Nečekaný zisk bodů ukořistily Vinohrady v duelu s Chodovem. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady, Český florbal Nečekaný zisk bodů ukořistily Vinohrady v duelu s Chodovem. Foto: TJ Sokol Královské Vinohrady, Český florbal
16. 2. 2020 Superliga (8) KOMENTÁŘŮ

Velký obrat Vinohrad! SKV prohrávalo ve 3. třetině na hřišti Chodova 1:5, přesto bere dva body

Chodov měl zápas 24. kola superligy rozehraný solidně a ve třetí třetině vedl 5:1. Jenže pak Vinohrady nasázely šest branek za 12 minut a v prodloužení o jejich výhře rozhodl Petr Hartman. Boj o play off je nesmírně vyrovnaný. Týmy od sedmého do desátého místa dělí pouhé čtyři body!

Po první části vedli Chodovští 4:1, ve druhém dějství přidali další branku a směřovali za výhrou. Jenže Vinohrady v závěru vrhly síly do útoku a po pár brankách ucítily šanci. V 58. minutě Pavel Hájek za brankou domácích vybojoval v tvrdém souboji míček, přihrál Martinu Skřivánkovi a ten srovnal na 6:6. Chodov ještě jednou odskočil o jeden gól, ale i na to našlo SKV odpověď.

Při hře bez brankáře se Lukáš Gregor vytočil od mantinelu a přišpendlil míček do horního rohu chodovské branky. Domácí měli v prodloužení slibnou příležitost, tu ale nevyužili, a tak udeřilo na druhé straně. Zbyněk Stuchlík posunul míček na volného Hartmana, který skóroval. Pro Zbyňka Stuchlíka to byla už třetí gólová asistence večera.

Vinohrady se tak po zisku dvou bodů stále drží na osmé příčce. O bod zpět je devátý Liberec, který doma zdolal Pardubice vysoko 10:3. Čtyřmi body (2+2) se na tom podílel Prokop Ferdan. Naopak desátá Česká Lípa neuspěla. Doma podlehla Bohemians 4:9. Hostům vyšel úvod a pak prostřední pasáž duelu. Třemi body se prezentoval Matyáš Krebner (2+1).

Druhou víkendovou výhru zaznamenali Black Angels, kteří také ještě nevzdávají boj o účast ve vyřazovací části. Andělé doma v souboji nováčků nejvyšší soutěže porazili Hattrick Brno 6:3 a oplatili tak soupeři porážku z prvního vzájemného utkání. Klíčovou roli sehrál Jakub Renčín, jenž jeden gól dal a na dva nahrál.

Mladá Boleslav doma před 565 diváky porazila Spartu 9:4. Vítkovice si v souboji několikanásobných šampionů poradily s Tatranem a s tříbodovým náskokem pomalu míří za udržením druhé příčky. 24. kolo uzavře pondělní dohrávka mezi Ostravou a Otrokovicemi. Utkání bude vysílat ČT sport.

Výsledky 24. kola superligy:

Black Angels – FBŠ Hattrick Brno 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)
Branky: 14. Neklan (Hněvkovský), 18. Renčín (J. Boček), 25. Novotný (T. Hanák), 47. Vaculík (Renčín), 58. Novotný (R. Hanák), 59. J. Boček (Renčín) – 34. Vlach (Horák), 35. Ondráček (Grábl), 37. Vlach (Jalový). Diváci: 105.

Florbal Chodov – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:8 (4:1, 1:0, 2:6 – 0:1) po prodl.
Branky: 3. Ondrušek (M. Krbec), 6. Maxa (M. Vávra), 14. Řezáč (J. Koutný), 16. J. Koutný (Švajný), 31. Řezáč (J. Koutný), 51. Majer (M. Vávra), 59. Maxa (Pražan) – 13. Linhart (Vnuk), 49. Svoboda (Z. Stuchlík), 50. Svoboda (Linhart), 54. O. Stuchlík (Skřivánek), 56. Hartman (Z. Stuchlík), 58. Skřivánek (P. Hájek), 60. Gregor (Z. Stuchlík), 64. Hartman (Z. Stuchlík). Diváci: 131.

FBC Česká Lípa – FbŠ Bohemians 4:9 (0:2, 2:5, 2:2)
Branky: 28. Krajcigr (Hřebřina), 28. Jireček (Krajcigr), 55. V. Kopecký (vlastní), 60. Jirsa (Ekl) – 2. Růžek (Cabejšek), 13. Cabejšek (V. Kopecký), 22. Krebner (Buršík), 29. Vojtíšek (Krebner), 31. Ďopan (V. Kopecký), 35. M. Forman (F. Forman), 38. Šárka, 55. F. Forman (Šárka), 59. Krebner (P. Šebek). Diváci: 355.

Florbal Mladá Boleslav – Sparta Praha 9:4 (3:1, 2:1, 4:2)
Branky: 11. Tadeáš Chroust, 16. Tadeáš Chroust (Korych), 18. Ježek (vlastní), 23. Komárek (Tadeáš Chroust), 24. D. Šebek (Tokoš), 50. Gruber (Krzyžanek), 51. Tokoš (D. Šebek), 53. Korych (Tadeáš Chroust), 57. Curney (Gruber) – 6. Gruber (vlastní), 31. Kolstrunk, 44. Zeman (Pažák), 56. Kolstrunk (Zouzal). Diváci: 565.

1. SC Vítkovice – Tatran Teka Střešovice 7:4 (1:2, 4:1, 2:1)
Branky: 15. Rýpar (Delong), 29. Kuczera (Hrubý), 30. Bräuer (Delong), 36. Nehera, 40. Hrubý, 53. Jan Šebesta (L. Hájek), 58. Bräuer (Bräuer) – 12. Havlas (Langer), 14. Meliš (Pánek), 37. Tlapák (Meliš), 56. Langer (Brautferger). Diváci: 211.

FBC Liberec – Sokoli Pardubice 10:3 (4:1, 2:0, 4:2)
Branky: 4. Klucho (Valeš), 10. Čermák (Valeš), 13. Kořínek (Bitman), 13. Kopecký (Ferdan), 24. Ferdan (Lhota), 37. Ferdan (Lhota), 49. Lhota, 52. Rozkovec (Klucho), 57. Lhota (Kopecký), 60. Světlík (Ferdan) – 12. Kourek (Teichman), 55. Klein (Kourek), 60. Kourek (Klein). Diváci: 235.