Denisa Ferenčíková (10) hodnotí Czech Open 2020. Foto: Flickr Floorball in Prague
9. 8. 2020 Ženský florbal (4) KOMENTÁŘŮ

Za pět let se nikdo nebude ptát, vítězství nám nikdo nevezme, říká Ferenčíková. Nemůžeme ale usnout na vavřínech a mít pokoru

 Triumf v elitní ženské kategorii je něco, co ženám Vítkovic chybělo. Bezprostředně po zisku zlatých medailí tak jejich kapitánka Denisa Ferenčíková hlásila, že přes specifika letošního ročníku jej oceňuje. V rozhovoru po turnaji mluvila také o ambicích v nadcházející sezoně nebo o pozici v obraně, kterou zastávala v posledních zápasech turnaje.

Snad na všech týmech v Praze byl vidět hlad po florbale, po zápasech. „Turnaj jsme si velmi užili, jasně, turnaj neúčastí zahraničních týmů turnaj trochu ztratil na kvalitě, ale na druhou stranu, sezona byla přerušená od půlky března, takže mě a holkám už florbal hodně chyběl,“ hodnotí Denisa Ferenčíková.

Letošní ročník byl ovšem specifický, například v ženské elitě startovalo sedm týmů, které se utkaly systémem každý s každým a první dva si pak vzájemný souboj zopakovaly na Podvinném mlýně ve finále. „Je to právě o tom, že chyběly zahraniční týmy, na ty se člověk vždy nejvíce těší, na konfrontaci se švédskými, finskými nebo švýcarskými týmy, ale letos je to prostě jinak, navíc, české týmy ve velkém obměnily kádry, takže jsme za to byli rádi, že můžeme hrát s nimi. Myslím si, že se týmy ukázaly v dobrém světle a sezona bude zajímavá,“ popisuje.

Z jejího hlasu je cítit odhodlání a chuť po soutěžním florbale. „Přesně tak, doufáme, že všechno bude pokračovat tak, jako minulý rok. Věřím tomu, že v září začneme, všechny týmy nastoupí do sezony a nebude se přerušovat,“ nebojí se opatření v souvislosti s pandemií viru COVID-19.

Současně ji mrzí předčasný konec minulého ročníku. „Byla to škoda, v sezoně jsme měli dobře nášlapnuto, hráli jsme čtvrtfinále s Tatranem a člověk samozřejmě neví, jak by to dopadlo. Tohle finále a zlato je trochu náhrada za Superfinále. Holkám jsem taky řekla, že za pět let se nikdo nebude ptát, kdo v ženské elitě byl, ale vítězství nám nikdo nevezme,“ dívá se na triumf pragmaticky.

V Česku každopádně rodačka z Oravy musela letos zůstat o něco déle. „Osobně jsem musela z pracovních důvodů zůstat v Ostravě, kde pracuji v bance a za rodinou na Slovensko jsem se vydala až tehdy, když se otevřely hranice,“ usmála se.

Vítkovice nepředvedly ideální vstup do turnaje. „Začátek nebyl z naší strany ideální, měli jsme problémy, než se nám sehrály formace, ale postupem času se to lepšilo,“ hodnotila.

Ostravský tým šel do turnaje v pozici největšího favorita, stejně tak, jako zřejmě zamíří do extraligové sezony. Jsou první zápasy na turnaji určitým mementem, že je třeba neustále pracovat a Vítkovicím zadarmo nikdo nic nedá? „Přesně tak, ukázalo se to proti Panthers nebo Startu, kdy jsme rozhodovaly v posledních minutách. Nesmíme zaspat na vavřínech, musíme mít pokoru. Ano, jsme pasováni na jasného favorita, ale musíme myslet na to, že také ostatní týmy poctivě pracují, s kádry, které aktuálně mají,“ pochválila soupeře.

Sama prožila netradiční závěr turnaje, kdy nastupovala v obraně. Je to něco, co můžeme čekat i v sezoně? „Těžko říct, to je asi spíše otázka na trenéry. Nicméně, zranily se nám Lucka Theimerová s Betkou Ďuríkovou, před finále musela odjet Zuzana Halfarová, takže moc variant už nebylo,“ popisovala.

Rozhovor ale nakonec zakončila v dobrém rozmaru. „Na druhou stranu je pravda, že člověk získává postupem času zkušenosti a začínám mít trochu přehled ze všech těch odehraných zápasů, takže je otázka, kde mě trenéři v sezoně využijí, nicméně na beku ty zkušenosti můžu uplatnit,“ usmála se florbalistka, která již za deset let působení ve Vítkovicích patří mezi klubové legendy.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • Pokrytectví napsal:

  Samozřejmě neřekne, že je to bezcenné. Ale právě za 5 let si všichni vzpomenou, že to Vítkovice vyhrály až ve chvíli, kdy nepřijela žádná reálná konkurence. Každopádně gratulace do Ostravy.

  • TK napsal:

   To máte jednoduché. Dannhofer je na výplatní listině pana Krásného. Takže místo toho, že tým „pro výhru na poháru mistrů“ se trápil s Panthers, s rozpadajícím se Startem a remizoval s juniorkami FBC, že vyhrál turnaj, kde nebyl jediný silný soupeř a byla to dost ostuda, mluví o tom, že za 5 let nikdo nebude vědět. Pravda, za 5 let NIKDO nebude vedět ani kdo vyhrál. A ti co budou vědět, tak budou znát složení turnaje. Síla sebeklamu a placené PR Dannhofera to nezachrání.

   • Nikdo napsal:

    Co za 5 let. Kdo, kromě těch co byli v hale, si vzpomene, kdo to vyhrál loni 😁

   • Don pepa napsal:

    Jak se dá na takovou výplatní listinu dostat a kdo tam ještě je? Úplně mi totiž nepřijde, že rozhovor s kapitánkou vítězného týmu je něco neběžného. Pro mě je naopak super, že to některé týmy vzaly naplno a po půlroční pauze se opět hrál florbal. Snad né zase dlouho naposled, ikdyž k tomu bohužel vše spěje.

Napsat komentář

*