Florbalisté Storvrety se po třech letech radují z trofeje pro vítěze Poháru mistrů. Foto: Martin Flousek Florbalisté Storvrety se po třech letech radují z trofeje pro vítěze Poháru mistrů. Foto: Martin Flousek
13. 1. 2020 Pohár mistrů (12) KOMENTÁŘŮ

Triumf švédského florbalu! Pohár mistrů ovládly Storvreta a Täby, Koníčková skórovala za poražené

 Po roční odmlce opět usedl švédský klub na florbalový trůn. Hráči Storvrety si ve finále Poháru mistrů díky vydařené třetí třetině poradili s Wilerem a po výhře 10:4 slaví zisk trofeje. Mezi ženami se z vítězství rovněž raduje švédský celek. Florbalistky Täby FC zdolaly Kloten 10:3 a berou zlato. Za poražené se jednou trefila česká reprezentantka Hana Koníčková.

Říjen 2016. Tehdy naposledy slavila Storvreta triumf na Poháru mistrů. K výhře ve finále nakročila rázně a v první desetiminutovce třikrát skórovala. Zápas měl tedy podobný průběh jako včerejší semifinále s Vítkovicemi. Jenže Wiler se vzchopil a ještě do přestávky srovnal. Ve 32. minutě šel švýcarský mistr dokonce do vedení, to když se trefil matador Matthias Hofbauer.

Storvreta ale v závěrečném dějství odmítla drama. Během deseti minut přidala další čtyři trefy a nakonec ovládla boj o zlato 10:4. Albin Sjögren zaznamenal hattrick a jednu asistenci navrch. Tři body nasbírali Alexander Rudd a Hampus Ahrén. Po finálové porážce si tak čeští vyslanci v barvách Wileru Radek Sikora senior i junior mohli na krk pověsit stříbrné medaile.

Finále mužského Poháru mistrů 2020:

Storvreta IBK – SV Wiler-Ersigen 10:4 (3:3, 0:1, 7:0)
Branky: 5. Götz (Gustafsson), 8. Sjögren (Ahrén), 10. Rudd (Nilsberth), 44. Andersson (Sjögren), 48. Sjögren (Ahrén), 51. Pettersson (Stenberg), 52. Sjögren (Winroth), 56. Lindholm (Pettersson), 58. Götz (Rudd), 58. Ahrén (Sjögren) – 10. Bischofberger (Affolter), 16. Savonen (Affolter), 18. Pylsy (Dudovič), 32. Hofbauer (Louis). Diváci: 1670.


Dvě třetiny hrál švýcarský Kloten s favorizovaným Täby vyrovnanou partii. Ve 29. minutě poslala Hana Koníčková Jets do vedení. Jenže bohužel to byla poslední trefa švýcarského šampiona. Pak už se prosazovaly pouze hráčky Täby. Ještě do přestávky srovnala na 3:3 Jenna Taivaloja a vítěznou trefu obstarala 15 vteřin před koncem druhé části Julia Croneld.

Ve třetí dvacetiminutovce přidaly Švédky dalších šest branek a nakonec zvítězily jednoznačně 10:3. Pět bodů (2+3) zaznamenala nezastavitelná Lisa Carlsson. Hattrick zkompletovala Jenna Taivaloja. Češky Hana Koníčková a Natálie Martináková berou po finálové prohře stříbro.

Finále ženského Poháru mistrů 2020:

Kloten Dietlikon Jets – Täby FC 3:10 (1:2, 2:2, 0:6)
Branky: 11. Stella, 29. Gerig (Granstedt), 29. Koníčková – 15. Carlsson (Nilsson), 18. Sjödin (Wiklund), 34. Taivaloja (Carlsson), 40. Croneld (Varli), 43. Carlsson (Tschöp), 44. Croneld (Carlsson), 48. Taivaloja (Wiklund), 54. Petersén (Sjödin), 55. Taivaloja (Carlsson), 60. Sjödin (Wiklund). Diváci: 1103.

