Češi si po Lichtenštejnsku zastříleli i proti Španělům. Foto: IFF Češi si po Lichtenštejnsku zastříleli i proti Španělům. Foto: IFF
30. 1. 2020 Reprezentace - Muži (16) KOMENTÁŘŮ

Češi porazili Španělsko 18:1! O čisté konto přišli až minutu a půl před koncem

 Čeští reprezentanti i ve druhém zápase kvalifikace o postup na mistrovství světa splnili povinnost. Španělsko porazili 18:1 a zítra se v poslední zápase ve skupině střetnou s Nizozemskem. Hattrickem se blýskli útočnici Filip Forman a Patrik Dóža. Brankář Lukáš Bauer přišel o nulu 88 vteřin před koncem.

Svěřenci Petriho Kettunena se chvíli rozehrávali, a ačkoliv drželi Španěly na jejich půlce, gólostroj se rozjel naplno až od 14. minuty. Do konce třetiny pak Češi skórovali pětkrát a nasměrovali duel k vysokému vítězství.

Patrik Dóža zkompletoval hattrick během šesti minut, to Filip Forman vsítil svou třetí trefu až osm vteřin před koncem z trestného střílení. Z něj vstřelil jedinou branku utkání soupeř. Garces Sanchez v 59. minutě vyzrál na Lukáše Bauera a připravil ho tím o čisté konto.

Kromě Dóži a Formana se zápas vydařil také Jakubu Bočkovi (2+1), Tomáši Sýkorovi (1+2) nebo Matyášu Šindlerovi s Patrikem Šebkem, kteří zaznamenali tři asistence. Zítřejší duel s Nizozemskem je na programu od 10 hodin dopoledne.

Kvalifikace na mistrovství světa 2020:

Španělsko – Česko 1:18 (0:7, 0:5, 1:6)
Branky: 59. Sanchez (TS) – 5. Ondrušek (Sýkora), 8. F. Forman (L. Bauer), 14. D. Šimek (P. Šebek), 16. Šešulka (P. Šebek), 16. Pražan (M. Krbec), 17. P. Šebek (F. Forman), 17. Dóža (M. Krbec), 21. Dóža (Sýkora), 22. Ondrušek (Pražan), 23. Dóža (Šešulka), 29. M. Krbec (TS), 31. Kisugite (Kolstrunk), 41. Boček (Renčín), 42. Boček (Marvánek), 46. Renčín (Boček), 49. Pánek (Forman), 60. Kolstrunk (Šindler), 60. F. Forman (TS). Diváci: 254.

Sestava Česka: Bauer – Sýkora, Pražan, Šešulka, Vítovec, Kisugite, Pánek, Marvánek – Ondrušek, Dóža, M. Krbec – P. Šebek, F. Forman, D. Šimek – Kolstrunk, Šindler, Besta – Renčín, J. Boček. Trenér: Petri Kettunen.


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • trener napsal:

  po shlédnutí záznamu se ptám – jaký to má smysl?

  • Jiřina napsal:

   Shlédli jsme z cimbuří hradu do rokle pod ním.
   Během noci jsme zhlédli několik zajímavých filmů.

  • Vasek napsal:

   Zkus se na to podivat z dlouhodobe perspektivy IFF
   Napada te neco?

  • Petr napsal:

   Kromě toho, co píše Vašek, to má význam dvojnásobný za současné represituace. Kdy jindy by si obměněný repretým měl možnost zatrénovat, než na takovém turnaji s takovými soupeři. Na závěr si to rozdají s Lotyši a tam se teprve ukáže.

