Vítkovice získaly po výhře nad Panthers Prezidentský pohár. Foto: Florbal Vítkovice
23. 2. 2020 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice vyhrály základní část, Ivanti Tigers bude čtvrtý a o poslední místence rozhodne přímý boj

Florbalistky Vítkovic obhájily prvenství v základní části a také podruhé tak získaly Prezidentský pohár, rozhodla o tom jejich výhra 15:3 nad Panthers. Pražský celek tak v posledním kole čeká přímý souboj o postup do play off, protože Bulldogs Brno podlehly Ivanti Tigers 3:16. Tygřice tak skončí na čtvté pozici, na kterou definitivně ztratily šanci Židenice.

Předposlední kolo základní části začalo soubojem FBC Ostrava s Libercem. Domácí florbalistky do utkání nastoupily ve značně kombinované sestavě, výraznou příležitost dostaly hráčky širšího kádru, ovšem utkání nakonec skončilo výhrou FBC 11:4. Pojali jsme celý týden trošičku jinak, a hlavně jako investici do play-off. Pro nás těžký zápas vzhledem k týdennímu programu a k věcem, které jsme si stanovili před zápasem. Na oko může zápas vypadat jako nepovedený, ale věřím, že díky tomu, jaký jsme k němu zvolili přístup, nám bude velkým přínosem do budocích zápasů,“ věřil Jakub Robenek.

FBC tak splnilo svůj předpoklad k tomu, aby v posledním kole mohlo hrát o vítězství v základní části a hodilo rukavici Vítkovicím. Ty čekal výjezd do Rudné k utkání s Panthers a hozenou rukavici zvedla především kapitánka Denisa Ferenčíková. Slovenská útočnice nastřílela už během čtrnácti minut hattrick a položila základ vysoké výhry 15:3, na které se nakonec podílela zápisem 5+1. Přijeli jsme si sem pro dvě vítězství, ty máme, takže spokojenost. Zvlášť s tím druhým, vítězstvím v základní části, maximální spokojenost a splnění dílčího cíle. Jinak dnešní zápas byl celkově takový nemastný neslaný, chybělo mu tempo a atmosféra. Z naší strany slušná produktivita a poctivé do obrany,“ hodnotil hlavní trenér Tomáš Martiník.

Panthers ale prohra příliš bolet nemusí, situaci s postupem do play off totiž mají ve vlastních rukou. Po jedenadvaceti zápasech totiž mají 20 bodů stejně, jako florbalistky Bulldogs Brno, se kterými se v Brně utkají v posledním kole.

V sobotu totiž katastrofálně vstoupily do utkání s Ivanti Tigers, první třetinu prohrály 0:7 a celé utkání s Ivanti Tigers pak 3:16. Parádní návštěvu 163 diváků potěšila především Eliška Chudá, která zaznamenala sedm kanadských bodů. „Dnes si holky zápas skvěle užívaly a výsledek je toho důkazem. Věřím tomu, že s takovou chutí, nasazením a kvalitou můžeme hrát i ty nejdůležitější zápasy, které nás teprve čekají. Děkujeme fanouškům z Milevska za skvělou podporu,“ uvedl Lukáš Netrefa.

Vítězství Ivanti Tigers tak vzalo naději na čtvrtou pozici Židenicím, které tak ví, že ve čtvrtfinále play off budou mezi volitelnými týmy. Dlužno ale říci, že Brňanky daly v neděli Chodovu pořádně zabrat. Utkání začaly dvěma góly, a ačkoliv Chodov ve druhé třetině vyrovnal, krátce po polovině utkání to už znovu bylo 4:2 pro Židenice.

Chodovu ale vyšel nástup do třetí třetiny, během padesáti sekund otočil skóre a vedení již nepustil. Nakonec si z Brna odvezl vítězství 9:5. „Čekali jsme těžký zápas, a to se potvrdilo, dvě třetiny jsme se navíc neprali jen s houževnatým soupeřem, ale zejména s vlastními nepřesnostmi a lehkými ztrátami. Doufám, že výkon v poslední třetině bude pro nás povzbuzením před klíčovou fází sezóny,“ zhodnotil Lukáš Procházka.

Vzájemně propojeny byly také poslední dva zápasy, ve kterých si to Bohemians a Tatran rozdaly o šesté místo, které může být důležité například při nasazení do ženské elitní kategorie na turnaji Czech Open s tím, že současně oba týmy ještě mohou ohrozit páté Židenice.

Oba týmy uspěly: Bohemians získaly skalp Jičína po výhře 5:3, když utkání po většinu jeho herního času kontrolovaly. Třemi body se blýskla Veronika Loudová. „Dobrý vstup do zápasu, bohužel jsme se v každé třetině nevyvarovali chvilkovým výpadkům. Koncovku jsme zřejmě nechali v Praze, ale závěr zápasu jsme si pohlídali dobrou hrou na míčku,“ nebyl úplně spokojen Tomáš Grigar.

