Hana Koníčková slaví branku ve finále Champions Cupu 2020. Foto: Flickr IFF
23. 3. 2020 Ženský florbal - Zahraničí (7) KOMENTÁŘŮ

Koníčková přestupuje do Red Ants. Dietlikon není pro každého a pro mě nyní také ne, uvedla

 Česká reprezentantka Hana Koníčková si vyzkouší třetí zahraniční angažmá. Po roce v elitním švýcarském klubu Kloten-Dietlikon Jets mění v zemi helvétského kříže působiště a míří do Red Ants. V ikonickém klubu zakotví při svém třetím zahraničním angažmá, ve sbírce má totiž také finský titul s NST.

Univerzálka Hana Koníčková mění po roce dres. Z Klotenu-Dietlikonu Jets se přesouvá do týmu Red Ants Rychenberg Wintherthur.

V Klotenu prožila zajímavou sezonu, po boku další české reprezentantky Natálie Martinákové skončila se svým týmem druhá v základní části, čtvrtfinálová série s Red Ants pak byla ukončena za stavu 2:1 pro Kloten. V lednu se se s týmem představila také na ostravském Champions Cupu, kde švýcarský tým ve finále nestačil na vítězky z Täby. Ve švýcarské nejvyšší soutěži si připsala celkem 15 startů a deset kanadských bodů, za sedm branek a tři asistence.

Transfer oznámila na svém facebookovém profilu a ve svém vyjádření byla velmi otevřená. „Děkuji týmu Kloten-Dietlikon Jets za možnost hrát Pohár mistrů, hrál velmi napínavé zápasy, mít zázemí na to být skvělým hráčem, super materiální vybavení. Na to budu vzpomínat moc hezky,“ píše.

Na druhou stranu se také nebála promluvit o tom, že ne vše bylo v elitním týmu idylické. „Bohužel ty materiální věci přerostly nad nehmotnými hodnotami, které byly vždy pro mě stěžejní, ať jsem hrála kdekoliv,“ pokračovala Koníčková. „Dietlikon je specifický klub svým prostředím, jednáním a chováním. Není pro každého a v tuto chvíli není ani pro mě,“ přiznala otevřeně.

Red Ants jsou pro ni prý naopak správnou destinací. „Těším se ohromně na novou výzvu, i když nebudu v hvězdném týmu, budu vnitřně spokojená a třeba si budu rozumět s lidmi, se kterými máme stejnou vášeň a zápal = FLORBAL,“ uvedla na sociálních sítích.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • aknv napsal:

  Tak mi přijde, že Háňa nikde nevydrží, nebo oni s ní nevydrží?

 • zvláštnost napsal:

  Je opravdu zajímavé, že Martináková si tam střihne třetí rok a nemá s ničím problém… Holt je nejlehčí kopat kolem sebe.

 • Alfa napsal:

  Hanka těžko snáší, když se z ní lidi neposerou, což se v Dietlikonu teda jak vidíme nestalo

 • Svišť17 napsal:

  Vy jste toho museli ve Švýcarsku odehrát hrozně moc, že přesně víte, jak to tam chodí. Český všeználkovství fakt nemá meze a vy to tady ukazujete.
  Nejchytřejší jsou vždycky největší nemehla a ti co závidí úspěšnějším. Proto je taky pomlouvají.

  • Alfa napsal:

   To není až tak všeználkovství, když ji znáš, to je jednoduše realita. A s pomlouváním bych si dala pozor, protože to je taky přesně to, co udělala ona. Protože veřejně vypustit to co ona, to chce pořádné koule 🙂

Napsat komentář

*