Petri Kettunen byl s útočnou hrou národního týmu spokojen. Foto: Martin Flousek, Český florbal Finský kouč českého národního týmu Petri Kettunen. Foto: Martin Flousek, Český florbal
6. 9. 2020 Reprezentace - Muži (5) KOMENTÁŘŮ

Petri Kettunen: Útočná hra se mi líbila, vytvářeli jsme si hodně šancí. Trenéra čeká ve Finsku další karanténa

 Finský kouč české reprezentace Petri Kettunen se ohlédl za dvojutkáním se Slovenskem. Na jednu stranu chválil výkony směrem do ofenzivy, na stranu druhou si byl vědom toho, že forma reprezentantů hlavně co se týče techniky ještě není po tak dlouhé pauze způsobené koronavirem optimální. Ohledně nadcházejícího turnaje série EFT je Kettunen optimistický, ohledně prosincového mistrovství už o něco méně.

Hráči, trenéři i diváci byli jistě vděční, že se po tak dlouhé době konečně hraje florbal i na reprezentační úrovni. „Jsem moc rád, že se Slovensko zúčastnilo a jsem šťastný, že jsme po dlouhé pauze konečně mohli sehrát mezistátní utkání,“ přiznal Kettunen.

„Po tak dlouhé pauze byl největší rozdíl vidět v technických nedokonalostech. Ztráceli jsme poměrně jednoduché balonky. Na druhou stranu jsem byl hodně spokojený s ofenzivou. Vytvářeli jsme si dost šancí a v útočné hře bylo hodně vydařených prvků,“ zhodnotil výkony českých reprezentantů.

Po celou dobu musel mít finský kouč, stejně jako ostatní členové realizačního týmu, nasazenou roušku. „Samozřejmě bych raději koučoval tým bez roušky, ale takové jsou nyní podmínky a nám nezbývá než to respektovat,“ řekl smířlivě.

Petri Kettunen na lavičce národního týmu při duelu se Slovenskem. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Petri Kettunen na lavičce národního týmu při duelu se Slovenskem. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Nad nadcházejícími reprezentačními akcemi stále visí otazník. Nejbližším podnikem by měl být turnaj série Euro Floorball Tour ve švýcarském St. Gallenu. „Jsem optimistický a doufám, že se tam utkáme aspoň se Švédskem a Švýcarskem. Finsko se asi kvůli přísným pravidlům nezúčastní. Takže nás pravděpodobně čekají dvě kvalitní prověrky,“ doufá trenér reprezentace.

Co se prosincového mistrovství světa týká, jsou vyhlídky pesimističtější. „To není o mně nebo o Českém florbalu. IFF je tou organizací, která musí učinit rozhodnutí. Nám nezbývá nic jiného než se i nadále soustředit na přípravu. Pokud by došlo k přesunu, museli bychom zareagovat,“ vysvětlil Kettunen.

Pokud by došlo k odložení šampionátu, Kettunen nemá problém stát na střídačce národního týmu i v náhradním termínu, přestože ho od roku 2021 čeká nové zaměstnání a smlouvu s Českým florbalem má do února 2021. „Nebyl by to problém. Můj zaměstnavatel ve Finsku je hodně flexibilní, a proto by nečinilo potíže zúčastnit se šampionátu v jiném termínu za pár měsíců, za půl roku nebo za rok,“ popsal svůj postoj.

Po návratu do Finska čeká trenéra národního výběru čtrnáctidenní karanténa. „Pokaždé, když jsem se vracel z Česka, musel jsem absolvovat dvoutýdenní karanténu. Dohromady už to bylo šest týdnů, nyní přibudou další dva,“ dodal na závěr ke starostem spojeným s pandemií koronaviru.

