Nakonec buldoci ukořistili proti Petrovicím výhru, ale až po samostatných nájezdech. Foto: Bulldogs Brno Nakonec buldoci ukořistili proti Petrovicím výhru, ale až po samostatných nájezdech. Foto: Bulldogs Brno
30. 1. 2020 1. liga (2) KOMENTÁŘŮ

Bulldogs v honbě za prvním místem ztratili bod, Ústí se dotáhlo na Kladno

Druhá nejvyšší česká soutěž má za sebou dvě víkendová kola. Vedoucí Karlovy Vary doma porazily Chomutov vysoko 9:2 a udělaly další rázný krok k triumfu v základní části. Naopak druzí Bulldogs, kteří jako jediní mají naději Západočechy předstihnout, zaváhali doma s Petrovicemi. Duel s posledním celkem tabulky ovládli Brňané až v nájezdech.

Karlovy Vary doma prohrávaly po první třetině s Chomutovem 0:1. Jenže pak spustily kanonádu a zápas nakonec vyhrály sedmigólovým rozdílem. Čtyřmi trefami se blýskl Daniel Nicklas. Čtyři body přidali Michal Klápa a Jan Zavadil a Filip Chmelíček zkompletoval hattrick.

Klub z lázeňského města má na kontě 58 bodů, tedy stejně jako druzí Bulldogs. Ti ale mají o jeden odehraný zápas navíc, přičemž nyní nevyužili šanci jít do čela. Posledním Petrovicím sice dali do 23. minuty čtyři branky, jenže soupeř se pak vzchopil, ve druhé třetině snížil a v té třetí se dotáhl na 4:4. Rozhodnutí přišlo až v nájezdech, ve kterých domácí vybojovali bonusový bod.

O třetí příčku v 1. lize si to rozdají Kanonýři Kladno, Ústí a Chomutov, všechny tři celky doposud nasbíraly shodně 45 bodů. Kanonýři si sice odvezli všechny body z Rožnova, následně ale padli v Chomutově 4:6. Stoprocentní byli v uplynulých dvou kolech pouze Torpedo Havířov a Jaroměř.

Výsledky 21. kola:

Z.F.K. Petrovice – Florbal Havířov 5:9 (0:1, 2:4, 3:4)
TJ Sokol Jaroměř – TJ Slovan Havířov 8:3 (2:1, 2:0, 4:2)
Start98 Praha-Kunratice – Florbal Ústí 4:9 (1:2, 0:4, 3:3)
1. FBK Rožnov pod Radhoštěm – Kanonýři Kladno 3:7 (1:1, 1:3, 1:3)
FB Hurrican Karlovy Vary – Florbal Chomutov 9:2 (0:1, 3:0, 6:1)
Sokol Brno I Gullivers – TJ Znojmo 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
FBC Štíři České Budějovice – Bulldogs Brno 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Výsledky 22. kola:

Florbal Ústí – FB Hurrican Karlovy Vary 7:6 (1:1, 4:3, 1:2 – 1:0) po prodl. /předehráváno/
TJ Slovan Havířov – FBC Štíři Č. Budějovice 4:5 (1:3, 1:1, 2:1)
TJ Znojmo – Start98 Praha-Kunratice 7:8 (1:5, 4:2, 2:1)
Bulldogs Brno – Z.F.K. Petrovice 5:4 (2:0, 2:1, 0:3 – 0:0) po sam. náj.
Florbal Chomutov – Kanonýři Kladno 6:4 (0:2, 4:1, 2:1)
Florbal Havířov – Sokol Brno I Gullivers 8:4 (1:1, 5:1, 2:2)
TJ Sokol Jaroměř – 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)