Český reprezentant Mikuláš Krbec oblékne dres pražské Sparty. Foto: Florbal Chodov, Český florbal Český reprezentant Mikuláš Krbec oblékne dres pražské Sparty. Foto: Florbal Chodov, Český florbal
22. 4. 2020 Superliga (6) KOMENTÁŘŮ

Chodov ohlásil odchody: Krbec posílí Spartu, Pražan míří do Švýcarska a Matejčík se vrací do Vítkovic

 Chodov prochází nemalou obměnou svého kádru. V nové sezoně už jeho dres neoblékne čtveřice hráčů Mikuláš Krbec, Martin Pražan, Marek Matejčík a Marek Švajný. Naproti tomu celek z Jižního Města posílil reprezentační obránce Jiří Bauer. Zajímavou změnu hlásí Pražané také v realizačním týmu.

Hned čtyři hráči opustí před nadcházející sezonou soupisku Chodova. Útočník národního týmu Mikuláš Krbec, který si zahrál i na domácím světovém šampionátu v roce 2018, posílil pražskou Spartu. Během dvou let v chodovském dresu nastoupil k 60 zápasů a zapsal 62 kanadských bodů.

Mikuláš Krbec. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Mikuláš Krbec. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

„Necítil jsem, že se rozvíjím po florbalové stránce. Já nejsem hotový hráč a potřebuji se posouvat dál. Bohužel jsem v Chodově nedokázal dostatečně naplnit svůj potenciál,“ uvedl v rozhovoru na stránkách celku z Jižního Města Mikuláš Krbec.

„Cítím, že směr Sparty jde po rozvoji hráčů, ať už to je individuální příprava nebo trochu jiný přístup k tréninku jako takovému. Očekávám od téhle spolupráce velké plusy pro obě strany. Chci Spartě pomoci dosáhnout nejlepších výsledků a cítím, že vedení a potažmo klíčoví hráči to cítí stejně. Proto mi to dává smysl a chci být této cesty součástí,“ dodal ke svému přesunu pro web Sparty.

Martin Pražan. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Martin Pražan. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Po osmi sezonách opouští kádr dvojnásobného českého mistra Martin Pražan. Ten za pražský celek nasbíral 249 startů a z pozice obránce si připsal úctyhodných 172 bodů. Byl u obou chodovských titulů a také on si zahrál na mistrovství světa. Teď reprezentační bek zamíří do Švýcarska, kde bude hrát za UHC Uster. V posledním ročníku švýcarské NLA Uster obsadil po základní části 9. příčku.

„S Pražim jsme zažili mnoho jako spoluhráči a posléze i jako trenér a hráč. Z mladíka z Ústí se na Chodově vypracoval až v člena reprezentačního týmu a má neoddiskutovatelnou zásluhu na všech úspěších posledních let. Oba jsme asi cítili, že už je čas na změnu, a já mu přeji hodně štěstí v nadcházející životní kapitole a doufám, že po návratu ho zase budeme vídat v chodovském dresu,“ vzkázal reprezentačnímu obránci kouč Chodova David Podhráský.

Marek Matejčík. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Marek Matejčík. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Tři sezony strávil v modrobílém Marek Matejčík. Nyní se rozhodl pro návrat do Ostravy a bude opět nastupovat za Vítkovice. „Mára přicházel po dvou našich titulech a očekávání byla velká z obou stran. Je to skvělý hráč a osobnost, který nikdy nic nevypustil, ale od jeho angažmá čekaly obě strany trochu více. Jeho chuť vrátit se domů respektuji a budu mu držet palce,“ řekl k odchodu pracovitého centra Podhráský. Matejčík ve 108 zápasech nasbíral 107 bodů.

Čtvrtým hráčem, který opouští chodovské prostředí, je Marek Švajný. Ten podruhé za sebou přišel do pražského klubu před play off, aby rozšířil kádr. Vzhledem k pracovním povinnostem na Moravě ale dlouhodobější forma jeho angažmá není možná. „Mára je skvělý kluk a jsem rád, že nás letos opět posílil před klíčovou fází roku. Bylo to pro něj velmi složité, ale ukázal, jak moc má florbal rád, a odvedl tady kus práce,“ dodal Podhráský.

Marek Švajný v dresu Chodova. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Marek Švajný v dresu Chodova. Foto: Florbal Chodov, Český florbal

Ondřej Mikeš v nové dvojroli

Ještě jednu zásadní změnu celek z Jižního Města oznámil. Novým kondičním trenérem se totiž stal Ondřej Mikeš. Nahradil Karla Frýda, který funkci opustil po dvou letech. Mikeš si nadále bude plnit i hráčské povinnosti, v klubu ho tak čeká zajímavá dvojrole. „Věřím, že to zvládnu, jinak bych do toho nešel,“ uvedl sám Mikeš.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

 • !!! napsal:

  To jsem zvedavej na další prichody po takovéhle cistce

 • znalec napsal:

  Krbec – velke zklamani, mysli si o sobe, ale uz je za zenitem, jinak zacina pomaly pad Chodova…ale neni kam padat bo semicko uhraji s prstem v zadku vzdy..

  • Petr napsal:

   Z vyjádření Krbce „Já nejsem hotový hráč a potřebuji se posouvat dál.“ myšlenka o tom, že se si myslí, že je za zenitem, zrovna nevyplývá. Jak jste k tomu došel?

   Jeho kroku rozumím, je to ročník 1999, v Chodově to mají v režii starší hráči, Sparta má kádr mladší. Zkusil to, vkládané naděje nenaplnil, což bylo všeobecně vidět. Cítí to tak sám, nemá cenu setrvávat v současném nic neřešícím stavu.

   • znalec napsal:

    ale uz je za zenitem = rozhodují vykony, lepsi nebude a co placa kdekoliv je jedno. Chce jen brat a neumi davat. Protekcni decko, neni spatny hrac,ale zadna hvezda z nej nebude.

    • Petr napsal:

     Jako mladík byl výborný a talent, měl jsem ho možnost několikrát v minulosti vidět. V týmu Ústí dominoval, dával branky a nahrával, tahoun týmu. Ale přechod k dospělým je zrádný a jiná úroveň. Zda to bude případ dalšího ztraceného a nerozvinutého juniorského talentu, jak očekáváte, nebo se vzchopí a předvede něco rozhodně jiného a lepšího než na Chodově, to uvidíme. Tým jako Sparta (a napadla mne případně i Bohemka) by mu měl svým pojetím sedět lépe.

 • Lolek napsal:

  Doufám, že Chodov přijde se změnou hlavního trenéra. Letos to bylo vidět, že tomu týmu Podhárský už nemá co dát…

Napsat komentář

*