Vítkovice hlásí návrat Alžbety Ďuríkové Foto: Florbal Vítkovice
17. 6. 2020 Extraliga žen (17) KOMENTÁŘŮ

Chci zlatou medaili z Champions Cupu, vyhlásil Krásný a přivedl zpět Ďuríkovou. Je nejlepší, uvedl

 PRVNÍ SLOVA: Další výrazná posila pro florbalistky Vítkovic. Po švédské útočnici Lině Hägg a Michaele Šponiarové se do Ostravy přesouvá také další slovenská reprezentantka Alžbeta Ďuríková, která minulou sezonu odehrála po boku Šponiarové ve finském SC Classic. Prezident Vítkovic Tomáš Krásný promluvil o touze vyhrát Champions Cup, sama slovenská obránkyně pak přiznala, že jejím minimálním cílem je ligové zlato a finále tohoto turnaje.

V předminulé sezoně přivedla Vítkovice jako kapitánka k titulu, nyní se Alžbeta Ďuríková do Ostravy vrací po ročním působení ve Finsku. „Můj návrat byl neplánovaný. Zřejmě stejně jako ostatním, také mně zkomplikoval koronavirus další působení ve Finsku. Před pandemií koronaviru jsem vedla jednání s finskými a švédskými kluby, kdy jsem už skoro podepsala,“ říká Ďuříková s tím, že byla tedy velmi blízko tomu, aby si zahrála ve všech čtyřech nejkvalitnějších soutěžích na světě.

Globální pandemie ji ale nakonec nasměrovala zpět do Ostravy. „Bohužel přišel koronavirus a byla jsem nucená vrátit se na Slovensko. Mé další působení se tak řešilo prostřednictvím emailu a ty jistoty, které byly v jednání před koronavirem už tam bohužel nebyly, respektive nebyly takové, jaké bych chtěla, takže jsem se rozhodla neriskovat a v tom přišla nabídka od Jirky Veleckého, že pokud se nemůžu vrátit do zahraničí, tak budou rádi, když se vrátím do Ostravy,“ prozrazuje.

Nakonec je tak zpět ve Vítkovicích. „Vsadila jsem tak na jistotu, a hlavně přijatelnou vzdálenost od domova, kdy mohu své působení opět spojit se školou,“ připomíná magisterské studium.

Co jí dalo působení ve Finsku? „Hlavně nová přátelství a chuť do florbalu. Naučila jsem se některé situace řešit jinak a hlavně rychleji, protože finská liga je rychlejší a okamžitě na sebe máte velký tlak, pokud držíte míček více než tři sekundy bez pohybu,“ popisuje, co za rok zjistila.

Podobně jako před lety Lucia Jelínková, také ona ve Finsku poznala florbal ze strany týmu, který nedominuje. „Také mi to dalo jiný pohled ve smyslu toho, že nejste favorit a nejdete soupeři dát desítku. Takové zápasy nevyhrajete jen tak. To pro mě bylo vůbec nejtěžší, zvyknout si na fakt, že nejste favoritem,“ prozradila.

Čeho by chtěla s Vítkovicemi dosáhnout? „Cíle mám jen ty nejvyšší. Chci vyhrát českou extraligu a vybojovat účast ve finále Champions Cupu. Nic menšího neberu,“ prohlásila rezolutně.

Podporu bude mít také v klubovém vedení, vždyť prezident Vítkovic Tomáš Krásný složil Ďuríkové v tiskové zprávě nebývalou poklonu. „Při vší úctě ke všem skvělým hráčkám, pro mě je Betka ta nejlepší hráčka, která – za dobu mého působení ve funkci – ve Vítkovicích hrála. Její předpokládaný návrat je tak nejen pro mě velká událost,“ promluvil.

Sama slovenská reprezentantka chce zopakovat finále Champions Cupu z roku 2019, Tomáš Krásný jde ale ještě dál. „Teď už to mohu říct otevřeně: chtěl bych, aby holky vyhrály Champions Cup. Myslím si, že nazrála ta správná doba tu zlatou medaili přivézt,“ zakončil Tomáš Krásný.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Don pepa napsal:

  Malej Napoleon zas blbne a předvádí se. O finále hrát Vítkovice můžou, pokud jim los dá finského mistra a ne IKSU. Vyhrát s IKSU je nereálné.

 • TDI napsal:

  IKSU není nehratelné. Takže to není nereálné. Tým mají teď Vítky šílený a holky jsou dost zkušené na to, aby to zvládly. Líbí se mi, když si někdo dává nejvyšší cíle. Pan Krásný je skvělý advokát a má správné sebevědomí. Tak to má být.

