20. 1. 2020 Švédsko (5) KOMENTÁŘŮ

Gól, asistence, rozhodující nájezd, skalp Falunu a prodloužení smlouvy! Jendrišák zažil ve Švédsku snový víkend

Jasnou událostí 26. kola se stala třetí prohra Falunu v probíhajícím ročníku. Vedoucí tým švédské Superligy neudržel po obratu těsné vedení a v následujících nájezdech nakonec prohrál. Rozhodl je Matěj Jendrišák, který se už během zápasu zaskvěl gólem a asistencí. Svým výkonem se na výhře podílel i Ondřej Němeček. Překvapivou výhru slavil i Höllvikens nad Kalmarsundem, šestým gólem v sezóně k tomu přispěl Martin Kisugite.

Předchozí dva vzájemné zápasy Linköpingu a Falunu v této sezóně skončily pokaždé shodně 10:5 pro favorita z Falunu. Narozdíl od posledního zápasu se ale tentokrát Linköping ujal brzkého vedení, když už po 53 sekundách vedl 2:0. Právě o druhý gól se postaral Matěj Jendrišák, který se nemýlil z rychlého protiútoku.

Linköping pak nicméně na kratší úsek vypadl ze hry a Falun zvládl třemi góly během deseti minut otočit. Do šaten se ale nakonec šlo za vyrovnaného stavu, poslední slovo měl ještě Seth z přesilové hry, když dostal dostatek času prostřelit Johana Rehna. Druhá část měla podobný průběh, ale s tím rozdílem, že na druhou branka Wettegrena už Linköping tentokrát neodpověděl a odcházel s jednobrankovou ztrátou.

Na odpověd si museli fanoušci Linköpingu počkat až do třetího dějství, stála ale za to. Ondřej Němeček nejprve založil rychlý protiútok a Jendrišák pak křižnou přihrávkou našel Logdberga, který už neměl problém skórovat. Další góly už ve zbylých minutách a ani v prodloužení nepadly, rozhodnout se tak muselo až v nájezdech. V nich byli úspěšnější domácí a po rozhodujícím nájezdu českého centra to byla teprve třetí porážka Falunu v sezóně. Předchozí dvě přišly od Pixba a Storvrety.

Pro Linköping jde o důležité dva body v boji o play off, na které mu nyní chybí dva body, má ale ještě zápas k dobru. V průběhu týdně si navíc už připsal výhru 4:1 nad lépe postaveným Mullsjö a do důležitých zápasů tak vstupuje s dobrou formou. V tomto zápase bodoval i druhý český hráč, Němeček přihrával na třetí gól Hovlunda.

Už tak povedený týden musela fanouškům Linköpingu zlepšit ještě jedna zpráva. Kapitán Matěj Jendrišák se rozhodl prodloužit působení v Linköpingu o další dvě sezóny. „S radostí můžu oznámit, že i nadále budeme součástí LIBK rodiny. Po delším zvažování návratu do Česka, jsme se rozhodli, že zůstaneme minimálně ještě dva roky v našem švédském domově – v Linköpingu. Díky lidem z klubu za podporu a těším se na další sezóny v černobílé,“ uvedl florbalista na své facebookové stránce.

Bodově naprázdno nevyšel v uplynulém kole ani další český zástupce. Martin Kisugite se s Hollvikensem pohybuje v dolní části tabulky, tentokrát si ale vyšlápli na čtvrtý Kalmarsund, kterému ukončili sérii šesti výher v řadě. Po první třetině to navíc vypadalo, že by Hollvikens mohl slavit už po základní hrací době.

Slibný náskok, na kterém měl podíl i Kisugite, ale ztratili během poslední třetiny a v poslední minutě tak musel Nivestam vykřesat prodloužení. V tom už měl Hollvikens znovu navrch a po gólu Wilhelmssona slavil důležitý druhý bod. Právě tyto dva body jej odpoutaly od předposledního Siriusu.

Z týmů na špici tabulky může být s uplynulým týdnem nejvíce spokojené Pixbo, které zvládlo oba své zápasy. Ve čtvrtek nejdříve jasně porazilo Warberg 8:3 a nezaváhalo ani v zápase s Växjëm. Tento zápas už skončil vyrovnaněji, především díky gólům Jonssona a Sankella v závěru. Hlavní slovo měl ale Martin Östholm, který si připsal hattrick. Pixbo díky tomu snížilo ztrátu na první Falun, ten má ale ještě jeden zápas k dobru.

Lišky si vylepšily svou pozici i proti soupeři ze Storvrety, který možná doplatil na příliš krátké volno po Champions Cupu. Po výhře ve finále nad Wilerem se už o dva dny později představil venku proti Dalenu a začátek napověděl, že to nebude příliš povedený zápas. V 15. minutě zvyšoval Andersson již na 4:0 pro Dalen. Storvreta se ale i přesto zvládla dostat zpět do zápasu, postupně snižovala skóre a na konci druhé třetiny to bylo již 4:3.

Další nepovedený začátek třetiny ale už znamenal ztrátu šance na více bodů z tohoto zápasu, hosté byli nakonec rádi i za prodloužení. Storvretě musela pomoci až přesilová hra, během které dali kontaktní gól. Po gólech Nilsbertha a Winrotha pak během velkého tlaku nakonec vyrovnali. V prodloužení se ale přeci jen dočkali výhry domácí, když v 63. minutě Degeryd ukončil zápas po gólu na 7:6.