Pohled do hlediště při finálovém dni Czech Open 2020. Foto: Flickr Floorball in Prague
11. 8. 2020 Czech Open (7) KOMENTÁŘŮ

KOMENTÁŘ: Czech Open Light 2020, ale díky za něj. FLORBAL totiž v Praze opravdu vyhrál

 Czech Open 2020 se svou unikátností zapíše do historie. Vlivem celosvětové pandemie koronaviru se odehrál ve velmi omezeném režimu, s menší účastí týmů, bez zahraničních hvězd a například ikonické party v klubu Lávka. Ale odehrál se, za což patří pořadatelům respekt.

„S ohledem na současnou situaci je sympatické už jen to, že podle tiskové mluvčí turnaje Kristýny Matoušové se neuvažovalo o tom, že by se turnaj zrušil, pořadatelé prostě hledali alternativy.

V konečném důsledku z toho profitoval každý: účastníci dostali možnost si po pěti měsících oficiálně zahrát florbal, připravit určité věci do sezony, která snad začne a florbal se především opět přiblížil lidem: velmi komorní a nenásilnou formou, přesně tak, jak to nyní nějakou dobu může být.

Jistě, nemohli jste v Praze vidět týmy Pixba, Dalenu, Falunu nebo třeba finské SPV, ale jak říkal už během turnaje Michal Jedlička, taková je prostě nynější situace. COVID-19 zasáhl také do zářijové reprezentační akce, kde musí narychlo alternovat Slovensko. A světový šampionát ve Finsku? Kdo ví, jak to s ním dopadne.

Nejen sportovní svět je již pět měsíců úplně jiný a nikdo neví, kdy se vrátí do podoby, v jaké byl posledních několik desítek let. Jisté je, že se časem budou muset upravit podmínky karantény, což se nyní už například děje ve florbalové Slavii, kdy podle nejnovějších informací je v izolaci pouze jeden nakažený hráč, a nikoliv celý tým, každopádně je to téma do budoucna.

Pořadatelé se vypořádali také s diváckou návštěvností. Na rozdíl například od turnaje okruhu WTA v Praze pustili do hledišť hal – byť omezený – počet diváků. Povinností byla sice rouška a zvýšená hygienická opatření, ale také v tomto se florbal dostal o něco napřed, proti ostatním sportům.

Přitom se v zákulisí již dlouho před turnajem mluvilo o tom, že primární snahou je poskytnout týmům prostor pro přípravné zápasy na novou sezonu, respektive platformu, na které by se mohli utkat. A z pohledu pořadatelů by asi nebylo nic jednoduššího než odehrát turnaj za zavřenými dveřmi, pouze s přítomnými pracovníky streamovací společnosti, která by fanouškům zprostředkovala florbalový zážitek.

Neudělali to a jen tím potvrdili, že „Florbal je vítězem“ přesně tak, jak bylo napsáno na turnajových akreditacích. Navzdory tomu, že v Praze byla k vidění Light verze tradičního turnaje.

Je úterý večer, turnajový zápřah probíhal od čtvrtka a zatím není hlášeno, že by nějaký florbalový tým skončil v karanténě. Czech Open Light 2020 se tak může stát určitým poslem sportovního dění příštích měsíců.

To vše díky vstřícnosti pořadatelů.

Zaslouží si za to absolutorium!“


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • ADALBERT napsal:

  Florbal vyhrál hlavně u Jana Jirovského, který si kromě šéfa rozhodčích turnaje, JURYho a superpohlavára střihnul ještě trenéra Orky v kategorii Pro.. na výkonu rozhodčích to bylo znát a přitom za to ani nemůžou! Pro soupeře ideální nácvik na ligu #rovina #skoro

  • Ferda napsal:

   Viděl jsem pouze pár zápasů a zejména v kategorii PRO a Elite, ale nominace některých párů je mi záhadou. Naopak oceňuji duo Strnad-Čadek, ti se mi moc líbili a doufám, že z nich nevyrostou egomaniaci typu Drápal-Pospíšil, u kterých tu superligovou listu opravdu nechápu.

 • Honza napsal:

  Jak je možné, ze ve florbale byl 1 pozitivní případ a neskončil v karantene cely tým? Vsak ve fotbale mají taky 1 pozitivně testovaného a jde do karantény celý tým…

Napsat komentář

*