Martin Zozulák bude kromě generálního manažera také hlavním trenérem. Foto: Sokoli Pardubice
8. 4. 2020 Superliga (3) KOMENTÁŘŮ

Zozulák povede Pardubice jako trenér. Je třeba pomoct a já svému klubu neřekl ne, glosuje

 Pardubičtí Sokolové neprožili ideální sezonu a po jejím skončení se rozhodli změnit realizační tým u superligových mužů. Novým hlavním trenérem se stala tamní ikona – Martin Zozulák. Ten bude nadále působit také jako generální manažer a k ruce bude mít také dosavadního kouče Ladislava Štancla.

Na minulou sezonu budou chtít v Pardubicích nejspíše co nejrychleji zapomenout. V základní části nasbírali Sokoli pouhých 13 bodů a skončili poslední, prohráli také první dvě utkání 1. kola play down.

Před následujícím ročníkem tak sáhli ke trenérské změně. „Vždy je nutné posoudit všechny faktory a podmínky, které florbalový TOP tým generuje a je nutné je zajistit. Výbor oddílu jednoznačně souhlasil s návrhem, aby družstvo převzal jako hlavní trenér Martin Zozulák. Shodli jsme se na nutnosti dát družstvu nový impuls, zkusit směřovat tým trochu jinak. Martin bude zároveň pokračovat i v pozici GM klubu, bere na sebe nyní ale i přímou odpovědnost za fungování a výsledky A týmu. V rámci nového vedení klubu se některé jeho odpovědnosti přesunou na další členy výboru,“ řekl ke jmenování Martina Zozuláka prezident oddílu Vít Drašar.

Sám Martin Zozulák v tiskové zprávě Sokolů přiznal, že jeho původní plány byly po ukončení hráčské kariéry poněkud jiné. „V mých ideálních představách bylo, že si po konci své hráčské kariéry alespoň na chvíli odpočinu a nebudu součástí tohoto náročného kolotoče jménem Superliga. Nicméně vnímám, že je potřeba A týmu nyní pomoct v jiné roli a nikdy bych svému klubu neřekl ne. Důležité je pro mě určitě i to, že se mnou v realizačním týmu zůstává Láďa Štancl,“ řekl nový lodivod Pardubic, který tak přechází do „anglického“ modelu fungování.

Sokolům chce především vrátit respekt. „Rád bych našemu elitnímu týmu pomohl vrátit respekt soupeřů, veřejnosti a ze všeho nejvíce našim členům, aby opět vnímali, že ʺAʺ tým je výkladní skříň našeho klubu a byli na ní alespoň trochu hrdí. Moc dobře vím, že mě nečeká nic jednoduchého, ale nějakou vizi práce s týmem mám a pokusím se udělat vše pro to, aby to byla úspěšná vize,“ uvedl v tiskovém prohlášení Martin Zozulák.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • znalec napsal:

  Boha jeho, stejně se zase kvůli té hrůze co tam hraje vrátí na hřiště i jako trenér, manažer, maskot a já nevím, co ještě.

  Martine, florbal je míň než rodina. Dej si radši volno, pivko a řekni si, jestli Ti ten spolek sokolů víc dal nebo vzal..

 • Samey napsal:

  No jo, takže až se tahle pardubická bárka bude potápět, první hlava bude Zozulák – rázem skončí trenér, generální manažer a bůhvíco ještě. Hlavně, že tam zůstal stratég Láďa Štancl, který poslal půlku týmu do Jaroměře 😀 Jojo, cítím ten respekt už teď.

  PS. Prý je ještě volná pozice vrátného na Dašické.

 • Pavel napsal:

  Jsem si říkal, že se Jaroměř nějak zvedá,….. teď už vím proč

Napsat komentář

*