Florbalistky Bulldogs Brno živí po výhře nad Jičínem naději na play off. Foto: Bulldogs Brno Florbalistky Bulldogs Brno živí po výhře nad Jičínem naději na play off. Foto: Bulldogs Brno
17. 2. 2020 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice zvládly šlágr a k prvenství potřebují bod, Ostrava má skalp Chodova. Bulldogs otočily proti Jičínu

Extraliga žen opět nezklamala. V dohrávce 18. kola si nejdříve Vítkovice poradily s Chodovem, čímž udělaly zásadní krok k zisku prvenství v základní části. Den poté Chodov podlehl Ostravě, která jediná ještě může Vítkovice sesadit. Mezitím se velký obrat povedl Bulldogs Brno, cennou výhru si připsaly také Střešovice.

Vítkovice zadělaly na prvenství v základní části výhrou nad Chodovem. Pražský tým sice poslala do vedení Suchá v šesté minutě, Vítkovice ale následně skórovaly třikrát během tří minut a otočily vývoj utkání.

Chodovu se podařilo srovnat ještě před polovinou základní hrací doby, ale za 55 sekund vrátila Vítkovicím vedení Kubečková. Žůrková následně srovnala v přesilové hře, na 5:4 pro domácí upravila patnáct sekund před koncem druhé třetiny Trošková.

Deset minut před koncem vstřelila rozhodující branku Paloncyová, přičemž hned ve 43. minutě neplatila branka Pražanek pro sekání. Chodov se sice na závěr díky power play dostal do tlaku, vytěžil z něj ale pouze kontaktní gól Žůrkové.

Výhru 6:5 tak slavily Vítkovice. „Očekávali jsme těžké utkání, to se potvrdilo a jsme moc rádi, že jsme dokázali zvítězit. Ze začátku zbytečná nervozita a posléze moc laciné góly, takovéhle dostávat rozhodně nemůžeme. Soupeř postupem času „zlobil“ čím dál víc, takže jsme hru museli uklidnit především v našich hlavách,“ hodnotil hlavní trenér Tomáš Martiník.

Lukáš Procházka se snažil hledat pozitiva. „Těžké hodnocení, ale holky musím pochválit, zvedáme se herně a věřím, že to v dalším průběhu sezóny ukážeme. Soupeři gratuluji, udělal dnes z mého pohledu o pár chybiček méně něž my. Ve třetí třetině byla hra o tom, kdo dá gól, nakonec jsme to byli my, ale bohužel nebyl uznaný, to nás psychicky celkem srazilo a přišel jediný delší herní výpadek, který nás stál body,“ uvedl k zápasu.

O den později čekal Chodov další důležitý zápas s Ostravou a vstup se mu povedl skvěle, po pěti minutách vedl 2:0, jenže postupně ztrácel otěže zápasu a ve 33. minutě už prohrával 2:4. Pomocí vlastní branky Vavrečkové a završením hattricku Jirákové sice srovnal na 4:4, ale to bylo z jeho strany vše.

Ještě do druhé sirény opět převrátila misky vah Mlejnková, ve třetí třetině pak Ostrava přidala čtyři zásahy a odvezla si výhru 9:4. „Těžko se mi to hodnotí. Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli, ale je třeba zůstat nohama na zemi, protože v play-off by tenhle výkon pravděpodobně nestačil,“ řekl Jakub Robenek.

Vítkovice pak na výhru s Chodovem navázaly vítězstvím 21:0 s Libercem. „Jsme rádi, že jsme zápas zvládli v pozitivní náladě, s chutí hrát florbal a střílet góly,“ usmál se trenér Tomáš Martiník.

Dost možná klíčový obrat předvedly v boji o play off florbalistky Bulldogs Brno. Ty sice na domácí půdě prohrávaly s Jičínem po první třetině poměrem 4:1, ale také díky hattricku Michaely Žákové dokázaly vývoj zápasu otočit na konečných 5:4. „Víme jak Jičín hraje, připravujeme se na to a v zápase to není vidět. Veliká pochvala holek za to, že se nesložily a bojovaly až do konce zápasu,“ nebyl ale úplně spokojen Rudolf Škubal.

Zajímavý duel se čekal mezi Panthers a Ivanti Tigers, nicméně favorit zápasu rozhodl povedenou první třetinou. Po dvaceti minutách totiž vedl 4:0, když se hned dvakrát prosadila Kristýna Klecová, prožívající debut v nejvyšší ženské soutěži. Druhou třetinu sice Panthers vyhrály 1:0, nicméně nakonec utkání skončilo výhrou Ivanti Tigers 6:2. „Parádní vstup do první třetiny, která nakonec rozhodla zápas. Celkově by se dala negativně brát jen druhá třetina, ve kterých se nám často nepodaří navázat na tempo z prvních třetin a zápasy si zbytečně komplikujeme,“ poukázal Lukáš Netrefa.

První třetina se povedla také Bohemians, klokanky v ní dokázaly skolit Olomouc poměrem 7:1. přičemž už po deseti minutách vedly 5:1. Utkání nakonec pro sebe získaly poměrem 13:5. „Od nás skvělý začátek zápasu, kde jsme zápas rozhodli. Mrzí mě druhá třetina, kde jsme vypadli z rytmu. Jsme rádi, že se prosadily všechny lajny a góly byly slušné,“ uvedl Tomáš Grigar.

