Marek Beneš se svým výkonem nebyl spokojen. Foto: Martin Flousek, Český florbal Marek Beneš se svým výkonem nebyl spokojen. Foto: Martin Flousek, Český florbal
4. 9. 2020 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Je to paradoxní, byl to jeden z mých nejhorších zápasů, říkal Beneš o hattricku. Podle Ondruška je turnaj odměnou

 Marek Beneš a Tom Ondrušek. Dva útočníci, kteří hráli klíčovou roli při vítězství české reprezentace nad Slovenskem v prvním přípravném utkání. Přesto oba našli na české hře nedostatky. Autor hattricku Beneš paradoxně označil zápas za jeden z jeho nejhorších v reprezentaci, hattricku navzdory. Podle Toma Ondruška jsou pak zápasy za odměnu.

Florbalová pauza byla dlouhá, v UNYP Aréně se hraje ostrý zápas po dobrém půl roce. „Nejlépe je poděkovat všem za organizaci tohoto turnaje, tohle je za odměnu. Člověk někdy od dubna trénuje a toto je odměna. Člověk, který florbalu rozumí, tak ví, že nám dnes chyběl timing a možná i kvalita, ale z pohledu hry to bylo skvělé,“ hodnotil Tom Ondrušek.

Z jeho pohledu si Slováci zaslouží uznání. „Od začátku zápasu to na parametry a situaci a která je, měl náš tým pod kontrolou, možná ve druhé třetině jsme Slovákům nabídli několik šancí. Každopádně je ale třeba vyzdvihnout soupeře, přijel kvalitně připraven, ať už herně nebo individuálně,“ vysekl poklonu. „Lepší se jejich organizace a je třeba respektovat sílu soupeře,“ dodal.

Marek Beneš si rovněž pochvaloval možnost odehrát ostré zápasy. „Je to určitě příjemné, že jsme jedna z mála zemí, která může hrát, ačkoliv formát turnaje měl být jiný, tak je dobře, že můžeme hrát, uvidíme, jak bude sezona dále vypadat,“ nechtěl spekulovat.

Se svým výkonem příliš spokojený nebyl, hattricku navzdory. „Kluci mi to vždy skvěle připravili a já jsem slíznul smetanu, takže se mi alespoň něco povedlo. Je to jinak trochu paradoxní, protože jsem podle mě dnes v reprezentaci předvedl jeden z nejhorších výkonů,“ pokrčil rameny.

Pomohly týmu dvě branky na začátku druhé třetiny? „Určitě. Pokud mám najít pozitivum tohoto zápasu, že ačkoliv jsme na začátku nevstřelili tolik branek a byli nervózní, tak jsme neustoupili v obraně a postupně si ten náskok vypracovali,“ popisoval.

Našel ale také věc, která jej velmi mrzela. „Co mě hodně mrzí je fakt, že jsme Baumimu nepodrželi nulu vzadu, je to i moje zásluha, takže bych se mu chtěl omluvit,“ vzkázal brankáři Lukáši Bauerovi.

Co zlepšit do sobotního zápasu? „Myslím si, že musíme mít méně ztrát, viděli jsme, že do naší obrany Slováci nic moc nevymyslí a šanci mají pouze tehdy, pokud jim ji sami nabídneme,“ uzavřel Marek Beneš.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*