Florbalistky Olomouce mají výhru nad Jičínem. Foto: FBK Jičín
19. 1. 2020 Extraliga žen (3) KOMENTÁŘŮ

Olomouc se skalpem Jičína přihlásila do boje o play off, Ostrava nastřílela Panthers 23 branek

Florbalistky Olomouce uspěly na výjezdu do Jičína a po výhře 6:2 mohou živit naději na play off, do kterého řádně zkomplikovaly postup právě Jičínu. Střeleckou formu ukázala Ostrava, která nastřílela Panthers 23 branek, sama navíc devětkrát inkasovala a utkání je tak z doložitelných zdrojů to s nejvíce vstřelenými brankami v soutěži. Výhry si přisaly také Bulldogs nebo Vítkovice.

Pořádné střelecké představení viděli diváci v Rudné u Prahy, kde se s Panthers utkaly florbalistky FBC Ostrava. Už první třetina dopadla výsledkem 10:4 pro Ostravanky, celkově pak FBC odvezlo tři body za výhru 23:9. Dvaatřicet branek je doložitelně nejvyšším počtem v utkání nejvyšší soutěže, pro srovnání, aktuálně rekordní výhra dnešního Ivanti Tigers nad Trutnovem ze sezony 2010/2011 je 26:3.

Oba trenéři tak po utkání těžce hledali slova. „Zažil už jsem v extralize hodně, ale tohle ještě asi ne. Diváci se snad bavili, pro trenéry takové zápasy moc nejsou. Přesto 23 vstřelených branek zaslouží ocenit. Dojem samozřejmě kazí 9 obdržených, ale to je jednodušší odstranit než se naučit góly dávat,“ komentoval vítězný Jakub Robenek.

Lukáš Jenšík ocenil alespoň devět vstřelených branek. „Mrzí nás zranění gólmanky Týnky a nové posily Markéty, stejně tak spousta obdržených gólů, na druhou stranu dát devět branek Ostravě je určitě pozitivní věc,“ zhodnotil.

Olomouc se vzepjala k nejlepšímu výkonu sezony a po výhře 6:2 se rázně přihlásila do boje o play off, který naopak zkomplikovala poraženému Jičínu. Hanačky se postupně dokázaly dostat až do vedení 6:0, o čisté konto přišly až v 54. minutě. V první části jsme proměnily vyložené šance. Ve druhé třetině jsme navýšily z krásných akcí v přesilových hrách. Ke konci jsme si to samy zkomplikovaly a zkazily tak nulu skvěle chytající gólmance,“ hodnotila Alena Sklenářová.

Šlágrem víkendu mělo být utkání Ivanti Tigers a Židenic o čtvrté místo a dlužno říci, že diváci si přišli na své. Viděli sedmnáct branek, utkání bylo vyrovnané až do 25. minuty, následně se ale Židenicím hrubě nezadařilo a do konce druhé třetiny pustily soupeře do vedení 9:4. Ve třetí části se sice ještě pokusily o zvrat, ale konečné skóre znělo 10:7 pro Ivanti Tigers. „Věděli jsme, že nás dnes čeká těžký zápas. Jsem ráda, že k němu naše hráčky přistoupily zodpovědně. Za mě jen škoda třetí třetiny, kdy jsme hráli dobře na mičku, ale horší obranou třikrát inkasovali,“ popisovala utkání Karolína Šatalíková.

Poslední Liberec potvrdil zvyšující se tendenci výkonů, nicméně na první body mu to stále nestačilo. Proti Bulldogs Brno dokázal vyhrát první třetinu, ještě po dvou třetinách to bylo 3:3, ale v poslední části brněnský tým využil domácí prostředí a čtyřmi zásahy dovedl zápas k vítězství 7:3. Hattrickem k tomu znovu pomohla kapitánka Aneta Koláčková. „Zápas se dá rozdělit na tři části, v první jsme na soupeře přehrávali a díky nastřelení několika tyček jsme neodskočili o více branek. Potom jsme polevili a soupeřky nás potrestali, začali jsme se bát o zápas a hry začala být neuspořádaná a chaotická. Do třetí části jsme se začali více pohybovat na hřišti, využili jsme nabídnuté přesilovky a v poklidu dovedli zápas do konce,“ řekl k zápasu Rudolf Škubal.

Vítkovice bez problémů zvládly návrat do domácí soutěže a zvítězily nad Tatranem v poměru 8:1. Hattrick si připsala útočnice Barbora Husková, jediný úspěch hostí zaznamenala Barbora Zabavská, jednou se prosadila také singapurská útočnice Khairul Anuar. „Fajn zápas proti houževnatému soupeři, třetinu nám trvalo najet na náš potřebný standard. Od druhé třetiny už soustředěný a poctivý výkon, jak dopředu, tak hlavně dozadu,“ chválil Tomáš Martiník.