 • Hlas z doby kamenné napsal:

  Smysl to samozřejmě nemá absolutně žádný, co se týče IFF, odhaluje to čirý amaterismus tohoto sportu, který je opravdu skvělým doplňkem k páteční hospodě, avšak jako pseudoprofisport je absolutně směšný. Nic na tom nezmění ani opravdu brutální marketing, který opět ve finále působí značně usmevně. Nejvíc se to projevilo při MS v ČR, kdy jsme byli, prostřednictvím České televize, denně přesvědčování, že se přinejmenším koná finále Ligy Mistrů ve fotbale. I pro hráče je to minusova záležitost. Toto nenahradí ani trénink, kde se piluji modelové situace, v těchto zápasech se koncepce okamžitě rozpadá, každý si chce dát gól, obránci střílejí z nepripravenych pozic, útočníci přehnane solují, pak nestačí při utkáních s opravdu silným soupeřem. Ale bafunari si udělají výlet, poplacaji se po ramenou, že už i Afrika jezdí, nějakej ten rauticek,hotýlek, placená společnice a zaplatí to členská základna. Čest práci…

  • Vasek napsal:

   Myslis ze cil udelat z florbalu za par generaci profisport je spatne?

   • Hlas z doby kamenné napsal:

    Tak jistě, cíle si můžeme dávat nemalé, pamatuju si primátora Béma, který si dal za cíl uspořádat v Praze Olympiádu. Stálo to, pokud si dobře pamatuju, něco mezi 30. až 40. miliony. Od začátku to byl nesmysl, jen se pár spřízněných firem dobře napakovalo. S vizí florbalu jako celosvětově profesionálního sportu je to podobné. Dobře to živí všemožné předsedy čehokoliv, prostě bafuňáře. Ten sport nemá absolutně žádný potenciál, aby do toho chtěl silný investor napumpovat kapitál prostřednictvím reklamy. Rád florbal hraju, je to i dobrý a poměrně levný sport pro školní děti, aby zvedli zadek od PC, nikoliv však masová záležitost z hlediska diváků, televizních práv a schopnosti prodat reklamu ve velkém. Dívat se na to prostě nedá. Je to divácky nepřitažlivé, pokud bych to řekl po Bedlovsku, tak z hovna bič prostě neupleteš.

    • Hlas z doby kamenné napsal:

     Ještě se omlouvám za chyby v textu, mám tam špatně jedno i/y a chybí mi dvě čárky ve větě, možná ještě nějaké drobnosti, nepřečetl jsem si to po sobě…

 • Petr napsal:

  Tady přece nejde primárně o profesionalizaci florbalu. O peníze ano, ale v jiném smyslu.

  Ze strany IFF je snahou rozšířit florbal do dalších států. To je přirozený cíl, stejně jako popularizace tohoto sportu i s výhledem na budoucí olympijskou účast. Na popularizaci je navázáno sponzorství, vysílací a reklamní práva atd.

  Na českém písečku se Český florbal snaží agresivním marketingem udělat z florbalu populární a stále rostoucí aport a na základě této skutečnosti/zdání urvat z nabízeného koláče peněz (státních i privátních) co největší díl, třeba i na úkor jiných sportů. Unie to samozřejmě dělá pro členskou základu i pro sebe jako permanentní zdroj obživy (stejný princip funguje v politice).

  Florbal pro svůj rozvoj profesionalizaci potřebuje, v této chvíli jde ale o profesionalizaci podmínek, managementů a trenérů. Profesionalizace hráčů je až na posledním místě a ani k ní dojít vůbec nemusí.

  • Hlas z doby kamenné napsal:

   Tak úplně vám teda nerozumím, pokud to shrnu, jde o peníze, zdroj obživy pro management a trenéry, ty urveme že státního koláče ostatním sportům, ale hráči si budou pořád brát dovolenou?
   Vážený, tak na co ten sport hrajeme, abychom živili Šumana a jeho suitu? Jinak si to totiž nedokážu vysvětlit. Na zamluvena haly, odměnu rozhodčích a zdravotnická se vždycky kluby složily a nepotřebovaly diktát svazu, kolik mají mít na stolku u časomíry tužek, pod jakým úhlem mají být srovnané a jak mají mít ořezanou špičku, do kdy a jakým způsobem odeslat zápisy, jestli má čepel a hůl stejnyho výrobce a podobné byrokratické kraviny, které slouží pouze k vybírání pokut. Nebo sankce klubu za nedostatečný počet diváků v hledišti, tak se tam nahaneji děti. V minulosti kvůli tomu dokonce jeden klub, který si sportovními výkony vybojoval postup do výši soutěže byl administrativne zaříznut pro nesplnění této absurdní podmínky. A tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Unie ničí tento sport, dlouhodobě a vy napíšete to co jste napsal, jste někdo od Šumana nebo to nechápu…

