Druhý zápas se Slovenskem přinesl druhé české vítězství. Foto: Flickr Český Florbal
5. 9. 2020 Reprezentace žen (4) KOMENTÁŘŮ

Slovenky se postupně dostávaly do hry, výsledek ale přinesl českou výhru 10:3

České florbalistky po pátečním vítězství 13:1 zvítězily také ve druhém přátelském utkání se Slovenskem. Na palubovce UNYP Arény nedovolily Slovenkám dostat se na začátku zápasu do tempa a získaly rozhodující náskok pro výhru 10:3.

V prvním zápase měly Češky určitý problém s tím, že Slovenky jim byly schopny v první třetině pátečního zápasu vzdorovat. To se v sobotu nestalo. Upřímně, večernímu zápasu v jeho úvodní části poměrně chybělo tempo, každopádně Češky Slovenky prakticky nepustily do utkání.

V první třetině z toho Češky vytězily dvě branky, obě padly ve třinácté minutě a prosadily se Koníčková s Kubečkovou. Koníčková mimochodem v tomto utkání vyrovnala rekord v počtu utkání za ženskou reprezentaci.

Na začátku druhé části se rozhodlo o osudu utkání. Během šesti minut přidaly Češky další tři branky, a to ještě Martináková nevyužila možnost trestného střílení. Slovenky se svého čestného úspěchu dočkaly ve 32. minutě, kdy se hraničně prosadila Klapitová.

Každopádně ale Slovenkám očividně docházely síly, nejen díky tomu ve druhé části inkasovaly ještě další tři góly, přičemž Kristína Hudáková rovněž neproměnila trestné střílení.

Paradoxně k výše řečenému, ve třetí části se Slovenky prosadily hned dvakrát: ve 44. minutě napravila zaváhání Kristína Hudáková a na branku Krupnové dokázala z otočky odpovědět Šponiarová.

Češkám už se další branku přidat nepodařilo, proto také druhé přátelské utkání skončilo českým vítězstvím 10:3.

Česko – Slovensko 10:3 (2:0, 7:1, 1:2)

Branky: 13. Koníčková (Hanzlíková), 13. Kubečková (Beránková), 22. Lechnerová (Havlíčková), 23. Paloncyová (Koníčková), 27. Suchá (Trojánková), 33. Ratajová (Krupnová), 33. Martináková (Řepková), 34. Krupnová (Kubečková), 38. Kubečková (Ratajová), 47. Krupnová (Ratajová) – 32. Klapitová (M. Šponiarová), 44. Hudáková (Brodňanová), 50. M. Šponiarová (Belicová). Rozhodčí: Cibík, Tomáš (Slovensko). Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 303.