Reprezentační výběr Pobřeží Slonoviny. Foto: IFF Reprezentační výběr Pobřeží Slonoviny. Foto: IFF
30. 1. 2020 Reprezentace - Muži (5) KOMENTÁŘŮ

Africká premiéra: Šest hráčů do pole, 51 gólů od Švýcarska a nakonec zrušení výsledků

 Kvalifikace o postup na mistrovství světa se poprvé v historii účastní také tým z Afriky. Pobřeží Slonoviny ovšem dorazilo do Popradu kvůli problémům s vízy pouze se šesti hráči a brankářem. V prvním duelu „sloni“ inkasovali od Švýcarska 51 branek, jejich výsledky se ale nakonec počítat nebudou.

Pobřeží Slonoviny bylo zařazeno do kvalifikační skupiny C, kterou hostí slovenský Poprad. V úvodním duelu Afričané schytali 51gólový debakl od Švýcarska. Po zápase se oba týmy společně vyfotily, Švýcaři projevili africkému celku respekt a naopak hráči Pobřeží Slonoviny byli rádi za střet se třetím nejlepším týmem světa.

Společná pozápasová fotka florbalistů Pobřeží Slonoviny a Švýcarska. Foto: IFF

Společná pozápasová fotka florbalistů Pobřeží Slonoviny a Švýcarska. Foto: IFF

Jenže pak IFF vydala na svém webu zprávu, že výsledky afrického týmu se nebudou započítávat do kvalifikační tabulky. Národní tým Pobřeží Slonoviny dorazil na Slovensko pouze se sedmi hráči, zbytek výpravy nemohl odcestovat kvůli potížím se získáním víz.

A tak museli „sloni“ povolat brankáře, který nefiguroval na tzv. „first listu“, tedy prvotní nominaci, kterou reprezentační celky uveřejňují s předstihem. IFF se rozhodla, že Afričané budou moci zápasy odehrát, v tabulce skupiny C ale figurovat nebudou. Ze střetnutí s Belgií a Ruskem se tak stanou přátelské zápasy.

„Je nešťastné, že Pobřeží Slonoviny nemá na kvalifikaci svůj kompletní tým. IFF i přesto považuje za velmi pozitivní pro budoucnost florbalu v Africe, že sem hráči přicestovali, aby se přesvědčili o tom, co účast na takové akci skýtá. Pobřeží Slonoviny je hybnou silou vývoje florbalu v západní Africe,“ řekl generální sekretář IFF John Liljelund.

„IFF rovněž připravuje změnu v soutěžních předpisech. Týmy, účastnící se oficiálních akcí pod hlavičkou IFF, budou muset čítat minimálně 12 hráčů,“ dodal Liljelund.

Výsledky evropské kvalifikace o postup na MS 2020:

Skupina A:

Slovinsko – Polsko 5:6
Švédsko – Ukrajina 27:1

Skupina B:

Estonsko – Velká Británie 17:1
Island – Dánsko 4:12

Skupina C:

Pobřeží Slonoviny – Švýcarsko 0:51
Belgie – Rusko 2:11

Skupina D:

Norsko – Itálie 18:1
Maďarsko – Slovensko 3:14

Skupina E:

Lichtenštejnsko – Česko 0:25
Nizozemsko – Španělsko 1:6
Nizozemsko – Lichtenštejnsko 8:4
Španělsko – Česko 1:18

Skupina F:

Francie – Lotyšsko 0:17
Německo – Rakousko 7:0
Německo – Francie 9:4
Rakousko – Lotyšsko 1:10


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • Pavel napsal:

  Viděl jsem jen kousek zápasu a Švýcaři je hodně šetřili. Myslím, že kdyby chtěli, dali by jim kilo

  • Bootham napsal:

   Ano, hráli v tréninkovém tempu a přehrávali stituace kdy míček často dovezli až do brány, ale o to přesně šlo, bavit se florbalem a zbytečně soupeře nezesměšnovat a užít si to. Pro Švýcary možná zbytečný zápas, ale pro Pobřeží slonoviny a hlavně Ty kluky na hřišti, myslím že na to nikdy nezapomenou…škoda jenom že přijeli oslabení, v dnešní době je to ostuda, že vyřizování víz trvá tak dlouho, ale chápu že tady musí být nějaká „kontrola“ abychom si do Evropy nezvali jen tak někoho a oni nám už tady zůstali…nicméně mnohdy si to ani neuvědomujeme jak snadné pro nás oproti klukům z Afriky cestování je, s jedním z nejsilnějších pasů na světě se mužeme prakticky bez zbytečného vyřizování podívat kamkoli…oni mnohdy čekají měsíce a nakonec to stejně nevyjde…

 • Rasista napsal:

  Naproto zbytečná trapná a drahá akce, kdyby to Ti hráči a hlavně federace mysleli alespon trochu vazne, vypada to naprosto jinak!!! Chce se mi blejt z IFF a ČFbU taky, ktrea už si říká jinak – vykopte je ven a hlavne ty borce z cernosska poslete domu delat neco normalniho…

Napsat komentář

*