   • florot napsal:

    Hlase z doby kamenné, plně s vámi souhlasím, vaše příspěvky, které jste v poslední době napsal jsou určitě nejlepší a dávám palec nahoru. Máte perfektní vhled do problematiky a umíte to výborně formulovat, na rozdíl od týpka, který se podepisuje jako Petr, který jednou něco tvrdí a podruhé, co řekl popírá. Také se v něm nevyznám. Buď to bude ještě nějaké nevycválané děcko nebo to je, jak píšete, Šumanův člověk. Každopádně si také myslím, že unie ničí florbal a všechny peníze od státu jim slouží hlavně k vlastní obživě a svým velikým PR humbukem to jenom zakrývají.
    Málo se tu připomíná, že jediným způsobem, jak to změnit, je nedat jim na valné hromadě hlas a zvolit nové vedení a nebude vadit, když do florbalu nepoteče ze státních peněz tolik jako dnes. Florbal v Česku tu očistu potřebuje.

   • brzdi brzdi napsal:

    Myslím, že jste se úplně navzájem nepochopili. Petr podle mě nemyslel manažerský aparát svazu, ale klubů. A tam s ním souhlasím – řada klubů je naprosto přehřátá, o chod aparátu se starají 2, max. 3 fulltime lidé (a to někdy v tom lepším případě). Noví se do toho většinou po hlavě vrhnou a po půlroce padají na držku. Agendy přibylo neskutečným způsobem, ve velké řadě případů právě kvůli krokům unie, která se ze servisní organizace stává organizací řídicí. Unijní snaha mít na všechno předpis, evaluaci a sankci vede v klubech k logické atmosféře – řešit to, co „musíme“, a ne to, co „chceme“.

    Nejvíc by florbalu u nás a jeho stabilizaci a opětovnému nastartování rozvoje prospělo, kdyby kluby nechala unie dva tři roky prostě existovat, být a zastabilizovat – posílit svou manažerskou i sportovní organizaci a znovu to rozjet. Bez organizačně silných klubů se to jednoho krásného dne poskládá jak domeček z karet.

   • Petr napsal:

    Takže postupně:
    1. Petrů/petrů tu přispívá více, někteří s jinými a úplně odlišnými názory a pohledy.
    2. Psal jsem obecné neutrální konstatování o stavu, nikde není zmínka, že bych něco podporoval nebo naopak zatracoval.
    3. Nejsem Šumanův člověk. Sazebník Unie dobře znám a praktika generovaných a často nesmyslných pokut se mi příčí. Je to stroj na peníze a forma jak kluby o ty peníze stáhnout. Sám jsem se podílel na pořádání zápasů, takže vím.
    4. Skutečně jsem měl na mysli profesionalizaci na úrovni klubů, protože to je primární působiště hráčů. Zcela logicky a v procesu vývoje jsou hráči, pokud jde o profesionalizaci, až na posledním místě. Stojí to totiž nejvíc peněz. Jak sám píšete, že florbal zatím není reklamně zajímavý, takže hráče obecně (na rozdíl od managementu klubů a trenérů) honorovat zatím nelze (nad rámec některých kompenzovaných nákladů) a jak píšu, možná na to ani v budoucnu nebude dostatek peněz (výjimky existují v českém prostředí již dnes). Reprezentace má v reprezentační smlouvě kompenzace za čas strávený na akcích, to bylo dohodnutu už za Cepka. Takže v obecné rovině bude florbal pořád amatérským sportem pro hráče.