Petri Kettunen a opory národního týmu kapitán Patrik Dóža a mladý útočník Filip Forman. Foto: Martin Flousek, Český florbal

Petri Kettunen a opory národního týmu kapitán Patrik Dóža a mladý útočník Filip Forman. Foto: Martin Flousek, Český florbal


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • PetroF napsal:

  Na otázku, zde jsme udělali mílové roky v přípravě repre na MS, lze ironicky přitakat – Mílové kroky jsme udělali
  … bohužel do boční, slepé uličky, kam se celosvětový florbal nevyvíjí.

  Lodivod české repre se snaží (spíš nechává) se sehrát nesourodé (byť individuálně silné) hráče, místo navázat na dlouhodobě budované vazby z klubů (kde tráví 95% svého florbalového času) – tak se v TOP4 posuneme ještě níž a časem z ní i vypadneme (byť zbytek světa se na nás zespodu moc netlačí).

  Možná je repre vedení rádo, jak jsme to slovenské reprezentaci vedené trenérem Mrázkem natřeli… ale realita je asi taková:
  Brankáři bezpochyby náš nejsilnější herní prvek, na němž se dá určitě výborně stavět. Bohužel o obraně se to už říci nedá – mdlá, s hodně malou schopností odolat intenzivnějšímu napadání soupeře a obránci ukázali jen malou potenci podpořit rychlé protiútoky. Ano útočníci vstřelili hodně branek, jež by ale defenzívy TOP3 týmů pohodlně ubránily a přešly do smrtícího protiútoku. Bohužel právě ofenzíva ukázala v plné nahotě, že chaos s rolemi a nasazování hráčů nekončí.
  „PetříK“ si snad dělá ze všech blázny – čerpá dovolenou s dobře placeným melouchem.

  • Ferda napsal:

   Neviděl bych to tak černě, byť zápasy se Slovenskem nám ukázaly pramálo. Líbila se mi jednička ve složení Vítovec-Němeček-Langer-Rýpar-Beneš, dle mého lajna světové kvality. Ten rozdíl oproti zbytku našeho kádru byl bohužel do očí bijící, jak herně, tak bodově. Slováci si zadělali na problém sami, když si za kapitána zvolí nejvíc nevyrovnaného hráče, který je psychicky táhne dolů a spoluhráči se soustředí na jeho uklidňování více než na hru. Zdá se mi, že i naši kluci hodně řeší rozhodčí, to by se s TOP3 týmy krutě nevyplatilo.
   Líbili: Bauer, Němeček, Rýpar, Beneš, Gruber, Langer, Sýkora (konečně zdráv)
   Nelíbili: Renčín, Krbec, Pánek, Ondrušek, Forman (mediální masáž ho dostala zbytečně pod tlak)

   • Martin S. napsal:

    Ono těm reakcím hráčů se ani moc nedivím. Rýpar dostane koncem hole do žeber, ale vyloučený je jen on, třeba.To co pískali v sobotu naši TOP rozhodčí… Ten metr, který byl nastaven…tohle rozhodně není mezinárodní pískání. Jestli se takhle naši rozhodčí na mezinárodní scéně prezentují. Tím nechci rozhodně říct, že ten zápas snesl mezinárodní měřítko.

 • Videl jsem napsal:

  uplne jine zapasy nez trener.
  Pri hre 5:5 do pripravene obrany jsme uplne jalovi i se slabsim souperem. V obou utkanich nam k vysledku dost pomohly presilove hry na obou stranach bo po tech slovenskych se bratia trochu osmelili a my mohli skorovat z brejku.
  Slovaci prijemne prekvapili a nedelat skolackych chyb a faulu prohraji oba zapasy tak o 2 goly a to jen proto ze jsme individualne lepsi.

 • znalec napsal:

  Navoněná bída. Naprosto přeplacený trenér a celkově: úpadek hry. Mimo brankáře. Naše hra = náhoda!!!! Slováci slabouncí (Gál, Řezanina k smíchu úroveň). Navrhuji Mrázka na naší střídačku a bez roušky. Značka: HNED

Napsat komentář

*