Joel Ahlin ve šlágru 20. kola 1. ligy sice skóroval, z výhry se ale radovali Karlovarští. Foto: David Hácha, Kanonýři Kladno Joel Ahlin ve šlágru 20. kola 1. ligy sice skóroval, z výhry se ale radovali Karlovarští. Foto: David Hácha, Kanonýři Kladno
21. 1. 2020 1. liga (9) KOMENTÁŘŮ

Karlovy Vary vyhrály na Kladně, Kanonýři prožili neúspěšný týden

Karlovy Vary vyhrály ve šlágru 20. kola 1. ligy na hřišti kladenských Kanonýrů těsně 4:3 a jak se zdá, v boji o triumf v základní části už je mohou sesadit pouze druzí Bulldogs Brno. Třetí Kanonýři kromě domácího nezdaru s lídrem tabulky překvapivě padli i o dva dny dříve v dohrávce 19. kola na hřišti kunratického Startu.

Na Kladně se střely dva ambiciózní celky, které pomýšlejí na triumf v 1. lize. Karlovy Vary zvládly první třetinu skvěle. Ve třetí minutě sice prohrávaly po pěkné střele Joela Ahlina 0:1, ale pak vstřelily tři branky během sedmi minut a otočily zápas na svou stranu. Stav 1:3 po první třetině určil další průběhu zápasu. Kladenští totiž svého soupeře přitlačili, ovšem nebyli dostatečně produktivní.

To samé se však dá říct také o hostujícím celku. Západočeši mohli z rychlých kontrů vytěžit víc. Kladno devět minut před koncem snížilo na rozdíl jediné trefy, vyrovnání už ale nepřišlo. Duel tak skončil triumfem Hurrican 4:3. Dvěma góly se na výhře hostů podílel Jan Lang. Dvě asistence zapsal Daniel Nicklas.

„Děkujeme soupeři za to, že prověřil naší defenzivu. Zápas nám ukázal okénka, kde musíme před play off přidat. Jsem trochu zklamán z naší produktivity. Proměnili jsme jen zlomek šancí, které jsme si vytvořili z brejkových situací,“ řekl po šlágru trenér Karlových Varů Petr Pánek. „Dvě třetiny se hrálo na jednu branku. Bohužel jsme z tohoto tlaku nedokázali vytěžit dostatek gólů,“ uvedl jeho protějšek Jan Pazdera.

Kanonýrům se v uplynulém týdnu výsledkově nedařilo. Před sobotním střetem s lídrem Kladno dohrávalo 19. kolo na hřišti Startu98. V 11. minutě favorit vedl 2:0, následujících 20 ale patřilo domácím, kteří čtyřmi brankami zadělali na drama. Kladenští se v 52. po trefě Dušana Přívary opět dostali zpět do vedení, o těsný náskok však nakonec přišli.

A postaral se o to Martin Řezáč. Dvě a půl minuty před koncem srovnal na 5:5 a 40 vteřin před koncem se prosadil z trestného střílení. Start zvítězil 6:5 a vyhrál poprvé od 13. prosince.

Nejlepší ofenzivu ve 20. kole prokázalo Znojmo, které Petrovicím nasázelo 12 branek. Znojemští se od listopadu výsledkově velmi trápili, a tak kanonáda do sítě posledního celku tabulky přišla vhod. Pět gólů nastřádal Tomáš Kucharič, navrch přidal ještě jednu asistenci. Pěti body (2+3) se prezentoval Pavel Palát a o bod méně (2+2) měl v duelu Jiří Salava.