Útočnice Lina Hägg je novou posilou Vítkovic. Foto: Svenska Innebandy
18. 5. 2020 Extraliga žen (6) KOMENTÁŘŮ

Tajný trumf Vítkovic? Českou extraligu bude hrát kanonýrka Sundsvalls Lina Hägg

 Zajímavou posilu ohlásily pro svůj ženský tým Vítkovice. Ze švédského druholigového celku Sundsvalls IBF přivedly kanonýrku Linu Hägg, která se může pyšnit průměrem více než bodu na utkání. Ve druhé nejvyšší soutěži nasbírala přes sto kanadských bodů, nyní zkusí poprvé v životě zahraniční angažmá.

Vítkovice mají se zahraničními hráčkami dobré zkušenosti, dá se říci, že tvoří určitou osu týmu. Kromě Slovenek a Polek se zaměřují také na skandinávský trh, což už v minulosti několikráte dokázaly, když například přivedly Lotyšskou brankářku Laumu Visnevskou, která se stala klíčem k jejich úspěchu v Superfinále.

Visnevska před pár dny ohlásila konec kariéry, Vítkovice ale v zahraniční cestě pokračují a tentokráte lovily ve druhé švédské nejvyšší soutěži. Z celku Sundsvalls IBF přivádějí útočnici Linu Hägg, která se může pochlubit zápisem 94 zápasů a 114 bodů, za 72 branek a 42 asistencí, v minulém ročníku pak byla nejproduktivnější hráčkou svého dnes již bývalého týmu.

Vítkovice v tiskovém prohlášení prozradily, že s Hägg byly v kontaktu delší dobu. „Linu jsme si vytipovali a byli s ní v kontaktu již od loňského léta a jsem moc rád, že letos již její přestup vyšel,“ uvedl prezident a předseda správní rady Tomáš Krásný.

Velkým plusem švédské útočnice by mělo být její pravé držení hole. „Je to ambiciozní a perspektivní hráčka, která již však i přes svůj mladý věk je zvyklá na pozici klíčové hráčky týmu. Umí být velmi produktivní a je to rozená střelkyně s pravorukým držením hole,“ popsal Krásný.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Lukys napsal:

  Naprostý klobouk před vedením Vítkovic, věřím, že holka zapadne do kolektivu a bude to tam padat, ať se daří:))

 • znalec napsal:

  dalsi z vitkovickych odchvonacu, penize, penize, penize

  • Tom napsal:

   Ono to zas je logické, když pro změnu jiné holky co si od malička vypiplali to jdou zkoušet do ciziny.

   • Jerry napsal:

    Těmi od malička myslíte Paloncyovou, která začínala s extraligou v FBC nebo Šupákovou, která je z Uherského Brodu a do Vítkovic se dostala opět skrze FBC?

    • Tom napsal:

     Spíš třeba Martinákovou, Urbánkovou atd. Ale zrovna u těch dvou, kolik jim bylo a kolik měly zápasů v dospělých, když přicházely do Vítkovic a kolik jich pak mají za Vítkovice?

 • reskátor napsal:

  No co co, Chodovu taky odcházejí „odchovankyně“, Jiráková (Kladno) a Řepková (Nové Strašecí), tak musí odněkud přiběhnout nové odchovankyně, to je život. Ale dělají to ve Vítkovicích dobře, vždyť jsou první.

Napsat komentář

*