Ve čtvrtfinále na sebe stejně jako loni narazí Sparta a Bohemians. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal Ve čtvrtfinále na sebe stejně jako loni narazí Sparta a Bohemians. Foto: ACEMA Sparta Praha, Český florbal
1. 3. 2020 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Boleslav vybrala Vinohrady, Vítkovice sáhly po Otrokovicích. Ve čtvrtfinále tak uvidíme dvě pražská derby

 Hned dvě pražská derby nabídne čtvrtfinále superligového play off. Kromě očekávaného střetu Sparty s Bohemians se ještě v úvodním kole vyřazovací části utkají také Chodov a Tatran. Vítěz základní části Mladá Boleslav si vybrala osmé Vinohrady a Vítkovice následně ukázaly na sedmé Otrokovice. Play off odstartuje už za týden.

„Vinohrady pro nás byly ideální volbou jak z hlediska geografického, tak herního. V sezoně jsme s nimi odehráli dva dobré zápasy, které zároveň nebyly vůbec jednoduché. Proto jsme si vybrali právě je,“ okomentoval volbu pro Onlajny.com Lukáš Bauer, brankář Mladé Boleslavi.

Vinohradští jsou po výhře v České Lípě rádi především za záchranu, účast ve vyřazovací části je pro tým z Riegrových sadů skvělým bonusem k tomu. „Jsme nesmírně rádi za postup do play off. Výběr Boleslavi nás nepřekvapuje. Pokusíme se vyrovnat hlavně v nasazení a bojovnosti. Pro celé SKV je to velká věc,“ těší se na čtvrtfinále vinohradský útočník Milan Bína.

Druhé Vítkovice jistě uvítají, že to do Otrokovic nemají daleko. „Na výběr jsme měli Otrokovice, Tatran a Bohemku. S Tatranem jsme hráli několik posledních let a chtěli jsme změnu. Navíc nebudeme muset do Otrokovic tolik cestovat, proto jsme se tak rozhodli,“ řekl k výběru forvard Vítkovic Lukáš Hájek.

Otrokovičtí se ale vítěze základní části nechtějí zaleknout. „S Vítkovicemi jsme spokojeni, myslím, že by to mohla být pěkná série. Odehráli jsme s nimi dva dobré zápasy. Vrátí se nám pár zraněných hráčů a věřím, že to bude mezi námi velký boj,“ doufá otrokovický Filip Hrabal.

Chodov, který skončil třetí, už měl na výběr pouze dva pražské soky. „Očekávaná volba mezi Tatranem a Bohemkou. Bude to útočný a bojovný florbal. Věřím, že se na Tatran připravíme lépe než v sezoně, kdy jsme hlavně do obrany měli rezervu,“ připomněl brankář Chodova Michal Rebro zajímavé duely ze základní části. V tom prvním padlo 23 branek a vyhrál Chodov, v tom druhém triumfoval naopak Tatran.

„Na sérii se neskutečně těším, očekávám vyostřené bitvy plné emocí a soubojů. Nejdůležitější bude, abychom vydrželi hrát každičkou vteřinu a neztráceli koncentraci,“ je si vědom Filip Langer, tahoun střešovického celku. Tatran v posledním kole zvítězil na hřišti Pardubic a dokázal poskočit na konečnou šestou příčku.

Poté, co první tři celky superligy učinily výběr, na sebe stejně jako loni zbyly Sparta a Bohemians. „Tento výsledek jsme už nějakou dobu očekávali, takže žádné překvapení. Myslím si, že série bude jedna z nejvypjatějších a ten, kdo projeví kontrolované emoce, vyhraje. Těšíme se na tvrdý florbal, který zakončíme postupem,“ hlásí sebevědomě útočník Sparty Josef Juha, který před sezonou přišel právě z Bohemians.

Také klokanům už bylo nějaký ten čas jasné, jaká situace nastane. „S touto variantou jsme počítali už delší dobu. Očekávám hodně tvrdou a vyrovnanou sérii, ve které bude většina zápasů o gól. Těším se na třaskavou atmosféru s pravým nábojem play off,“ přiznal člen útočné řady Bohemky Matyáš Krebner.

Rozpis čtvrtfinále:

Florbal Mladá Boleslav (1.) – TJ Sokol Královské Vinohrady (8.)
1. SC Vítkovice (2.) – Panthers Otrokovice (7.)
Florbal Chodov (3.) – Tatran Střešovice (6.)
Sparta Praha (4.) – FbŠ Bohemians (5.)


Autor: redakceKOMENTÁŘE

  • Fbc napsal:

    To jsou kecy o Bauera z Bolky to je hnus!y V sezoně jsme s nimi odehráli dva dobré zápasy, které zároveň nebyly vůbec jednoduché. Proto jsme si vybrali právě je,“ okomentoval volbu pro

Napsat komentář

*