Židenice pro sebe získaly brněnské derby. Foto: Florbal Židenice
27. 1. 2020 Extraliga žen (4) KOMENTÁŘŮ

Židenice rozstřílely Panthers, Olomouc byla blízko senzaci proti Ivanti Tigers. Pražské derby se nehrálo

Sedmnácté pokračování Extraligy žen přineslo dvakrát velmi zajímavé průběhy zápasů. Olomouc dvě třetiny cílila na senzaci proti Ivanti Tigers, Židenice zase hostily Panthers v Hodoníně a ve druhé třetině dokázaly nastřílet soupeři hned devět branek. Pražské derby mezi Chodovem a Tatranem se nakonec neodehrálo.

Židenice přivítaly Panthers Praha v Hodoníně a předvedly zajímavý výkon, kterým si zřejmě definitivně potvrdily účast v play off. Po první části sice prohrávaly 2:3, když inkasovaly již po patnácti sekundách, nicméně ve druhé třetině se o osudu utkání rozhodlo.

Ve druhé třetině totiž Židenice hned devětkrát (!) skórovaly a položily tak základ výhry 12:5. Hned čtyři body si připsala útočnice Natálie Janečková. „V první třetině jsme dnes nehráli vůbec dobře, od druhé si holky začaly nahrávat a najednou to směrem dopředu šlo a zbytek zápasu jsme kontrolovali,“ zhodnotil utkání Jiří Starý.

Pavel Skazko tak neprožil úspěšný start jako nový hlavní kouč Panthers. „po relativně dobré první třetině jsme totálně selhali a soupeř nás zaslouženě přejel. Dělali jsme přesný opak toho, co jsme si řekli. Neskutečný počet ztrát, které Brno trestalo dobře řešenými protiútoky. Musíme se vzchopit a připravit se na klíčovou část sezóny,“ kritizoval trenér pražského týmu.

Olomouc dvě třetiny cílila na senzaci, když vedla nad Ivanti Tigers. Utkání sice začalo brankou Vejvodové, ale Olomouc ještě v první části dokázala dvěma góly otočit skóre. Po dvou třetinách bylo skóre 5:4 pro Olomouc, nicméně v poslední třetině dokázal tým Tigers vstřelit čtyři branky a otočil vývoj utkání. „Dvě třetiny zápasu jsme nepředváděli to, na co máme, třetí třetina byla celých 20 minut pod naší kontrolou a jsem rád, že holky závěr dobře zvládly,“ uvedl Lukáš Netrefa.

Velmi rychle rozhodla o své výhře Ostrava. Ta na domácí palubovce přivítala Bulldogs a už po první části vedla 4:1, když Michaela Mlejnková zaznamenala hattrick. FBC soupeře už nikdy na dostřel nepustilo a nakonec zvítězilo 7:3. „Paradoxně od nás mnohem lepší výkon než minulý týden proti Panthers a oba výsledky úplně neodpovídají realitě. Byli jsme dneska hodně dominantní na míčku, hráli jsme poměrně rychle a fungovalo hodně věcí, které se do hry snažíme zapracovat,“ chválil Jakub Robenek.

Stejně jako Ostrava, také florbalistky Bohemians rozhodly o své výhře nad Libercem v první třetině, kterou vyhrály 7:1. Liberec nakonec Pražankám podlehl 2:12, může jej snad potěšit jen to, že mezi desátou a jedenáctou brankou udržel téměř 20 minut bezbrankový stav. „Od nás povedená první třetina, kdy jsme zápas rozhodli. V dalším průběhu jsme určitě mohli dát více gólů. Děkujeme soupeři za zápas a divákům za podporu a příští týden nás čeká další těžký zápas, který chceme odehrát agresivně a aktivně,“ měl už Tomáš Grigar myšlenky na utkání s Ostravou.