 • Nejlepší hráč finále Albin Sjögren a Tobias Gustafsson se radují z gólu. Foto: Martin Flousek
 • Radek Sikora junior v obklíčení hráčů ze Storvrety. Foto: Martin Flousek
 • Radek Sikora starší při taktické poradě na střídačce Wileru. Foto: Martin Flousek
 • Storvreta IBK - vítěz Poháru mistrů 2020. Foto: Martin Flousek
 • Hráči Wileru se střibrnými medailemi. Foto: Martin Flousek
 • Lisa Carlsson, Julia Croneld a Frida Nilsson se radují z gólu do sítě Klotenu. Foto: Martin Flousek
 • Natálie Martináková a Hana Koníčková ve finále Poháru mistrů 2020. Foto: Martin Flousek
 • Hana Koníčková slaví gól ve finále Poháru mistrů do sítě Täby. Foto: Martin Flousek
 • Hráčky Täby FC se zlatými medailemi. Foto: Martin Flousek
 • Hráčky Täby FC s trofejí pro vítěze Poháru mistrů. Foto: Martin Flousek
 • Hráčky Klotenu včetně Hany Koníčkové a Natálie Martinákové se stříbrnými medailemi. Foto: Martin Flousek

Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Zkrat napsal:

  Ahrén Hampus ročník 2000, obrovský potenciál se ještě posunout, včera se mi po Ruddovi asi nejvíc íbil. Rudd byl ustřelený, blázen.

 • Martin napsal:

  Storvreta úplně jinde. Místní redaktor co tu vyhlašoval o jejich krizi a potupě Vítkovic trochu ustřelil v úsudku. Kdykoli zapli vyšší level, tak se ani Wiler nechytal. A Rudda to evidentně po letech nemastnosti zase hodně baví. Co předvádí je šílené,vymyká se všem taktikám a poučkám, ale je to nádherné.

  • Jerec napsal:

   Neřekl bych, že jsou úplně jinde. Vloni dostali tvrdou lekci a myslím, že byli velice rádi, že nehráli opět s Finy. I včera jim to moc nešlo, prohospodařili náskok, prohrávali, byli zbytečně podráždění… Mám dojem, že směrem dozadu jsou švédské týmy poněkud bohorovné. Ale jsem každopádně rád, že vyhráli, na koukání je švédský florbal zdaleka nejhezčí.

 • Jerec napsal:

  V článku máte nesmysl, jak 2010? Storvreta vyhrála naposledy 2016. A předtím ještě 2012.
  http://www.floorball.org/cc2016/#undefined

 • Trikolór Stuha napsal:

  Nevím jestli si toho někdo všimnul a uvědomil si to zpětně (doufám že snad jo), ale v Ostravě se rozdávaly medaile se stuhou v ruský trikolóře. To znamená bílá a červená barva na okrajích, modrá uprostřed. Předpokládám že se chtěly dávat placky se stuhou v český trikolóře, takže s bílou a modrou barvou na okrajích. Taková chyba mi úplně nepřijde jako prkotina směrem k pořádající organizaci nebo k tomu, kdo měl tuhle věc (myslím tím zajištění medailí) na starosti. A pokud to nebyla chyba, je možný to přisoudit snad jen tomu, že ubohý zemanovsky proruský vliv začíná prohnívat už i do florbalu…

 • Ferdinand Vaněk napsal:

  V sobotu se pořádal v Ostravě mezinárodní trenérský seminář. Bylo velmi zajímavé pozorovat české trenéry (cca. jich tam bylo kolem 250) a jejich reakce při prezentaci přípravy na sezónu a zápasy jak finského, tak švédského trenéra pracujících ve Švýcarsku. „To já dělat nebudu, to je pro mě nepoužitelné, to je zbytečné, že se mu s tím chce dělat, k čemu to je?.“ No a pak přejdete 5 minut na zimní stadión na Pohár mistrů a tam dostaneme výprask…

  Nehledejme stále zkratky jak něco přečůrat. Nikam to nevede. Začněme všichni od sebe zodpovědnou mravenčí prací a výsledky přijdou. Takže se dostaneme k tomu, že to je v hlavách, ale ne hráčů, spíše trénérů.

  • Florbalista napsal:

   Souhlasím s Vámi. Jen je nutno dodat, že Jyri je profesionální trenér. Kolik profíků je v Čr 10% (možná ani ne)?

 • Sokol napsal:

  Rudd mění florbal. Chození pro balon, styl rozehrávky, otáčení zády, průniky, oslavy golů, hraje to jako basket.

  Zajímavá byla taky jeho rozvička jako NBA hvězda měl na párku…

 • Jerec napsal:

  Rudd je samorostlý génius, takový florbalový Messi, nemyslím si, že je možné jeho styl naučit jiné hráče. To vedení balónku jednou rukou a technika bekhend=forhend se prostě nedá okopírovat.

Napsat komentář

*