Josef Rýpar v boji o bronz na ostravském Poháru mistrů. Foto: Martin Flousek Josef Rýpar v boji o bronz na ostravském Poháru mistrů. Foto: Martin Flousek
17. 5. 2020 Švédsko (4) KOMENTÁŘŮ

Reprezentant Rýpar míří do Linköpingu. Mám vysoká očekávání, hlásí

 Univerzál Vítkovic a české mužské reprezentace Josef Rýpar odchází z Ostravy do švédského Linköpingu. Ten jeho příchod dnes oznámil na svém webu. Rýpar tak odchází do stejného oddílu, že kterého před pár dny odešel Ondřej Němeček, který naopak ohlásil návrat do české Superligy.

Josef Rýpar přišel do Vítkovic z Rožnova pod Radhoštěm a v průběhu let se stal klíčovým hráčem ostravského týmu, se kterým oslavil naposledy v předminulé sezoně titul v Superfinále. Postupně se stal také členem české reprezentace, za kterou odehrál poslední domácí šampionát.

Nyní odchází do Linköpingu. „Stát se součástí organizace, která podle všeho míří ke skvělé budoucnosti v příštích sezonách, je skvělý pocit. Ve druhé polovině ročníku navíc ukázal, že může být rovnocenným soupeřem pro ty nejlepší týmy a myslím si, že místo v Superfinále by nebylo nereálné,“ uvedl k příchodu na webu svého nového klubu.

Ten má prý nasledovaný. „Linköpingu fandím od doby, kdy do něj přišel Matěj Jendřišák, později za něj hrál také Milan Tomašík a v posledních letech také Ondřej Němeček, který je neobyčejně nadaný hráč. Takže mám dobrý přehled a také vysoká očekávání. Tým je složen z dobrých hráčů, z Česka jsem zvyklý bojovat o nejvyšší příčky a mít vysoké cíle, totéž nyní očekávám od působení v Linköpingu,“ řekl.

Sportovní manažer Johan Fredriksson je rovněž spokojen. „Hledali jsme obránce, který by vyztužil naši obranu a jsme moc rádi, že se nám povedlo přivést právě Josefa, který může čerpat ze zkušeností na světovém šampionátu a z bojů o nejvyšší příčky v Česku,“ řekl.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*