Češi porazili v prvním přátelském utkání Slovensko. Foto: Martin Flousek, Český florbal Češi porazili v prvním přátelském utkání Slovensko. Foto: Martin Flousek, Český florbal
4. 9. 2020 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Herní převaha nepřinesla příliš branek. Češi berou se Slováky výhru 6:1

Po ženách absolvovali své první přátelské utkání s reprezentací Slovenska také muži. Ačkoliv měli očekávanou herní převahu, konto svého soupeře zatížili pouze šesti brankami. Pozitivem prvního přátelského zápasu je jistě pouze jedna inkasovaná branka.

Podobně jako ženy, také muži Slovenska ukázali velmi solidní solidní vstup do zápasu a českého gólmana Lukáše Bauera dokázali několikrát ohrozit. Postupem času ale získal převahu domácí národní tým, nicméně branky dlouho nepřicházely. V první třetině se nakonec dokázal prosadit pouze Marek Beneš, který využil přihrávku Ondřeje Němečka.

Ve druhé části se převaha českého týmu opticky zvětšila, navíc se Čechům extrémně povedl vstup, když už po dvaadvaceti sekundách využil přesilovou hru Rýpar a ve 23. minutě skóroval Ondrušek, ncméně Slováci následně dokázali organizovanou obranou odolávat a například díky Dudovičovi několikrát zahrozili. Lukáš Bauer ale zůstal nepřekonán, český tým ale přes řadu šancí rovněž další zásah nepřidal.

Úvodní minuty třetí třetiny strávili Slováci v tlaku, postupně ale Češi opět získali územní převahu. Ve 48. minutě ji využil opět Marek Beneš, kterého našel Vítovcec za obranou soupeře, o minutu později se umístěnou ranou prosadil Ondrušek a zřejmě tím definitivně rozhodl o české výhře.

Poslední desetiminutovka nevystoupila svým trendem z průběhu zápasu, poslední branku přidal v 55. minutě Beneš, který tak zapsal hattick. Lukáše Bauera pak připravil o nulu pouhých šest sekund před koncem Grlický.

Český národní tým tak porazil Slováky 6:1 a minimálně co do počtu vstřelených branek tak nenavázal na vysoká vítězství 11:4, respektive 13:2.

Česko – Slovensko 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)

Branky: 15. Beneš (Němeček), 21. Rýpar (Langer), 23. Ondrušek (Dóža), 48. Beneš (Vítovec), 49. Ondrušek (Dóža), 55. Beneš (Langer) – 60. Grlický (Ujhélyi). Rozhodčí: Gavlas, Mikula (Česko). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 348.

Česko: Bauer – Němeček, Vítovec, Sýkora, Pražan, Gruber, Kisugite – Rýpar, Langer, Beneš – Ondrušek, Dóža, Boček – Šimek, Šindler, Delong – Renčín, Forman, Krbec. Hlavní trenér: Petri Kettunen.

Slovensko: Turiak – Řezanina, Gašparík, Kozák, Machara, Viga, Hatala, Koščo – Dudovič, Grlický, Gál – Ujhélyi, Pažák, Tomčo – Kvasnica, Mirt, Hrabčák – Gajdoš a Machovič. Hlavní trenér: Radomír Mrázek.