V předcházejících pěti zápasech daly florbalistky Židenic vždy minimálně sedm branek, proti Tatranu ale skórovaly pouze dvakrát a odešly poraženy. Po bezbrankové první třetině sice v polovině zápasu dvakrát skórovaly a vedly 2:0, nicméně následně šestkrát inkasovaly a prohrály 2:6. „Dnes jsme začali hrát až za stavu 0:2. Pomohl nám vstřelený gól, do té doby jsme nevyhráli žádný osobní souboj a propadali v obranné fázi. Naopak vstup do třetí třetiny nám vyšel a tím jsme zápas zlomili na naší stranu, Na konci to chtělo hru trochu uklidnit,“ uvedl Marek Michálek.

Přehled víkendových výsledků Extraligy žen

1. SC TEMPISH Vítkovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 6:5
branky: 10. Barbora Husková, 10. Dominika Buczek, 12. Michaela Kubečková, 30. Michaela Kubečková, 40. Jana Trošková, 50. Kamila Paloncyová – 6. Karolína Suchá, 27. Tereza Hanzlíková, 29. Gabriela Žůrková, 32. Martina Řepková, 60. Nela Jiráková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 1:1; využití: 1:1; diváků: 125; zásahy brankářů: Nikola Příleská 12 – Jana Christianová 14; po třetinách: 3:1, 2:3, 1:1;

Bulldogs Brno – KM automatik FBK Jičín 5:4
branky: 11. Michaela Žáková, 24. Tereza Tomanová, 46. Veronika Pohlodková, 51. Michaela Žáková, 59. Michaela Žáková – 10. Kristýna Bachmaierová, 15. Zuzana Svobodová, 19. Markéta Kosová, 20. Lucie Paulovičová; rozhodčí: Filip Drápal – Jakub Pospíšil; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 100; zásahy brankářů: Veronika Šplíchalová 3, Sabina Dvořáčková 19 – Veronika Samková 34; po třetinách: 1:4, 1:0, 3:0;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FBC ČPP OSTRAVA 4:9
branky: 3. Nela Jiráková, 5. Nela Jiráková, 36. Karin Vavrečková, 39. Nela Jiráková – 18. Veronika Káčová, 22. Markéta Vrlíková, 25. Michaela Mlejnková, 33. Michaela Mlejnková, 40. Michaela Mlejnková, 47. Paulína Hudáková, 47. Veronika Káčová, 59. Paulína Hudáková, 60. Terezie Šešulková; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 0:3; využití: 0:0; diváků: 109; zásahy brankářů: Hana Ranochová 16 – Veronika Tomšová 51; po třetinách: 2:1, 2:4, 0:4;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Crazy girls FBC Liberec 21:0
branky: 2. Dominika Buczek, 5. Denisa Ferenčíková, 7. Lenka Novotná, 7. Zuzanna Krzywak, 14. Michaela Kubečková, 16. Michaela Kubečková, 20. Zuzanna Krzywak, 20. Eliška Planková, 25. Kamila Paloncyová, 36. Sára Seevaldová, 37. Nikola Liberdová, 39. Lucie Cholinská, 41. Sára Seevaldová, 41. Andrea Šidlová, 45. Lucie Cholinská, 47. Siti Nurhaliza Khairul Anuar, 52. Sára Seevaldová, 53. Natálie Hurníková, 55. Sára Seevaldová, 55. Lucie Cholinská, 60. Lucie Cholinská; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 63; zásahy brankářů: Petra Klečková 7 – Kristýna Klabanová 28, Kateřina Dlouhá 22; po třetinách: 8:0, 4:0, 9:0;

FbŠ Bohemians – FBS Olomouc 13:5
branky: 1. Anna Marešová, 2. Dominika Vatahová, 4. Dominika Vatahová, 10. Veronika Loudová, 10. Natálie Bartošová, 15. Eliška Reischlová, 17. Gabriela Vaníčková, 33. Karla Batíková, 38. Veronika Štajnerová, 40. Eliška Vrátná, 51. Adéla Bočanová, 54. Eliška Vrátná, 58. Gabriela Vaníčková – 9. Barbora Suchánková, 24. Tereza Mošťková, 32. Kateřina Peterková, 37. Tereza Reimerová, 55. Eva Barvíková; rozhodčí: Kateřina Hátlová – Lenka Jansová; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 52; zásahy brankářů: Daniela Kreisingerová 13 – Lenka Kubíčková 21, Lenka Dvořáková 22; po třetinách: 7:1, 3:3, 3:1;

Panthers Praha – Ivanti Tigers Jižní Město 2:6
branky: 27. Kristýna Lochmannová, 58. Veronika Zittová – 8. Eliška Trojánková, 13. Kristýna Klecová, 15. Petra Šebestová, 17. Kristýna Klecová, 52. Iveta Hyršlová, 59. Eliška Chudá; rozhodčí: Ondřej Benačan – Patrik Šaroch; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 84; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 23 – Kristýna Karli 20; po třetinách: 0:4, 1:0, 1:2;

Tatran Střešovice – K1 Florbal Židenice 6:2
branky: 33. Eliška Machková, 34. Denisa Billá, 41. Lucie Želízková, 45. Kateřina Seemannová, 48. Markéta Prontekerová, 52. Vendula Beránková – 30. Eva Urbášková, 33. Eva Nečasová; rozhodčí: Tomáš Kostinek – Martin Reichelt; vyloučení: 2:3; využití: 0:0; diváků: 83; zásahy brankářů: Eliška Drbalová 16 – Lenka Remešová 19; po třetinách: 0:0, 2:2, 4:0;