Bohemians byly schopny hrát s Chodovem v prostřední třetině 1:1, nicméně první a třetí třetinu s favoritem vysoko prohrály a celkově odešly poraženy 1:10, když jejich jediný úspěch zaznamenala reprezentantka Adéla Bočanová. „To, na co jsme se zaměřili, fungovalo výborně. Zápas jsme měli pod kontrolou prakticky od začátku, ale bohužel hlad po gólech chyběl, spoustu situací jsme přehrávali, nebo byli nepřesní v koncovce,“ zhodnotil Lukáš Procházka s tím, že celkové hodnocení je ale pozitivní.

Přehled výsledků 16. kola Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Střešovice 8:1
branky: 1. Denisa Ferenčíková, 4. Barbora Husková, 22. Barbora Husková, 28. Denisa Ferenčíková, 37. Barbora Husková, 39. Kamila Paloncyová, 54. Vlaďka Maděrová, 60. Siti Nurhaliza Khairul Anuar – 26. Barbora Zabavská; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 48; zásahy brankářů: Petra Klečková 15 – Markéta Antalová 19; po třetinách: 2:0, 4:1, 2:0;

Ivanti Tigers Jižní Město – K1 Florbal Židenice 10:7
branky: 11. Iveta Hyršlová, 14. Kristýna Vejvodová, 17. Nikola Hermannová, 26. Dominika Steinbachová, 29. Lucie Řezáčová, 31. Kristýna Vejvodová, 34. Veronika Balejová, 35. Vanda Šnajberková, 36. Natálie Balková, 60. Kateřina Kovaříková – 9. Eva Filipová, 13. Eva Filipová, 25. Eva Urbášková, 36. Jitka Drápalová, 49. Alžběta Švehlová, 54. Martina Indrová, 60. Lucie Romančáková; rozhodčí: Mika Helin – Jyrki Sarvanko; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 32; zásahy brankářů: Martina Franková 20 – Lenka Remešová 11, Karolína Krištofová 7; po třetinách: 3:2, 6:2, 1:3;

KM automatik FBK Jičín – FBS Olomouc 2:6
branky: 54. Kristýna Bachmaierová, 55. Šárka Smetáková – 14. Kateřina Peterková, 16. Barbora Suchánková, 17. Kateřina Peterková, 23. Barbora Pařízková, 39. Tereza Mošťková, 50. Lenka Ryšavá; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 3:1; využití: 0:2; diváků: 79; zásahy brankářů: Marcela Velzelová 20 – Lenka Kubíčková 32; po třetinách: 0:3, 0:2, 2:1;

Bulldogs Brno – Crazy girls FBC Liberec 7:3
branky: 9. Michaela Žáková, 21. Aneta Koláčková, 26. Anna Bachratá, 43. Aneta Koláčková, 46. Michaela Žáková, 54. Aneta Koláčková, 57. Petra Hložanková – 13. Karolína Vlachová, 17. Karolína Vlachová, 29. Monika Zikmundová; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 77; zásahy brankářů: Markéta Marková 19 – Kateřina Dlouhá 28; po třetinách: 1:2, 2:1, 4:0;

FbŠ Bohemians – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:10
branky: 38. Adéla Bočanová – 4. Anet Jarolímová, 6. Kristína Belicová, 7. Nela Jiráková, 17. Karolína Suchá, 39. Gabriela Žůrková, 43. Nela Jiráková, 52. Jana Vávrová, 53. Martina Řepková, 54. Anet Jarolímová, 59. Kristína Belicová; rozhodčí: Mika Helin – Jyrki Sarvanko; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 52; zásahy brankářů: Martina Lerchová 27, Radka Höflerová 2 – Jana Christianová 14; po třetinách: 0:4, 1:1, 0:5;

Panthers Praha – FBC ČPP OSTRAVA 9:23
branky: 9. Anežka Slaná, 13. Petra Šusterová, 13. Veronika Zittová, 19. Veronika Zittová, 25. Anežka Slaná, 28. Petra Šusterová, 34. Viktorie Novotná, 47. Nikola Staňková, 47. Anežka Slaná – 3. Nela Kapcová, 4. Michaela Mlejnková, 4. Nela Kapcová, 7. Denisa Kotzurová, 10. Michaela Mlejnková, 11. Alena Zuzaníková, 14. Kateřina Šromotová, 14. Denisa Kotzurová, 18. Nela Kapcová, 18. Kateřina Šromotová, 27. Denisa Kotzurová, 31. Michaela Mlejnková, 33. Michaela Mlejnková, 34. Markéta Vrlíková, 40. Denisa Kotzurová, 44. Paulína Hudáková, 46. Denisa Kotzurová, 46. Kristína Hudáková, 47. Viktória Grossová, 53. Veronika Káčová, 53. Michaela Mlejnková, 58. Viktória Grossová, 59. Michaela Mlejnková; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 70; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 1, Eliška Egertová 17 – Veronika Tomšová 17; po třetinách: 4:10, 3:5, 2:8;