  • Jj napsal:

   A také zde chorobně rád do diskuze přispívá :))

   • Tomáš Krásný napsal:

    Užovateli TDI děkuji za uznání mé profesní práce. Opravdu ale nemám zapotřebí se při svém postavení samochválit na diskuzi na florbal.cz. Jsem ale rád, že stále některým anonymům ležím v žaludku. To totiž v ČR mj. znamená, že svou práci děláte dobře. Všem přeji pěkné léto a už teď se těším na novou sezonu.

 • prekvapko napsal:

  Vzhledem k situaci v ženském florbale je tenhle tým hodně ustřelený, o TOP 5 by při troše štěstí mohl hrát i ve SWE.

  • Don pepa napsal:

   A to proč? Odešlo jim několik hráček, z toho dvě elitní české reprezentantky. Přišli tam dvě Slovenky (možná zhruba srovnatelné s těma češkama) a jedna holčina z druhé švédské. Takže jen jakžtakž udrželi kvalitu z loňska. Zbytek jsou jen mediální výkřiky a snění daleko od reality (ale evidentně na některé zabírá:-). Takové FBC nebo Tatran výrazně posílili a nikoho oproti loňsku neztratili a Vítkovice dost proženou, možná i porazí.

   • flbrl napsal:

    Šupáková a nejspíš ani Paloncyová nejsou elitní české reprezentantky. Naopak na mezinárodní špičku znatelně ztrácejí.

   • Trenér napsal:

    By mě zajímalo, kde FBC a Tatran výrazně posílil 😀 navíc v Tatranu naopak nějaké hráčky končí

 • Komplex napsal:

  Plus Šponiarová, Ďuríková, švédka ze druhé. V řešení dvě juniorské reprošky z Tigers. Mínus Poloncyová, Šupáková – totální jádro týmu ve všech ohledech. Nevyšla Žůrková. Letní příprava reálně neexistuje.

  Výsledek
  = slabší tým než v sezóně 2018/2019.
  = z mladých zase nikdo nedostane šanci
  = Krásný se v noci budí z mokrého snu, kde stál na zlaté medaili a byl cenťák vyšší 😀 😀

  • Janka napsal:

   A co je pro vás hranice mladé? Věkový průměr základní sestavy měly Vítkovice loni nižší než Chodov či FBC.

 • Čumil napsal:

  Slabší tým než v roce 2018/2019 ??😂😂😂 Před sezonou 18/19 Vítkovicím odešlo 6-7 hráček + polovinu sezóny byly i bez Paloncyove a Šupákové a stejně vyhrávaly 🤔🤔 V diskuzi je každý odborník 🤭 A víte že letní pripravu nemají ? Když jste si tím tak jist?😂

  • fanda napsal:

   Bo to ví celá Ostrava, že si holky chodí 1-2x do týdne pinknout s míčkem a občas mají jeden trenálek k tomu. A mladým to s výmluvou na situaci odpinkli v létě úplně. Proč by se mladým taky věnovali, když vždycky do žen nakoupí jinde.

   Nicméně asi jim to asi letos bude šlapat tak jako tak. Ale bude to úspěch založený na manažerské práci, né na té sportovní nebo trenérské.

   • Ten, kterému vadí debilni kecy napsal:

    Ja nikdy nereaguji na debilni kecy, ale tohle mi nedá. Vy jste asi odborník na letní přípravu. V žádném týmu extraligy žen se netrenuje 1-2x týdně (výjimky můžou být) – mistr extraligy už vůbec ne. Prosím přemýšlejte nad tím než něco napíšete. Děkuji 🙂

   • ThomasM napsal:

    Nu střídáme se s holkami už několik let v úterý večer na Dubině… Žádné pinkání s míčkem to tedy rozhodně není. Docela náročné.
    Jinak nejlepší juniorka Míša Kubečková je ve Vítkách od mala a takových je tam více.

 • Janka napsal:

  Nechápu proč fandové fbc se radši neradují ze svých úspěchů a místo toho potají navštěvují přípravu Vítkovic a sepisují na ni hodnocení.

  • fanda napsal:

   Těsně vedle, fandové Torpeda. Ale jinak dobrý odhad, asi máte všech pět pohromadě, přijďte někdy na kávičku! 🙂

   Ale jinak kdyby bylo potají co navštěvovat, rád navštívím!

   V Pepíně, myslím, můžou být potichu a spokojení. Chlapi sice hrana, ale u holek, když spočítáte, kolik od elévek po junky za poslední pulrok uteklo z Vítek k nim, nemusí nic řešit. Stačí mít otevřené dvěře.

 • Ferda napsal:

  Kdyby si každý řešil svůj píseček a zbytečně neházel špínu kolem sebe, neukazoval jak to všichni dělají špatně a naopak něco dokázal vybudovat a předvést, bylo by tu krásně. Bohužel je to tu snůška pomluv na veškeré okolí. Málokdo dnes disponuje pokorou – čest výjimkám.

Napsat komentář

*