Michal Strachota si v dresu Karlových Varů podmanil 1. ligu. Foto: FB Hurrican Karlovy Vary Michal Strachota si v dresu Karlových Varů podmanil 1. ligu. Foto: FB Hurrican Karlovy Vary
25. 5. 2020 Superliga (5) KOMENTÁŘŮ

Michal Strachota opouští Vary a posílí SKV, kde si ho vyhlédli bývalí spoluhráči z Chodova

 Vinohradští hlásí příchod velké útočné posily! V jejich kádru se totiž nově objeví Michal Strachota, který v uplynulých dvou prvoligových sezonách zaznamenal v dresu karlovarských Hurrican famózních 151 bodů. Teď se v Riegerových sadech potká se svými bývalými kolegy z Jižního Města Michalem Kotlasem a Davidem Boušou.

„Přestup se začal rodit už loni v létě, když se Make s Boušisem stali novými trenéry SKV. Hned jsme spolu začali řešit, jaké by to bylo působit zase spolu v jednom týmu. Tehdy jsem ještě chtěl zůstat ve Varech a pomoci jim k postupu do superligy. K přestupu jsem se definitivně rozhodl ve chvíli, kdy Český florbal zamítl odvolání Varů vůči anulaci sezony,“ popsal Strachota, jak probíhalo jednání o jeho přesunu do Vinohrad.

„Po předčasném ukončení sezony jsme si dali vědět a Michal projevil zájem a motivaci zahrát si opět naši nejvyšší soutěž. Navíc nám na centru skončil Honza Hanák a pro nás to byla jasná volba. Na tuto pozici jen tak někoho během předsezonní přípravy nepřeučíte. Kovboje známe ze společných let na Chodově a víme, že v tomto směru je komplexním hotovým hráčem,“ uvedl Michal Kotlas, který vede A tým SKV společně s kolegou Davidem Boušou.

Sám útočník se na spolupráci s bývalými spoluhráči z Jižního Města moc těší. „Oni dva jsou hlavním důvodem toho, proč jsem se rozhodl přestoupit do SKV. Hodně jsme spolu zažili a těším se na nové výzvy a zážitky. Bude to teď trochu jiné, přeci jen je budu muset poslouchat (směje se). Ale věřím, že nám to dohromady půjde i ve vztahu trenér – hráč,“ je si jistý odchovanec SSK Future.

V Karlových Varech plnil Strachota roli velkého lídra. Foto: FB Hurrican Karlovy Vary.

V Karlových Varech plnil Strachota roli velkého lídra. Foto: FB Hurrican Karlovy Vary.

Jaké má nová posila očekávání? „V první řadě se těším opět na superligu. Budu sice muset přes léto hodně potrénovat, ale věřím, že ještě nepatřím do starého železa. Co se týmu týče, tak doufám, že se nám opět podaří postoupit do play off, kde bychom se mohli pokusit potrápit jednoho z favoritů,“ vyjmenoval Strachota základní cíle, které si do svého nového angažmá klade.

„S klukama jsem už absolvoval jeden trénink v hale a tým je určitě kvalitní. I loni mělo SKV zápasy, ve kterých se týmu podařilo porazit papírově silnější celek. Nejvíc ze všeho ale doufám, že brzo zapadnu do party a společně si budeme užívat každý zápas,“ řekl Strachota na závěr. A co si od nové posily naopak slibují trenéři? „Zvýšení naší útočné síly a zároveň dobrou práci do obrany, dále organizaci pětky a těšíme se na jeho chuť a hlad ukázat, že ještě nepatří do starého železa,“ dodal Kotlas.

Jak bylo zmíněno, v SKV už dále nebude pokračovat univerzál Jan Hanák, který v klubu působil pět let. Dále se nejspíš budou muset Kotlas s Boušou obejít i bez brankáře Rasťa Mazáka, jenž v uplynulé sezoně plnil roli jedničky a nyní by měl odejít do zahraničí. Náhradu zatím klub neoznámil. Strachota je doposud jedinou potvrzenou posilou celku z Riegrových sadů.


Autor: redakceKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*