Daniel Mück se vrací do Česka ze švýcarského Zugu United. Foto: FBC Liberec/Zug United Daniel Mück se vrací do Česka ze švýcarského Zugu United. Foto: FBC Liberec/Zug United
6. 5. 2020 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Obměna na brankářském postu v Liberci! Končícího Vaníčka má nahradit Daniel Mück

 Od roku 2009 byl s krátkou přestávkou brankářskou oporou severočeského klubu. Teď si fanoušci FBC Liberec budou muset zvykat na nové jméno. Vít Vaníček se rozhodl ukončit svou kariéru, na jeho pozici naopak přichází ze švýcarského Zugu Daniel Mück.

„Víťa měl přání s florbalem na superligové úrovni skončit. Je dostatečně vytížený ve firmě i v rodině,“ okomentoval pro klubový web odchod Vaníčka trenér Liberce Zdeněk Skružný. Legendu severočeského celku se pokusí nahradit Daniel Mück, který toho už na svůj věk stihl opravdu hodně. Na kontě má dva mistrovské tituly s Chodovem a angažmá ve Švýcarsku.

Vít Vaníček. Foto: flickr FBC Liberec

Vít Vaníček. Foto: FBC Liberec

„Jednání s ním a Chodovem, se kterým měl ústní dohodu v případě jeho návratu do Čech, proběhla velmi rychle a korektně a Dan s námi již zahájil letní přípravu. Kromě tříletého působení ve Švýcarsku, kde chytal nejvyšší soutěž, má za sebou i vychytané vítězné superfinále v dresu Chodova a bronzovou medaili z MS juniorů 2017. I přes svůj ještě mladý věk je to skvělý brankář, pracovitý hráč v tréninku a určitě bude jeden ze základních kamenů týmu,“ představil novou posilu Skružný.

Sám Mück je za návrat do superligy rád. „Je to pro mě nový impuls, jak životní, tak i florbalový,“ dodal k přesunu ze zahraničí. V roce 2016 byl přímým aktérem vítězného superfinále a podílel se tak na historicky premiérovém titulu pro celek z Jižního Města. O rok později dostal přednost Jan Barák a Mück plnil roli dvojky. Poté společně s Ondřejem Voštou odešel do Zugu za českým koučem Radimem Cepkem.

Na Danielu Mückovi si střelci Vítkovic několikrát vylámali zuby. Foto: Ota Prášek.

Daniel Mück v superfinále 2016. Foto: Otakar Prášek

V první sezoně ve Švýcarsku odchovanec Bohemians působil v U21. Následující dva ročníky se stal pevnou součástí A týmu. „Měl jsem možnost chytat dvě sezony nejvyšší švýcarskou ligu. Po celou dobu mého tříletého působení ve Švýcarsku mi klub vytvořil výborné podmínky jak po sportovní, tak i životní stránce,“ dodal Mück ke svému působení v Zugu.

Brankářskou rošádou ale výčet změn v libereckém kádru nekončí. V A týmu už dále nebudou pokračovat David Böhm a Daniel Kroupa. „David a Dan už v minulém roce neměli v zápasech takový prostor, který by si vzhledem k věku a zkušenostem zasloužili. A ani v nové sezoně by na tom nebyli lépe. Oběma jsme navrhli ukončení v A týmu a společně budeme hledat jejich další florbalové působení ať v jiných družstvech FBC Liberec nebo v jiném oddíle,“ vysvětlil Skružný.

Definitivně na sever Čech přestoupili Patrik Rozkovec a Jan Světlík. Liberečtí rovněž jednají s Pardubicemi o přestupu Tomáše Dleska.

Kádr FBC Liberec na začátku přípravy:

Brankáři:

Daniel Mück, Jan Král, Tomáš Janota, Petr Chlad (junior)

Hráči v poli:

Lukáš Lhota, Jakub Kárník, Matěj Klucho, Petr Kološ, Martin Čermák, Tomáš Leksa, Jan Bitman, Tomáš Dlesk, Lukáš Böhm, Vojtěch Hrůza, Adam Balatka, Prokop Ferdan, Radek Valeš, Jakub Kopecký, Patrik Rozkovec, Vojtěch Hejduk, Lukáš Kořínek, Jan Šoltys, Jan Baudisch, Jan Světlík, Tomáš Martin Matušů (junior)


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*