Lukáš Punčochář přispěl k výhře Bulldogs Brno nad pražským Startem98 dvěma zásahy. Foto: Bulldogs Brno Lukáš Punčochář přispěl k výhře Bulldogs Brno nad pražským Startem98 dvěma zásahy. Foto: Bulldogs Brno
11. 2. 2020 1. liga (0) KOMENTÁŘŮ

Bulldogs se bodově dotáhli na lídra! Karlovy Vary totiž zaváhaly v Havířově

Zatímco v superlize už je o vítězi základní části rozhodnuto, ve druhé nejvyšší soutěži se boj o triumf zdramatizoval. Vedoucí Karlovy Vary, které v týdnu sužovala viróza a spekulovalo se dokonce o odložení utkání, padly na hřišti Torpeda Havířov. Naopak druzí Bulldogs Brno doma porazili Start98 4:2 a bodově se na lídra dotáhli. V nadcházejícím kole dojde na vzájemný střet.

Bulldogs Brno vstřelili ve druhé polovině úvodní třetiny dvě branky a mířili proti Startu za třemi body. Pražané dokázali snížit a dostali se na dostřel, Brno tak uklidnily až následné dva zásahy z 31. a 42. minuty. Obě trefy přitom přišly v přesilovkách. Dvěma úspěšnými zásahy se v utkání 24. kola prezentoval Lukáš Punčochář.

Brňané se bodově dotáhli na první Karlovy Vary. Řada západočeských hráčů se v týdnu před utkáním potýkala s virózou a ve hře bylo i odložení duelu v Havířově. Nakonec Karlovarští na východ republiky odcestovali a na hřišti Torpeda prohráli 5:9. Pěti body (3+2) se na tom podílel Matěj Černý, naopak hostům nestačil dobrý výkon Jana Zavadila (2+2).

Rozporuplnou sezonu zažívá po sestupu z nejvyšší soutěže Znojmo. Nyní se ale červenobílí vytáhli a na domácí půdě zdolali Kladno 8:7 po prodloužení. Vítěznou trefu obstaral ve třetí minutě nastaveného času Martin Ďuriška. Znojmo se v utkání mohlo opřít především o Vojtěcha Procházku, který nasbíral pět bodů (2+3).

Kladno přitom v utkání vedlo postupně 3:0, 4:1 a 6:3, ani to však Středočechy k výhře nenasměrovalo. Domácí se pokaždé vzchopili a v 59. minutě smazali dvougólovou ztrátu během pouhých 20 vteřin. Kanonýři i přes porážku mohou stále usilovat o zisk třetí příčky.