Eliška Krupnová je novou reprezentační rekordmankou. Foto: Martin Flousek, Český florbal Eliška Krupnová je novou reprezentační rekordmankou. Foto: Martin Flousek, Český florbal
4. 9. 2020 Reprezentace žen (0) KOMENTÁŘŮ

Body moc neřeším, říká rekordmanka Krupnová. Debut Havlíčkové viděl poprvé naživo otec

 Kapitánka české ženské reprezentace Eliška Krupnová se v utkání proti Slovensku stala lídryní v historickém kanadském bodování české ženské reprezentace. Na opačném pólu stála debutantka Marie Havlíčková. Obránkyně Chodova byla šťastná za první reprezentační akci, při jejím prvním startu za reprezentaci žen ji navíc viděl její otec.

Útočnice švédského Pixba v zápase zaznamenala branku, čímž se definitivně osamostatnila na první příčce historického kanadského bodování české ženské reprezentace. „Upřímně, já se na body příliš nedívám, takže jsem překvapená, ale je to příjemné,“ hodnotila po utkání, které její tým vyhrál 13:1.

Slovensko v Praze alternuje za původně ohlášené Švýcarsko. „Jsme rády za to, že se vůbec hraje, v dnešní situaci člověk neví, co bude,“ bere situaci pragmaticky. „Očekávám podobný zápas jako dnes,“ dívala se na sobotní zápas.

Na opačném pólu od Krupnové byla Marie Havlíčková, debutující obránkyně Chodova. „Jsem strašně šťastná, že za českou ženskou reprezentaci můžu hrát, myslím si, že jsem dobře zapadla, navíc jsem se v průběhu zápasu dozvěděla, že v hledišti sedí můj otec, což mě moc potěšilo, měl to hroznou dálku,“ usmívala se. „Přijel z Deštného v Orlických horách, ještě nikdy mě naživo neviděl hrát florbal, jenom jednou v televizi,“ prozradila.

Debutem za reprezentaci se jí splnil sen. „Je to ohromná pocta,“ řekla Marie Havlíčková.

 


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*