Opory svých týmů Jiří Curney a Kryštof Krbec. Také na ně se bude ve finále poháru spoléhat. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav Jiří Curney a Kryštof Krbec. Foto: Martin Flousek, Florbal Mladá Boleslav
21. 1. 2020 Český pohár (3) KOMENTÁŘŮ

Návrat na trůn po 3 letech nebo zlatá premiéra? Boleslav se ve finále poháru utká s Bohemians

 Hala míčových sportů v Karlových Varech bude premiérově hostit finále českého poháru. V něm se střetnou trojnásobný vítěz soutěže Mladá Boleslav a Bohemians, kteří se do boje o trofej probojovali poprvé ve své historii. Duel začíná ve 20 hodin a přímým přenosem ho bude vysílat ČT sport.

Pouze loni chyběli Mladoboleslavští za posledních sedm let ve finále poháru. Od roku 2014 vybojovali třikrát zlato a dvakrát stříbro. Kterou sbírku tedy rozšíří letos? „Být ve finále určitě není samozřejmost, odehráli jsme těžké zápasy jak ve skupině, tak ve vyřazovacích bojích. Nemám rád názor, že pohár není kvalitní soutěž,“ přikládá kouč Boleslavi Petr Novotný poháru velkou důležitost.

Středočeši na cestě do finále ve skupině porazili Ústí, Liberec a Českou Lípu. V osmifinále vyřadili Bučis z národní ligy, ve čtvrtfinále prvoligové Kladno a v semifinále zdolali Chodov. Superligovému lídrovi se aktuálně náramně daří, Mladá Boleslav bude ve finále favoritem. „Za to, že vedeme ligu, nám v pohárovém finále nikdo nic nedá. Čeká nás těžký zápas,“ je si ale Novotný vědom.

Na opačné straně budou stát Bohemians. Ti už se v minulosti třikrát probili do semifinále (2005, 2013 a 2017), nikdy ale neprošli do boje o zlato. Až nyní. „Vnímáme finále poháru sice jako speciální utkání, ale nechceme se tím dopředu stresovat,“ řekl před dnešním duelem Kryštof Krbec, kapitán zelenobílých.

Klokani ve skupině dominovali a porazili Kladno, Karlovy Vary i Spartu. V play off si pak svěřenci Michala Jedličky poradili s čelákovickou Orkou z národní ligy, ve čtvrtfinále s Otrokovicemi a v semifinále s Ostravou. „Myslím si, že každé pohárové utkání pro nás bylo těžkou zkouškou. Pokaždé jsme museli předvést to nejlepší, abychom se dostali až do vytouženého finále,“ dodal Krbec.

Pro Středočechy ovšem hovoří také vzájemná utkání z aktuálního ročníku superligy. „Očekáváme od Mladé Boleslavi kvalitní florbal a stabilní výkon po celý zápas. V letošní sezoně jsme s nimi odehráli už dvě utkání a v obou jsme se jim dokázali po část zápasu herně vyrovnat,“ zmínil Krbec letošní bilanci.

V hledišti se očekává solidní atmosféra. Klokany by totiž do lázeňského města měli přijet podpořit také fotbaloví fanoušci ze Sektoru 1905, kteří už v minulosti několikrát hnali FbŠ vpřed. Také Mladá Boleslav vypravuje na utkání autobus svých fandů. Utkání je na programu po finále žen od 20 hodin.

Takto hnali fanoušci Bohemians hráče před čtyřmi lety v duelu s Mladou Boleslaví.

Takto hnali fanoušci Bohemians své hráče před čtyřmi lety při vítězném duelu s Mladou Boleslaví.

Vítězové českého poháru:

6 – Tatran Střešovice
3 – Florbal Mladá Boleslav, FBC Ostrava, 1. SC Vítkovice
1 – Florbal Chodov, Sokol Pardubice, 1. SC Ostrava

Posledních šest finálových bitev:

2013: Florbal Mladá Boleslav – Panthers Otrokovice 10:3
2014: Florbal Mladá Boleslav – Bulldogs Brno 5:4 po sam. náj.
2015: 1. SC Vítkovice – Florbal Mladá Boleslav 3:2
2016: Florbal Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 3:1
2017: 1. SC Vítkovice – Florbal Mladá Boleslav 2:1 po sam. náj.
2018: Sokol Pardubice – FBC Liberec 4:3


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*