Radomír Mrázek na lavičce Slovenska při kvalifikaci na světový šampionát. Foto: Flickr IFF
9. 9. 2020 Reprezentace - Muži (0) KOMENTÁŘŮ

Radomír Mrázek: Přátelské zápasy splnily účel, Čechům gratuluji. Dudovič je TOP světový hráč

 Radomír Mrázek prožívá na lavičce Slovenska velký návrat do soutěžního florbalu. Svůj tým dokázal v únoru dovést na světový šampionát, který se přesouvá do roku 2021, což podle něj není pro Slovensko negativní informace. Po přátelských utkáních proti českému týmu zhodnotil stav Slováků a vyjádřil se také na adresu talentovaného Michala Dudoviče.

Zkušený kormidelník byl s účastí na přátelských utkáních spokojen. „Splnilo to, co jsme od turnaje očekávali a proč jsme s účastí souhlasili: protočit maximum hráčů, měli jsme tady čtyři pětky, aby si hráči osahali prostředí, na které jich většina absolutně není zvyklá. Hlavním cílem byla obranná činnost, kdy si zažíváme systém,“ prozradil.

Spokojenost panovala především s pátečním zápasem. „V prvním utkání nám obrana fungovala na velmi vysoké úrovni, ve druhém už trochu haprovala, byly tam některé nesmyslné individuální věci. Bohužel, byli jsme velmi slabí s balonkem, takže soupeř to měl v obraně velmi jednoduché, prakticky jsme jej s míčkem nedokázali ohrozit,“ popisoval.

Je si vědom toho, že právě práce s míčkem Slováky hendikupuje. „Ani bych neřekl, že v tom máme mezery, je to prostě naše slabina proti týmům TOP 4. To už bychom museli na hřiště posílat jenom ty nejlepší hráče, a to jsme nyní nechtěli. Cílem bylo získávat zkušenosti,“ zopakoval český kouč.

V každém utkání se objevila pasáž, ve které Slováci úroveň zápasu nestíhali a dalo by se říci, že tak definitivně přišli o možnost zajímavého výsledku. „Přesně tak to je. Náš tým není na té úrovni. Tým jako celek na tu úroveň z objektivních důvodů nemá, kluci hrají v klubech, které na tu úroveň nedosahují, máme pouze jednotlivce, kteří té úrovně dosahují,“ nehledá Mrázek sympaticky výmluvy.

Slova uznání měl ale také pro soupeře. „Na druhou stranu je třeba pochválit český tým, protože odehrál oba zápasy velmi dobře, já jim musím pogratulovat,“ uvedl na adresu výběru trenéra Petriho Kettunena.

Rozhovor vznikal v sobotu, kdy se ještě nevědělo, jaký bude osud světového šampionátu. Nicméně Radomír Mrázek již tehdy souhlasil s tezí, že případný posun by Slovákům mohl dát prostor na kvalitnější přípravu. „Řečeno je to přesně. Pro nás odložení mistrovství světa není negativní informací, co do možnosti tréninků, nabírání zkušeností a sestavení týmu. Neříkám, že jsme nadšení, ale není to pro nás negativní informace,“ popisoval.

Slovenský tým stojí na hráčích z české Livesport Superligy, nad nimi ale ční Michal Dudovič. „Když budu úplně upřímný, tak takového střelce, tak kvalitního hráče jsem v týmu neměl, a to si troufnu říct, že jsem trénoval spoustu zajímavých hráčů, kteří se prosadili v zahraničí,“ vyložil Mrázek.

Podle něj nemá jedenadvacetiletý útočník SV Wiler Ersigen prakticky slabinu. „Ani bych neřekl, že potřebuje na něčem zapracovat, hraje ve Švýcarsku, v elitní klubu, okolo skvělých spoluhráčů a hraje těžké zápasy,“ popisuje.

Jak tedy ze sebe může dostat ještě více? „Potřebuje florbal především hrát. Má tak kvalitní potenciál, tak kvalitní základy a současně je to velmi slušný člověk, na jednu stranu neuvěřitelně sebevědomý, ale také skromný, dovolím si tvrdit, že nabíráním zkušeností bude ještě lepší, ačkoliv už nyní je to TOP světový hráč,“ zakončil Radomír Mrázek.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

Napsat komentář

*