Florbalisté Bohemians si v lednu zahrají o trofej. Spolehnout se mohou na své mladé útočníky. Foto: Klokaní florbálek, FbŠ Bohemians Florbalisté Bohemians si v lednu zahrají o trofej. Spolehnout se mohou na své mladé útočníky. Foto: Klokaní florbálek, FbŠ Bohemians
5. 8. 2020 Czech Open (2) KOMENTÁŘŮ

CO2020: Čtyři čeští stateční v mužské elitě, buďme rádi za ně. Kdo získá zlato?

 Mužská elita na Czech Open, to byla dlouhodobě výkladní skříň světového florbalu. Týmy jako Dalen, Falun nebo Ersingen patřily k itineráři populárního letního turnaje, kterým v srpnu vždy ožila letní Praha. Pandemie viru COVID-19 ale tvrdě zasáhla také sportovní dění. Projevilo se to také na mužské elitě, které se letos zúčastní pouze čtyři týmy: Vítkovice Bohemians, Otrokovice a pořádající Tatran Střešovice.  

Bude to jistě zvláštní podívaná, nicméně sportovní fanoušek musí být v této době svým způsobem vděčný alespoň za ni. A z určitého hlediska se pořád má na co těšit: Vítkovice představí například Matyáše Šindlera, Otrokovice Martina Grlického, v dresu Tatranu nebude chybět Filip Langer s navrátilcem z Linköpingu Ondřejem Němečkem.

Jistě, stejné borce uvidí (doufejme) v české Superlize tytéž hráče, ale klobouk dolů před pořadatelským týmem, že turnaj nezabalili poté, co přišli například o švýcarský Zug nebo o jistě zajímavou konfrontaci s lotyšskými Lekrings.

Dobře to na klubovém webu shrnul hlavní trenér Vítkovic Pavel Brus. „“Czech Open bude letos kvůli složení specifický. Ale je to jediná herní příprava, takže jsme rádi i za ni,“ řekl.

Michal Jedlička pak loni s Bohemians oslavil velký úspěch v podobě bronzové medaile, letos by rád zamířil na příčku nejvyšší. „„Rozhodně se chceme pokusit turnaj vyhrát. Minulý víkend jsme měli herní soustředění, kde jsme si zopakovali důležité věci pro naši hru, a to teď budeme chtít prodat,“ plánuje. „Mrzí nás samozřejmě i to, že chybí zahraniční týmy, ale nedá se nic dělat, takhle to prostě teď je,“ je smířený.

A populární „Bedla“ láká také na mladé talenty. „Turnaj každopádně bereme jako dobrou přípravu a prostor dostanou i další mladíci, kteří by se měli postupně více zapojovat do superligového týmu. V akci tak například uvidíme Jiřího Kratinu, Tomáše Otcovského a Filipa Folaufa,“ jmenuje.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*