Florbalistky Židenic senzačně otočily utkání s Ivanti Tigers. Foto: Florbal Židenice
7. 3. 2020 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Židenice senzačně porazily Ivanti Tigers, Tatranky potrápily Vítkovice, FBC s Chodovem berou první výhry

Pořádným překvapením začalo čtvrtfinále v extralize žen. Ivanti Tigers totiž z pozice favorita prohospodařil ve druhé polovině utkání proti Židenicím vedení 6:2 a nakonec odešel poražen poměrem 6:7. Pořádně zabrat daly také Tatranky Vítkovicím, které nakonec zvítězily 7:5. Panthers vydržely Ostravě vzdorovat polovinu utkání, FBC nakonec zvítězilo 11:5, Chodov porazil Bohemians 8:5.

Tygřice přitom měly výborný nástup do utkání, už v čase 2:15 vedly 2:0, nicméně už v páté minutě bylo srovnáno. V divokém úvodu se pražský tým opět ujal vedení po zásahu Pekárkové, v závěru první části navíc zvýšila Kovaříková.

Před polovinou zápasu zvýšila Chudá, v čase 33:33 pak na 6:2 skórovala opět Kovaříková. Jenže to bylo ze strany domácích vše. Pravcová s Dernerovou naopak ještě ve druhé třetině dostaly Židenice do přijatelné dvoubrankové ztráty.

Dvoubrankové vedení se favoritovi zápasu povedlo držet až do závěrečné pětiminutovky. Nejprve totiž snížila Filipová, poté se prosadila Urbášková a pět sekund před koncem rozhodla Nečasová. „Od nás velice nervózní. vstup do zápasu, naštěstí jsme se dokázali vyrovnáním na 2:2 rychle vrátit do utkání a od druhé třetiny jsme byli vyrovnaným soupřem. Bohužel ve fázích, kdy jsme byli lepší jsme po chybách inkasovali. Třetí třetina z naší strany vynikající s trochu šťastným závěrem,“ přiznal Jiří Starý.

Nadřely se také Vítkovice, které doma poprvé přivítaly Tatran. Pražský celek vsadil na poctivou defenzívu, mohl se opřít o Elišku Drbalovou v brance a vítězkám základní části pořádně zatopil. V páté minutě otevřela skóre utkání Kvasková, ve čtrnácté se poprvé prosadila Seemannová a Tatranky po první části vedly 2:0.

Ve 25. minutě zvýšila Seemannová na 3:0, Vítkovice kontrovaly využitou přesilovou hrou z hole Ferenčíkové, přičemž do konce druhé třetiny ještě snížila Paloncyová. Bylo zřejmé, že Vítkovice pomalu začínají Tatran přehrávat, nicméně vyrovnání dosáhly až v 51. minutě, kdy další přesilovku využila Husková. Poté už vzaly otěže zápasu do rukou a odskočily na 5:3, nicméně Seemannová ještě dokázala snížit.

Utkání nakonec skončilo 7:5, když Tatranu nevyšel risk s hrou bez brankářky. „Od nás dnes zápas dvou tváří. Velké memento pro nás ve smyslu opravdové připravenosti na pla off zápasy, jednoduše si nemyslet, že se soupeřky před námi skloní apod. No a pak ukázka velké florbalové síly a morálu vítězit, umění zatlačit soupeřky a držet je pod neustálým tlakem,“ byl si vědom Tomáš Martiník.

Ostravské FBC vedlo po první třetině 4:1, blíže než na 3:5 se pak florbalistky Panthers již nedostaly. První utkání nakonec skončilo ostravskou výhrou 11:5, za přispění pěti bodů Nely Kapcové. „Jsme rádi za první bod, protože vstup do play-off není nikdy jednoduchý. Místy to bylo moc upracované, ztráceli jsme koncentraci a kontrolu nad zápasem, což pro nás bude jeden z klíčových bodů do zbytku série,“ vytyčil před svými hráčkami milník trenér Jakub Robenek.

Dobrý vstup do zápasu měl také Chodov, který po první třetině vedl 2:0, soupeři v první polovině zápasu nedovolil skórovat a po dvou třetinách vedl již 5:1. Velké komplikace nepřipustil, po padesáti minutách vedl 8:3, Bohemians korigovaly dvěma zásahy Hany Polákové na konečných 8:5 pro favorita. „Potrénovali jsme hru v oslabení, to se bude hodit, spokojení s ní můžeme být tak napůl, ve hře 5-5 jsme zápas odehrály vcelku solidně, myslím ale, že bychom mohli být ještě produktivnější, škoda laxnějšího bránění na konci zápasu. Chválím i nače juniorky, nebylo jich málo, které odehrály svůj první zápas v play off a vedly si moc dobře,“ řekl Lukáš Procházka.

Výsledky 1. zápasů čtvrtfinále play off:

Ivanti Tigers Jižní Město – K1 Florbal Židenice 6:7
branky: 1. Nikol Pekárková, 3. Anežka Pěnkavová, 8. Nikol Pekárková, 19. Kateřina Kovaříková, 29. Eliška Chudá, 34. Kateřina Kovaříková – 4. Andrea Dernerová, 5. Zuzana Hubáčková, 37. Kamila Pravcová, 40. Andrea Dernerová, 55. Eva Filipová, 56. Eva Urbášková, 60. Eva Nečasová; rozhodčí: Jakub Vlček – Lukáš Žofka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 73; zásahy brankářů: Kristýna Karli 20 – Lenka Remešová 14; po třetinách: 4:2, 2:2, 0:3;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Střešovice 7:5
branky: 28. Denisa Ferenčíková, 35. Kamila Paloncyová, 51. Barbora Husková, 52. Sára Seevaldová, 54. Kamila Paloncyová, 59. Denisa Ferenčíková, 59. Barbora Husková – 5. Daniela Kvasková, 14. Kateřina Seemannová, 25. Kateřina Seemannová, 55. Kateřina Seemannová, 60. Denisa Billá; rozhodčí: Michal Prouza – Petr Rogowski; vyloučení: 1:2; využití: 2:1; diváků: 78; zásahy brankářů: Nikola Příleská 12 – Eliška Drbalová 26; po třetinách: 0:2, 2:1, 5:2;

FBC ČPP OSTRAVA – Panthers Praha 11:5
branky: 3. Veronika Káčová, 5. Andrea Pastušková, 9. Nela Kapcová, 16. Michaela Mlejnková, 22. Nela Kapcová, 38. Nela Kapcová, 39. Michaela Mlejnková, 41. Michaela Mlejnková, 42. Denisa Kotzurová, 53. Kristína Hudáková, 58. Paulína Hudáková – 6. Dominika Tůmová, 27. Kristýna Lochmannová, 33. Tereza Pitterlingová, 47. Veronika Zittová, 48. Tereza Pitterlingová; rozhodčí: Jan Beránek – Jaroslav Přibyl; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 106; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 13 – Kristýna Horňáková 35; po třetinách: 4:1, 3:2, 4:2;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 8:5
branky: 3. Magdaléna Plášková, 16. Nela Jiráková, 29. Nela Jiráková, 37. Kristína Belicová, 39. Kristína Belicová, 43. Tereza Hanzlíková, 45. Jana Vávrová, 50. Hana Chaloupková – 33. Kristýna Kellovská, 41. Kristýna Kellovská, 44. Adéla Bočanová, 58. Hana Poláková, 60. Hana Poláková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 4:1; využití: 1:2; diváků: 82; zásahy brankářů: Jana Christianová 13 – Daniela Kreisingerová 18, Martina Lerchová 5; po třetinách: 2:0, 3:1, 3:4;