Florbalistky Liberce v Extralize z vlastní vůle končí. Foto: FBC Liberec
1. 6. 2020 Extraliga žen (5) KOMENTÁŘŮ

Liberec v Extralize žen končí! Šestinásobný mistr neustál odchody hráček, dobrovolně jde do 1. ligy

 Liberec přijde o nejvyšší ženskou florbalovou soutěž. Tamní Crazy girls sice získaly právo startovat v příštím ročníku 2020/2021, když po nedohrání play down ze soutěže nikdo nesestoupil, přesto po posledních hubených letech přichází definitivní ortel.

Liberec uvadal posledních několik let, otázka pokračování v soutěži byla na stole už před rokem, kdy tým opustila stěžejní trojice Hana Koníčková – Michaela Mlejnková – Klára Leierová.

Tehdy se Crazy girls ještě rozhodly pokračovat, ale upřímně, bylo to obrovské trápení: snad nikdy nenasadily více než 13 hráček do pole a statistika je nemilosrdná: 24 zápasů přineslo 24 proher.
Nyní je snažení o zachování extraligové příslušnosti konec. „Vedení klubu po dohodě s trenéry i hráčkami podalo přihlášku o patro níž, kde začíná nová éra a další část restartu ženského florbalu v Liberci,“ uvedlo vedení FBC Liberec v tiskové zprávě.

O obsazení volného místa v nejvyšší ženské soutěži budeme informovat.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

  • 1.liga napsal:

    Rozumný řešení, ty výprasky co dostávaly nepomáhaly nikomu. V 1.lize se vyhrají a když na to budou mít tak se do Extraligy vrátí

  • Ferda napsal:

    Klobouk dolů, muselo to být pro klub velmi těžké rozhodnutí. Ale co si budeme povídat, jediná racionální volba pro další rozvoj holek.

  • Svišť17 napsal:

    Pro holky to může být opravdu velká vzpruha. Současný tým je velmi mladý, ale nevyhraný. Nyní se na ně vrhnou kluby jako Chodov, Tatran apod., protože nejsou schopny doplnit kádr z vlastních odchovankyň. Přitom by měly mít kvalitní mládež ne? Ale realita je zřejmě jiná 🙁 Pokud tomu holky odolají, vrátí se zpátky mnohem silnější, odolnější a sebevědomější. Pro budoucnost je to správný krok.

Napsat komentář

*