Jan Eckhardt strávil sezonu ve švédském IBK Lund. Foto: Patrik Palm, IBK Lund Jan Eckhardt strávil sezonu ve švédském IBK Lund. Foto: Patrik Palm, IBK Lund
4. 4. 2020 Švédsko (4) KOMENTÁŘŮ

Čtvrtý český brankář ve švédské superlize! Eckhardt posílil Höllvikens

 Tomáš Kafka, David Rytych, Jan Binder… A nyní Jan Eckhardt! Nejvyšší švédskou soutěž okusí další český brankář. Bývalý gólman pražské Sparty povýšil ze třetiligového IBK Lund a v Höllvikenu podle informací webu iFlorbal.cz podepsal dvouletý kontrakt. Jeho nový tým skončil v nedohrané základní části SSL na desáté příčce.

„Od chvíle, co jsem začal s florbalem, bylo mým snem dostat se do švédské superligy,“ přiznal Eckhardt na klubovém Instagramu. Jednadvacetiletý brankář má na svém kontě bronzové medaile z juniorského šampionátu 2017 a ze superligové sezony 2018/2019.

Uplynulý ročník strávil v IBK Lund a naskočil do devíti zápasů. Více startů nepřidal také kvůli zranění, které ho v první části sezony trápilo. Teď ovšem míří za splněním svého snu. V Höllvikens se těsně minul s dalším Čechem. Martin Kisugite totiž mění SSL za švýcarskou NLA a přestupuje do Könizu.

Foto: Patrik Palm, IBK Lund

Foto: Patrik Palm, IBK Lund


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • ... napsal:

  Mohl by dostat šanci i v reprezentaci

  • napsal:

   Takových golmanu do repre je dost….. Ještě nic moc neukázal

   • Petr napsal:

    Ani nemohl, ve Spartě přes Beneše to bylo nemožné. Vydržel to na lavičce dost dlouho, prokázal pokoru a trpělivost, ale pokračovat dál jen jako náhradník nemělo smysl. Proto se domluvil v Lundu a prokázal tam kvalitu, jinak by si ho Höllviken nevybral. I teď to bude mít těžké, když do týmu navíc přivedli ještě Mike Trolleho.

 • Mac napsal:

  I jako trojka to bude mit dobrý.

Napsat komentář

*