šťastná, že jsem tomuto týmu mohla pomoct, říká bojovnice Trošková

 Slovenská obránkyně ve službách Vítkovic na Champions Cupu 2020 v Ostravě vůbec nemusela hrát. Přes léto totiž léčila zraněná záda a vůbec nebylo jisté, že ostravský turnaj stihne. Nakonec si zahrála ještě na Mistrovství světa, Vítkovicím pak prakticky vystřelila vítěznou brankou třetí místo. Po zápase přiznala, že je šťastná, že svému týmu mohla pomoct.

Ještě v říjnu loňského roku svůj stav pro joj.sk popsala následovně: „Mám problémy s plotýnkami, momentálně jsem šest měsíců bez florbalu – odehraného utkání, ale snažím se dohnat, co jsem zatím zmeškala. Můj stav se pomalu lepší, ale nesmím nic uspěchat,“ říkala tehdy.

Nakonec se vrátila do české nejvyšší soutěže na začátku listopadu a doslova last minute se tak dočkala také nominace na světový šampionát. Svůj návrat nyní orazítkovala bronzovou brankou pro Vítkovice. „Určitě, bylo to těžké, ale jsem ráda, že jsem se dokázala dát dohromady tak, že jsem byla schopná alespoň trochu pomoct tomuto týmu a doufám, že to bude ještě lepší,“ věří ve světlejší zítřky.

Broznovou příčkou si Vítkovice splnily cíl. „Šly jsme do turnaje s tím, že chceme získat minimálně třetí místo. A jelikož se nám v sobotu vyhrát nepodařilo, tak dnes jsme prostě musely,“ usmívala se.

Mít v sestavě Janu Troškovou se na klubové scéně bohatě vyplácí. Slovenská obránkyně má čtyři domácí tituly, s Pruským rovněž vyhrála EuroFloorball Cup. V loňské sezoně si pak poprvé zahrála na Champions Cupu a hned brala stříbro, v dubnu pak získala také český titul. „Fakt, že se hrálo v Ostravě, tak to je úžasné. Na klubové úrovni je Champions Cup to nejvíce, co může být. Takže jsem velmi šťastná, že ve Vítkovicích můžu hrát a že už druhý rok po sobě jsme se takto dobře umístily,“ říká skromě.

Sama k bronzu přispěla vítěznou brankou, právě po její střele se míček od obránkyně Sotaly odrazil do branky. „Přesně tak jsem to chtěla,“ upřímně se rozesmála při popisu krkolomné gólové situace. „Ne, měla jsem v hlavně jen to, že chci vystřelit a že to dopadlo zrovna tak, zato jsem ráda,“ popsala.

Masu domácích fanoušků tak ženy Vítkovic potěšily třetím místem. „Samozřejmě, že to bylo úžasné, vždy se hraje skvěle s takovou podporou diváků v zádech. Je škoda, že to nemůžeme zažít přístě, ale o to více jsme si to užily teď,“ pochválila podporu.

Jaké jsou další vítkovické cíle? „Chceme obhájit titul a rády bychom se znovu podobně ukázaly na dalším Champions Cupu,“ uzavřela Jana Trošková.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*