   • Anonymní plkal napsal:

    Hlas z doby kamenné má spíš než vhled hlavně nějakou zapšklost. Tvrzení o pokutách za neořezané tužky nemůže znamenat nic jiného. Za 10 let pořádání zápasů od tehdejší 2. ligy po play-off 1. ligy jsem nedostal jediný flastr, není těžké řády splňovat pokud nejste zabedněnci. A to jsem to nedělal profi.

    Jsou odehraný skoro 2/3 sezony a když se podíváte na webu unie na přehledy flastrů u jednotlivých klubů, tak třeba Chodov (kterej unii mastí na bizáru co může) má 24 družstev a pokuty za 2 400 Kč (z toho dohromady litr je za DK, což je průser dotyčnejch hráčů, ne klubovejch bafuňářů). Black Angels, srovnatelný klub, už má za 8 400,-. Sparta, co má 30 družstev má pokuty dohromady za nesmírných 1 900,-… No a pak se někde vyloupne nějakej klub, kterej fakt něco zes*re, dostane třeba desítku a pak všude chodí a říká, jaká je unie banda ko*otů.

    Vždycky musíš zvýhodnit toho, kdo věci plní, a při počtech lidí je lepší trestat ty, co to nedělaj. Nebo maj stát u silnice budky a řidičům se bude dávat odměna za to, že dodrželi rychlost? Za chvíli bychom tenhle stát mohli zrušit.

    Další argument z doby kamenné, že se zprofesionalizuje management, ale hráči utřou zase neznačí úplně velký vhled. Za prvé ze státního by se profi sportovec v kolektivním sportu živit nikdy neměl! Když už to tak je, tak jsou to jen sportovci Dukly, což je ale specifická sorta. Profesionální hráči jsou kdekoliv po světě živeni ze soukromých peněz a… ano, z marketingu! Kterej je tady sprostý slovo, a proto florbalisti utíraj.

    Pak tu máme nahánění dětí, aby se splnily nějaké divácké kvóty. No školský zápasy si hlavně vymyslela prapůvodně Bohemka kvůli čemu? Kvůli náboru! A funguje to a kopíruje to kdekdo. I dokonce basket, kterej florbal bytostně nesnáší. Tady nejde úplně o počty diváků ani o vhled florbalového kromaňonce. Jo, kvóta 150 diváků na 4 zápasy v sezoně možná byla absurdní, ale za mě ještě absurdnější je ji nesplnit. To jako do pr*ele prvoligový áčko není zajímavý ani pro rodiny těch hráčů a mládež v klubu? Jen ti by totiž takovou návštěvu dali dohromady úplně v klidu, ani není potřeba někde věšet plakáty.

    Spousta žvanilů si myslí, že unie je tady pro to, aby jim ty tužky ořezala, ale že unie narve přímou cestou zpátky do základny 18 mega za sezonu, nevidí. To jsou všechno veřejné a dohledatelné informace, na to nemusím být Šumanův člověk.

    Sport maximálně ničí jednotliví lidé, žádný organizace. A ti se najdou všude, na unii, ale i v klubech (a co jsem takových d*mentů za těch x let, co jsem to dělal, potkal). Nikdo si nemá co vyčítat. Výměnou výkoňáku se prakticky nic nezmění – nespokojená půlka bude spokojená, spokojená půlka bude nespokojená. Čili možná by nový vedení zúžilo extraligu, juniorskou ligu hodilo zpátky a zrušilo prodloužení 3 na 3 a bude se tady mezi těma pár diskutérama jásat a tleskat. Ale rozložení nálad, přístupu a motivace lidí vůbec a to jsou ty reálný hybný síly každýho spolčení, který zabedněnci nevidí. A pak budou všichni překvapený, že je všechno stejný a najdou se jiný pálivý věci.

 • Hlas z doby kamenné napsal:

  Děkuju za vysvětlení, špatně jsem to pochopil, ale v podstatě ze všech příspěvků vyplývá, kdo je dlouhodobým hrobařem florbalu. Pěkný víkend…

  • Petr napsal:

   Unie jako taková je užitečná, ale za ní jsou konkrétní lidé…

   I já přeji pěkný víkend.

Napsat komentář

*