Matěj Jendrišák velkou měrou přispěl k triumfu nad Dánskem. Foto: Martin Flousek, Český florbal Matěj Jendrišák s kapitánskou páskou. Foto: Martin Flousek, Český florbal
15. 1. 2020 Reprezentace - Muži (5) KOMENTÁŘŮ

Jendrišák pro Innebandymagazinet: Pod Kettunenem jsem skončil, nejsem nejmladší, takže možná definitivně

 Bývalý reprezentační kapitán Matěj Jendrišák se vyjádřil o situaci v české reprezentaci pro švédský server innebandymagazinet.se. V rozhovoru potvrdil, že pod Petrim Kettunenenem už za národní tým nenastoupí, pro další cyklus by ale případně byl k dispozici. Sám ale ví, že také už nikdy nemusí mít odpovídající výkonnost pro národní mužstvo.

Matěje Jendrišáka stále váže reprezentační smlouva, proto se v rozhovoru pro tradiční švédský portál nijak zásadně proti Kettunenovi nevymezil a shrnul svá fakta a pocity. „Pod Petrim Kettunenem jsem skončil,“ uvedl zásadní skutečnost.

Sám přiznává, že zlom přišel po posledním turnaji série EuroFloorball Tour. „Myslím si, že už po světovém šampionátu bylo v myšlenkách mnoha hráčů, že to nebylo dobré, ale listopadový turnaj EuroFloorball Tour byl posledním střípkem do mozaiky,“ popisoval pro švédské novináře.

Sám se rozhodl před Vánoci. „Osobně jsem se rozhodl poté, co Český florbal před Vánoci potvrdil, že Petri Kettunen bude u týmu pokračovat. Byl to pro mě určitý signál, že tato situace nastane,“ počítal se situací, kdy hráči nominaci ve větším počtu odmítnou.

Odmítá ale, že by se jednalo o nějakým způsobem účelově koordinované rozhodnutí. „Bylo to mnohem osobnější rozhodnutí, než si kdo myslí a říká. Ale abych odpověděl: ne, žádná schůzka mezi hráči nebyla. Osobně jsem s Petrim mluvil během Vánoc a s nikým jiným jsem nehovořil,“ řekl za sebe.

Návratu do reprezentace pod jiným trenérem by se nebránil, nicméně je smířen s tím, že si možná za národní tým již nikdy nezahraje. „Už nejsem nejmladší, takže je možné, že svou pozici v národním týmu ztratím úplně. Měl bych mít výkonnost na to hrát v národním týmu, ale nikdo nemůže vědět, co se stane za šest měsíců nebo za rok,“ zakončil Matěj Jendrišák.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • What napsal:

  Taková klasická ceska natura. Nelíbí se mi vedení tak ho začnu bojkotovat a budu doufat že ho odstřeli. Neříkám že Kettunen dělá vše dobře ale přeci jednou jsem reprezentant tak budu bojkotovat repre jen proto že mi nevyhovuje trenér. A ono popravdě co se stane, když Jendrisak a spol skončí, medaile stejně nevozili

  • Svišť17 napsal:

   Ty seš Lojza viď? Víš prd a hned někoho soudíš. Kolik zápasů jsi odehrál za repre? Kolikrát si odjížděl od rodiny na takovou akci?
   Není jednoduchý vzdát se reprezentace, ať je důvod jakýkoli. A Matěj to prostě nemůže říct. Hráči chtěli repre smlouvy, aby jim bylo něco garantováno a je to správně. Jen si kdysi neuvědomili, že si tam unie nacpe embargo na informace, aby nikdy nemohla být chyba na její straně.

 • Václav napsal:

  Tohle je malér a totální rozklad. florbal není žádná vydělečná činnost a to,žezkušený páky sabotují trenéra s dobrým jménem je podivné abude tam toho víc.Trenér repre moc času nemá,aby měnil hráče,těch pár zápasů nic moc nezmění.Holt ted přijde realita a možná,že pár zápasů s mladíky proti zkušenějším týmům donutí vedení něco řešit.

Napsat komentář

*