Radost hráčů střešovického Tatranu po obratu. Foto: Tatran Teka Střešovice, Český florbal Radost hráčů střešovického Tatranu po obratu. Foto: Tatran Teka Střešovice, Český florbal
14. 9. 2020 Superliga (1) KOMENTÁŘŮ

Tatran na úvod superligy otočil duel s Vinohrady, Ostrava veze tři body z Liberce

Ještě minutu před koncem úvodní části prohrával doma Tatran v prvním superligovém utkání s Vinohrady 0:3. Navrátilec do sestavy Střešovic Ondřej Němeček pak ale zavelel k obratu a domácí pěti trefami otočili vývoj duelu ve svůj prospěch. Zapotily se také Vítkovice, které na hřišti Hattricku prohrávaly 2:3, nakonec ale triumfovali 5:3. Cennou výhru si ze severu Čech veze ostravské FBC.

Sokolové vlétli ve zbrusu nové hale v Řepích ve velkém stylu. V 11. a v 17. minutě se prosadil Milan Bína a poslal Vinohradské do všedení. V 18. minutě pak zvýšil na 3:0 Gregor a zaskočil domácí celek. Do zápasu favorita vrátil reprezentační zadák Ondřej Němeček, který skóroval deset vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky.

Střešovičtí v prostřední části skóre čtyřmi trefami zvrátili na svou stranu, a ačkoliv ve 49. minutě Bína zadělal kompletací hattricku na drama, domácí už si úvodní tři body v nové sezoně nenechali vzít. Dvěma body se na výhře Tatranu podíleli Filip Langer, Matěj Havlas a Milan Meliš.

Také florbalisté Vítkovic museli otáčet nepříznivě se vyvíjející zápas. Na půdě Hattricku prohrávali 0:1 a v průběhu druhé třetiny 2:3. Pak srovnal Bräuer a druhou trefu v utkání přidal Delong, který tak zařídil hostům vedení. V závěru pojistil vítězství Vítkovic trefou do odkryté branky Jan Šebesta.

Špatný výkon podal na domácím hřišti Liberec, který nestačil na Ostravu. Hosté utkání strhli na svou stranu v závěru druhé části, kdy vsítili dvě slepené branky. Do té doby se Severočeši drželi na dostřel. Čtyřmi body přispěli k výhře 7:3 Wojciech Malajka a Michal Sládek.

Tři body si připsal také Chodov, který v jediném sobotním utkání zdolal Českou Lípu 6:4. Tři kanadské body zapsali Marek Vávra a Tom Ondrušek. Dvě trefy přidal Ondřej Mikeš. Duely Pardubic s Boleslaví a Sparty s Otrokovicemi byly odloženy. V pondělí se před kamerami ČT odehraje dohrávka mezi Bohemians a Black Angels. Utkání je na programu od 17 hodin.

Výsledky 1. kola Livesport superligy:

FBŠ Hattrick Brno – 1. SC Vítkovice 3:5 (2:2, 1:2, 0:1)
Branky: 5. Ondráček (Leško), 20. Ondráček (Martin Nagy), 25. Máček (Dvořák) – 6. Delong (Gattnar), 15. Jan Šebesta (Hubálek), 29. Bräuer (Hatala), 39. Delong (Šindler), 60. Jan Šebesta (Souček). Diváci: 92.

FBC Liberec – FBC Ostrava 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)
Branky: 3. Světlík (Kárník), 31. Lhota (Čermák), 41. Kopecký (Rozkovec) – 11. Sládek, 20. Sládek (Malajka), 29. Malajka (Klimscha), 38. Klimscha (Malajka), 39. Kittel, 42. Eichner (Kittel), 49. Malajka (Sládek). Diváci: 130.

Tatran Střešovice – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:4 (1:3, 4:0, 0:1)
Branky: 20. Němeček, 30. Havlas (Langer), 31. Meliš (Šindelář), 33. Brautferger (Havlas), 40. Langer (Meliš) – 11. Bína (Svoboda), 17. Bína (Procházka), 18. Gregor (Skřivánek), 49. Bína (Procházka). Diváci: 150.

FBC Česká Lípa – Florbal Chodov 4:6 (0:1, 2:1, 2:4)
Branky: 30. Vlček (Slaný), 39. Hřebřina (Jireček), 57. Jireček (Vlček), 57. Ekl (Slaný) – 9. Ondrušek (M. Vávra), 22. Strnad (J. Koutný), 45. Mikeš (Maxa), 52. Mikeš (Ondrušek), 55. M. Vávra (Maxa), 60. Ondrušek (M. Vávra). Diváci: 105.