Židenice si z Prahy odvezly dvě vítězství. Foto: Ivanti Tigers, Český florbal Židenice si z Prahy odvezly dvě vítězství. Foto: Ivanti Tigers, Český florbal
8. 3. 2020 Extraliga žen (2) KOMENTÁŘŮ

Druhý zářez na pažbě pro Židenice! Po pěti gólech v řadě vede brněnský tým 2:0, čisté konto pro Chodov

[AKTUALIZOVÁNO] Florbalové Židenice povstaly. Po senzačním pátém místě v základní části se jim splnilo přání v podobě soupeřek z Ivanti Tigers a po dvou utkáních toho využívají mírou vrchovatou. Ve dnešním druhém utkání totiž opět porazily pražského soupeře 5:4. Druhé vítězství mají na kontě také Vítkovice s Chodovem, přičemž pražský tým dokázal ve druhém utkání série při výhře 9:0 nad Bohemians neinkasovat. Podruhé vyhrála také Ostrava nad Panthers, tentokráte 8:3.

Druhý zápas čtvrtfinálové série začal netradičně již v 11 hodin a opět začal lépe pro domácí Ivanti Tigers. Po dvanácti minutách vedly Pražanky 2:0, v první polovině zápasu se Židenice navíc neprosadily.

Poprvé se jim to povedlo až zásluhou Pravcové v čase 30:04, kdy brněnská florbalistka korigovala na 1:3 z pohledu svého týmu. A odstartovala velkou jízdu: ve 34. minutě snížila Drápalová, poté se delší dobu hrál vyrovnaný florbal, až v 50. minutě srovnala opět Pravcová.

O tři minuty později šly Židenice do vedení, Urbášková totiž využila přesilovou hru, dvě minuty před koncem navíc dala branku na 5:3 Romančáková. Tigers už se zmohly jen na snížení z hole Kovaříkové a svému soupeři tak podlehly 4:5. „Dnes z obou stran mnohem opatrnější zápas, úvod nám opět nevyšel i když naše hra nebyla špatná. Po vstřelení prvního gólu jsme se chytli a dovedli zápas k výhře,“ uvedl Jiří Starý.

Podruhé v řadě musely na domácí půdě otáčet zápas ze stavu 0:3 Vítkovice. Jejich špatný vstup do utkání vylepšily dvě branky v patnácté minutě, přesto Tatran ještě dlouho vedl. Ve druhé třetině totiž branka nepadla, když se například Kubečkové nepovedlo proměnit trestné střílení.

Vítkovice tak udeřily na začátku třetí třetiny: v rozmezí 43. až 45. minuty se dvakrát prosadila Seevaldová, mezi tím přidala branku Paloncyová a Vítkovice už vedení 5:3 nepustily. Naději sice Tatranu vystřelila v signalizované výhodě kapitánka Zabavská, ale poslední slovo měla Kubečková.

Je ale jasné, že po dvou těsných výhrách chce trenér Tomáš Martiník od svého týmu více. „Tentokráte to otáčení a dobývání bylo i díky velmi obětavému výkonu Tatranu ještě těžší než včera. Ale zvládli jsme to, vyhráli a teď se musíme během týdne nastavit k přesvědčivějším výkonům,“ uvedl.

Bez problémů zvládl své druhé utkání Chodov. Hlavní trenér Lukáš Procházka dal opět příležitost řadě mladých a nadějných florbalistek, nicméně jeho tým si došel pro klidnou výhru poměrem 9:0, přičemž Martina Řepková zvládla hned pět kanadských bodů.

Nebylo tak divu, že Procházka chválil na všechny strany. „Dnes můžu holky jenom chválit – týmový výkon se vším všudy. Skvělá organizovaná obrana, nasazení, obětavost, souboje, kvalita na míčku, bylo tam prostě všechno, co jsme po holkách chtěli. Opět musím pochválit naše mládí, opět skvěle!“ radoval se.

Florbalistky Panthers držely s Ostravou krok zhruba polovinu druhého utkání. Díky dvěma brankám Veroniky Zittové to bylo 2:2, nicméně ve druhé polovině již Ostrava dominovala a dovedla utkání k jasné výhře v poměru 8:3. „Prvních deset minut jsme se hledali a chyběla tomu šťáva. Od desáté minuty zápas prakticky na jednu bránu s občasnými brejky soupeře. Musím holky pochválit, že zaparkovaný autobus nakonec dokázali utavit a poměrně kontrolovaně rozhodnout. I tohle je play-off a my se s tím musíme poprat do příště o něco lépe,“ plánoval Jakub Robenek.

Výsledky 2. zápasů čtvrtfinále play off:

Ivanti Tigers Jižní Město – K1 Florbal Židenice 4:5
branky: 7. Eliška Trojánková, 12. Kristýna Vejvodová, 23. Iveta Hyršlová, 60. Kateřina Kovaříková – 31. Natálie Janečková, 34. Jitka Drápalová, 50. Kamila Pravcová, 53. Eva Urbášková, 58. Lucie Romančáková; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 3 + Nikol Pekárková (TIG) 5:0; využití: 0:1; diváků: 77; zásahy brankářů: Martina Franková 17 – Lenka Remešová 18; po třetinách: 2:0, 1:2, 1:3;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Střešovice 6:4
branky: 15. Dominika Buczek, 15. Denisa Hyršová, 43. Sára Seevaldová, 44. Kamila Paloncyová, 45. Sára Seevaldová, 60. Michaela Kubečková – 5. Lucie Želízková, 12. Markéta Prontekerová, 13. Kateřina Seemannová, 59. Barbora Zabavská; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 84; zásahy brankářů: Nikola Příleská 8 – Eliška Drbalová 25; po třetinách: 2:3, 0:0, 4:1;

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – FbŠ Bohemians 9:0
branky: 2. Martina Řepková, 14. Magdaléna Plášková, 17. Hana Chaloupková, 26. Martina Řepková, 35. Martina Řepková, 45. Martina Řepková, 53. Hana Chaloupková, 53. Kristína Belicová, 60. Jana Vávrová; rozhodčí: Barbora Beranová – Lucie Hejnová; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 76; zásahy brankářů: Hana Ranochová 19 – Daniela Kreisingerová 21, Martina Lerchová 8; po třetinách: 3:0, 2:0, 4:0;

FBC ČPP OSTRAVA – Panthers Praha 8:3
branky: 15. Paulína Hudáková, 23. Veronika Káčová, 34. Paulína Hudáková, 38. Denisa Kotzurová, 42. Paulína Hudáková, 49. Kristína Hudáková, 51. Nela Kapcová, 54. Nela Kapcová – 13. Dominika Tůmová, 24. Veronika Zittová, 43. Nikola Staňková; rozhodčí: Martin Petřík – Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 103; zásahy brankářů: Pavla Lišková 18 – Kristýna Horňáková 31; po třetinách: 1:1, 3:1, 4:1;