Zlepšující se Olomouc pak nachystala tvrdý test Tatranu. Do utkání vstoupily Hanačky lépe, během první poloviny utkání se skóre dvakrát otočilo, až vedlo FBS 3:2. V závěru druhé třetiny srovnala Kopecká a v 53. minutě vystřelila vítězství Tatranu Denisa Billá. „Bušení do domácí obrany se spoustou střelby slepými náboji. Dnes tomu z naší strany chyběl občas pohyb, trocha té invence a moment překvapení, to vše podpořil velmi dobrý výkon domácí golmanky. Takže nakonec můžeme být za 3body rádi,“ uvedl k zápasu Marek Michálek.

Židenice jsou tak se ziskem 34 bodů páté, Bohemians a Tatran mají o jeden bod méně. V posledním kole hrají Židenice s Libercem, Bohemians s Ivanti Tigers a Tatran s Jičínem.

Přehled výsledků 21. kola Extraligy žen

FBC ČPP OSTRAVA – Crazy girls FBC Liberec 11:4
branky: 5. Andrea Pastušková, 12. Andrea Pastušková, 15. Nela Kapcová, 18. Veronika Káčová, 44. Karin Vavrečková, 45. Kristína Hudáková, 54. Karin Vavrečková, 54. Tereza Voláková, 55. Nela Kapcová, 56. Alena Zuzaníková, 57. Veronika Káčová – 14. Natálie Hroudová, 43. Gabriela Horáková, 52. Monika Zikmundová, 54. Markéta Valešová; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Martina Schoupalová 11 – Kateřina Dlouhá 46; po třetinách: 4:1, 0:0, 7:3;

Ivanti Tigers Jižní Město – Bulldogs Brno 16:3
branky: 1. Eliška Trojánková, 3. Nikola Hermannová, 4. Lucie Řezáčová, 6. Kateřina Kovaříková, 10. Nikola Hermannová, 14. Eliška Trojánková, 17. Petra Šebestová, 22. Kateřina Kovaříková, 26. Nikola Hermannová, 26. Petra Šebestová, 32. Eliška Chudá, 49. Eliška Trojánková, 55. Kateřina Kovaříková, 56. Nikol Pekárková, 58. Eliška Chudá, 59. Kateřina Fousová – 24. Aneta Koláčková, 33. Linda Hyksová, 34. Linda Detková; rozhodčí: Jan Brejcha – Lukáš Husák; vyloučení: 1:2; využití: 2:0; diváků: 163; zásahy brankářů: Martina Franková 18 – Markéta Marková 24, Sabina Dvořáčková 10; po třetinách: 7:0, 4:3, 5:0;

KM automatik FBK Jičín – FbŠ Bohemians 3:5
branky: 14. Markéta Kosová, 23. Lucie Paulovičová, 45. Kristýna Bachmaierová – 1. Hana Poláková, 8. Adéla Bočanová, 10. Veronika Loudová, 21. Eliška Reischlová, 39. Natálie Bartošová; rozhodčí: David Bezucha – Michal Bezucha; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 79; zásahy brankářů: Veronika Samková 25 – Martina Lerchová 17; po třetinách: 1:3, 1:2, 1:0;

FBS Olomouc – Tatran Střešovice 3:4
branky: 2. Kateřina Peterková, 24. Lenka Ryšavá, 27. Jitka Oháňková – 10. Kateřina Seemannová, 13. Markéta Prontekerová, 36. Veronika Kopecká, 53. Denisa Billá; rozhodčí: Broněk Bryson – Jakub Cigl; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 75; zásahy brankářů: Lenka Kubíčková 23 – Eliška Drbalová 6; po třetinách: 1:2, 2:1, 0:1;

Panthers Praha – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:15
branky: 16. Veronika Zittová, 24. Anežka Slaná, 52. Lucie Šindelářová – 2. Barbora Husková, 5. Denisa Ferenčíková, 12. Denisa Ferenčíková, 14. Denisa Ferenčíková, 22. Dominika Buczek, 25. Denisa Ferenčíková, 33. Andrea Šidlová, 35. Dominika Buczek, 39. Dominika Buczek, 44. Michaela Kubečková, 47. Kamila Paloncyová, 52. Kamila Paloncyová, 53. Lucie Cholinská, 59. Denisa Ferenčíková, 59. Barbora Husková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:4; využití: 1:0; diváků: 54; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 15 – Petra Klečková 11; po třetinách: 1:4, 1:5, 1:6;

K1 Florbal Židenice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:9
branky: 16. Eva Nečasová, 19. Silvia Tomová, 32. Lucie Romančáková, 32. Jitka Drápalová, 54. Zuzana Hubáčková – 20. Karolína Suchá, 22. Nela Jiráková, 38. Martina Řepková, 41. Martina Řepková, 41. Anet Jarolímová, 47. Kristína Belicová, 54. Magdaléna Plášková, 55. Gabriela Žůrková, 60. Martina Řepková; rozhodčí: Daniel Bartošek – Michal Bartošek; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 107; zásahy brankářů: Lenka Remešová 29 – Jana Christianová 13, Hana Ranochová 0; po třetinách: 2:1, 2:2, 1:6;