Petri Kettunen, kouč českého národního týmu. Foto: Martin Flousek, Český florbal Petri Kettunen, kouč českého národního týmu. Foto: Martin Flousek, Český florbal
6. 3. 2020 Reprezentace - Muži (9) KOMENTÁŘŮ

Nová pozice pro Petriho Kettunena. Od roku 2021 bude šéfovat florbalovým operacím v centru Eerikkilä

 Petri Kettunen má ve Finsku novou práci. Od roku 2021 převezme ve velkém sportovním centru Eerikkilä zodpovědnost za florbalové operace. Současný trenér české mužské reprezentace se práci začne věnovat v srpnu tohoto roku na částečný úvazek, počítá ale s tím, že mandát, který mu byl dán u české reprezentace, dodrží.

Petri Kettunen je nejen trenér, ale také zkušený florbalový funkcionář. Před působením u české reprezentace například byl ve strukturách Finské florbalové federace.

Nyní má před sebou novou výzvu. Od 1. ledna 2021 se stane ředitelem florbalových operací ve sportovním centru Eerikkilä Sport & Outdoor Resort. Na stejném místě se například v minulosti odehrál ženský turnaj série EuroFloorball Tour, ženy se pak v tomto resortu představily naposledy na podzim loňského roku.

Jeho florbalové operace nyní povede právě Petri Kettunen. „Dostal jsem z Eerikkilä zajímavou nabídku. Zaměříme se na to, jak můžeme vylepšit v tomto centru vylepšit florbalové možnosti, především pro mezinárodní skupiny,“ uvedl Kettunen v tiskové zprávě.

Automaticky to samozřejmě nemusí znamenat, že po světovém šampionátu ve Finsku u českého týmu skončí, nicméně samotná tisková zpráva to naznačuje. Pro Idnes.cz se pak vyjádřil ředitel marketingu a komunikace Roman Urbář. „Nadále platí informace, že pozice hlavního trenéra reprezentace nejde kombinovat s jiným plným pracovním úvazkem. Smlouva s Petrim Kettunenem je platná do konce února 2021. O trenérovi na další cyklus povedeme jednání jak před, tak po mistrovství světa mužů 2020,“ řekl.

Spokojen je také šéf celého centra Petri Jakonen. „Z Peteho jsme udělali vizionáře orientovaného na výsledek, který bude přímo zodpovědný za úroveň a kvalitu našich florbalových služeb pro mezinárodní skupiny. Pete má také za sebou velké zkušenosti z pohledu trénování, což je pro nás důležité,“ přidal šéf celého centra.

Jedním z cílů spotovního centra je pomoci Finské florbalové federaci naplnit svůj plán stát se v roce 2028 nejlepší florbalovou zemí na světě.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Tom napsal:

  Tak správce haly už bychom měli. Ještě šatnářku 😉

 • trener napsal:

  tak nakonec je to samotný Kettunen který z našich funkcionářů unie udělal idioty. oni se za něj postavili, on jim za odměnu nakálel na hlavu. tímto jenom potvrdil svoje charakterové, dominantní vlastnosti a to, že je v podstatě asociál, že jej zajímá pouze vlastní prospěch…od léta na poloviční úvazek, nevěřím, že jej nějací kluci z repre budou ještě zajímat nad rámec nutných povinností. mimochodem – další roky v zadeli, spousta peněz vyletí komínem bez jakéhokoliv užitku.

 • Petr napsal:

  za zmínku také jistě stojí zcela odlišný přístup k nově tvořenému repre týmu, kdy ketunen nastolil přístup dělejte a hrajte si co chcete, který na konci kvalifikace vyvrcholil hromadnou chlastačkou, díky které Dóža, Šimek a Kisugite nestihli letadlo a letěli o den později

  co na to zodpovědní

 • Hlas z doby kamenné napsal:

  Toto je tak absurdní záležitost, která krásně podtrhuje to, jaký je florbal amatérský sport. A je to taky super ukázka, jaký bordel v unii panuje. Reprezentační trenér vyfakuje vedení unie a jde dělat „správce haly“. Šumane, užij si to…

 • Taky Petr napsal:

  Co tu blbnete. Kettunen jen vyměnil své částečné finské zaměstnání za jiné. Po skončení smlouvy u české repre, s jejímž obnovením nepočítá, nastoupí ve Finsku na plný úvazek. I když jeho angažmá u české repre není povedené, je to profesionál, smlouvu dodrží a repre neošidí. Stejně tak je úplně jedno, co bude ve Finsku dělat, trenérské posty jsou aktuálně rozebrané, tak ať si klidně dělá „správce haly“. Vyvozovat z toho nějaké jiné závěry je nesmyslné.

  • trener napsal:

   nikdo tu neblbne, spíše ti chybí trocha důvtipu a schopnost si dát některé věci do souvislosti…Kettunen je pravděpodobně docela slušný magor a s českou repre si vytřel zadel, není schopen rozlišit a identifikovat některé věci. ne nadarmo staří finští kozáci slavili jeho odchod, ani ve finsku pod ním nechtěli hrát! jaký je to chameleon svědčí i to, jak se v posledních dnech vyjadřoval v rozhlase při rozhovoru – jeden den nešťastný ze situace, druhý oznámil svoje nové angažmá…od poloviny roku bude na poloviční úvazek pracovat na kariéře, u repre končí a po něm zbyde akorát díra v rozpočtu, sliz a rozhádaná reprezentace… a hlavně – soudruzi na čfbu se musí probudit a do ledna najít trenéra, který bude splňovat jejich nesmyslná kritéria, jinak se kluci mohou trénovat sami…a jako poslední – takto se nechová profesionál, za zády jednat o novém jobu, lhát o tom, že kluci nechtějí reprezentovat atd,atd. takto já si nepředstavuji profíka

 • erko napsal:

  v kontextu toho, že před nedávnem neumožnili hrát jednomu nejmenovanému hráči ze Znojma, protože byl na pozici asistenta repre (a to se dá o hraní ještě hovořit jako o volnočasové aktivitě), tak je to úsměvné.

Napsat komentář

*