Roli favorita bez problémů potvrdily Vítkovice, které v Jičíně zvítězily 10:1, přičemž Barbora Husková vstřelila hned čtyři branky, navrch si připsala jednu asistenci. Úřadující mistryně tak nezastavily ani vícečetné absence v kádru, včetně kapitánky Denisy Ferenčíkové. „Trvalo nám dneska dlouhou dobu, mít přesnost na florbalkách a rychlost na nohách, k tpmu jsme selhávali v koncovce, a celé to od nás bylo takové neurovnané. Až v poslední třetině jsme ve všem přidali a už bylo i na co koukat,“ nebyl ovšem trenér Tomáš Martiník úplně spokojen.

Utkání mezi Chodovem a Tatranem se nakonec neodehrálo. Důvodem byla rozsáhlá marodka na straně Chodova. Náhradní termín utkání bude teprve oznámen.

Přehled výsledků 17. kola extraligy žen:

FBC ČPP OSTRAVA – Bulldogs Brno 7:3
branky: 6. Denisa Kotzurová, 9. Michaela Mlejnková, 11. Michaela Mlejnková, 15. Michaela Mlejnková, 25. Veronika Káčová, 47. Denisa Kotzurová, 58. Michaela Mlejnková – 3. Tereza Halaštová, 29. Michaela Žáková, 54. Tereza Halaštová; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 2:0; využití: 0:1; diváků: 62; zásahy brankářů: Pavla Lišková 13 – Sabina Dvořáčková 29; po třetinách: 4:1, 1:1, 2:1;

KM automatik FBK Jičín – 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:10
branky: 21. Nikola Kuchařová – 4. Barbora Husková, 20. Barbora Husková, 21. Barbora Husková, 23. Zuzana Halfarová, 37. Eliška Planková, 37. Siti Nurhaliza Khairul Anuar, 41. Ivana Šupáková, 42. Sára Seevaldová, 48. Barbora Husková, 50. Zuzanna Krzywak; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 58; zásahy brankářů: Veronika Samková 22 – Nikola Příleská 30; po třetinách: 0:2, 1:4, 0:4;

K1 Florbal Židenice – Panthers Praha 12:5
branky: 6. Natálie Janečková, 14. Lucie Romančáková, 24. Kristýna Lochmannová, 27. Eva Filipová, 27. Natálie Janečková, 32. Zuzana Hubáčková, 33. Andrea Dernerová, 33. Natálie Janečková, 35. Andrea Dernerová, 38. Lucie Romančáková, 39. Šárka Staňková, 43. Eva Nečasová – 1. Dominika Tůmová, 15. Nela Havlíková, 18. Anežka Slaná, 30. Kristýna Lochmannová, 50. Veronika Zittová; rozhodčí: Martin Hudeček – Pavel Rochovanský; vyloučení: 2:1; využití: 0:0; diváků: 220; zásahy brankářů: Lenka Remešová 19 – Eliška Egertová 27; po třetinách: 2:3, 9:1, 1:1;

Crazy girls FBC Liberec – FbŠ Bohemians 2:12
branky: 4. Veronika Ljachová, 31. Monika Zikmundová – 5. Eliška Reischlová, 11. Hana Poláková, 12. Anna Marešová, 15. Hana Poláková, 16. Eliška Reischlová, 18. Veronika Loudová, 20. Hana Poláková, 25. Adéla Bočanová, 31. Adéla Bočanová, 36. Dominika Vatahová, 55. Eliška Reischlová, 60. Nikola Hrabánková; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 2:1; využití: 0:1; diváků: 40; zásahy brankářů: Adéla Nejezchlebová 26 – Martina Lerchová 7, Monika Benková 6; po třetinách: 1:7, 1:3, 0:2;

FBS Olomouc – Ivanti Tigers Jižní Město 5:8
branky: 14. Eva Barvíková, 18. Eva Barvíková, 21. Barbora Suchánková, 26. Anna Němcová, 33. Veronika Divišová – 6. Kristýna Vejvodová, 25. Natálie Balková, 26. Petra Šebestová, 39. Eliška Chudá, 45. Kateřina Fousová, 47. Nikol Pekárková, 60. Petra Šebestová, 60. Kateřina Kovaříková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:3; využití: 1:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 25 – Kristýna Karli 13; po třetinách: 2:1, 3:3, 0:4;