JIří Bauer při střele. Foto: FBC Ostrava, Český florbal
18. 4. 2020 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

FBC přichází o dvě opory: obránce Bauer jde na Chodov, Šindler k rivalovi do Vítkovic

 Dvě velké opory ztrácí FBC Ostrava. Reprezentanti Jiří Bauer a Matyáš Šindler totiž mění působiště. Nesmlouvavý zadák Bauer míří na Chodov, juniorský mistr světa Šindler pak mění ČPP Arénu za Dubinu a míří do Vítkovic.

Chodov prochází poměrně razantními změnami. Už dříve ohlásil, že v jeho řadách nebudou pokračovat Martin Pražan, který míří do Švýcarska, Marek Matejčík mířící zpět do Vítkovic a také Marek Švajný s Mikulášem Krbcem, přičemž poslední jmenovaný zamíří do Sparty.

Nyní přichází velká posila v podobě Jiřího Bauera. „Dlouhodobě jsme chtěli přivést obránce, který bude schopen střílet z dálky, a přinese nám větší variabilitu hry. Od konce kariéry Michala Kotlase jsme takového zadáka v kádru postrádali. Tohle Jirka perfektně splňuje. Navíc je extrémně silný v situacích 1 na 1 na obou stranách hřiště. A v neposlední řadě máme pocit, že po odchodu některých hráčů nám chybí v týmu raubíř, i to je Jirkova silná stránka,“ uvedl v tiskovém prohlášení hlavní trenér chodovských mužů David Podhráský.

Sedmadvacetiletý Bauer se do Prahy vrací po osmi letech, když ještě působil ve dnes již zaniklém Future, v kariéře prošel také Znojmem a jméno si udělal především v Bulldogs Brno.

Další oporou, která FBC Ostrava opustí, je juniorský mistr světa Matyáš Šindler. Dvacetiletý útočník má za sebou průlomovou sezonu, která jej dostala také do mužské reprezentace, další superligové zkušenosti bude sbírat na druhém břehu řeky Ostravice ve Vítkovicích.

Prezident Vítkovic Tomáš Krásný v tiskové zprávě přiznal, že Šindlera měly Vítkovice v hledáčku delší dobu. „Už teď je to hráč velkých herních kvalit a věřím, že mu můžeme ještě pomoci vyrůst,“ řekl.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • DJ napsal:

  A to není zdaleko všechno!

 • Florbalista napsal:

  Takže Ostrava příští rok s Pardubkama o sestup? Předpokládám, že to asi nebudou poslední odchody.

  • Tom napsal:

   Do FBC jde trénovat Mrázek s Kohútem. Takže nikdo další už neodejde a natáhnou si pár kámošů a nějaké cizince. Na záchranu to stačit bude. Bauer jim svou nedisciplinovaností stejně víc zápasů prohrál než vyhrál. Šindler je pro Vítkovice dobrá náhrada za Řezaninu.

 • X napsal:

  Opravte si tam tu chybu, Mikuláš Krbec a ne Kryštof Krbec

 • fbc napsal:

  Baví mne rozhovor Bauera na Českém florbalu ohledně reprezentace !!Chytrák vypatlaný 😀 hovno tam odehrál a bude soudit druhé 😀 ja to opravdu jednoduchý týpek hlavně v každém kolektivu oblíben 😀

Napsat komentář

*