Tomáš Grigar už není trenérem žen FbŠ Bohemians. Foto: FbŠ Bohemians
21. 9. 2020 Extraliga žen (8) KOMENTÁŘŮ

Grigar na lavičce Bohemians končí! Neustál špatný vstup do sezony, nový trenér bude představen

 Avizoval radikální změny, sám se na nich ale již nebude podílet. Tomáš Grigar byl totiž po dvou porážkách v úvodních kolech extraligy odvolán z pozice hlavního trenéra žen FbŠ Bohemians. Tým dočasně povede jeho asistentka Tereza Blažková, nový hlavní trenér bude oznámen.

Nečekaně brzy dochází k první trenérské výměně tohoto ročníku v českých elitních florbalových soutěžích. Již po dvou kolech sezony 2020/2021 končí na lavičce extraligových žen FbŠ Bohemians Tomáš Grigar. Vaz mu zlomily dvě porážky, 3:4 od Židenic, především pak prohra 5:7 s nováčkem z Mladé Boleslavi.

Sám Grigar po víkendovém zápase věděl, že musí přijít změny. „Ostuda, katastrofa. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale nedokážeme proměnit ani vyložené šance. Soupeře jsme přehrávali, ale na to se nehraje a soupeř svou bojovností bere tři body. Chtěli jsme 6 bodů a máme 0. Musí dojít k radikální změně ve všem, co jsme do teď dělali,“ prohlásil.

On sám u toho ale už nebude. „K odvolání hlavního trenéra vedly neuspokojivé výsledky a herní projev týmu z úvodu extraligové sezóny, kdy klokanky nejprve prohrály doma s Brnem a následně i s nováčkem z Mladé Boleslavi,“ uvedl oddíl na svém webu.

Tomáš Grigar převzal ženy Bohemians po Pavlu Krbcovi před začátkem minulého ročníku. Základní část zakončil jeho tým na sedmém místě, v nedokončeném čtvrtfinále pak prohrával s Chodovem 0:2 na zápasy.


Autor: Michal DannhoferKOMENTÁŘE

 • LP napsal:

  Nevidím úplně dovnitř, ale když se podívám z venku na léto, tak jak to mohlo dopadnout jinak? Pozvánku na sérii přípravných zápasů s Tatranem, Vítkovicemi, Ostravou a Olomoucí na začátku léta odmítli. Czech Open uprostřed léta vynechali. Dali si na konci léta přípravu proti juniorkám a Mladé Boleslavi, která měla očividně ten výsledek, že skvěle připravila soupeře, který je teď odstřelil. To jsou po nouzovém stavu a dlouhé pauze prosté rozhodnutí úplně mimo, bez ohledu na to, jestli třeba mají super kvalitní tréninkový proces.

  • Petr napsal:

   Po odchodu Vrátné, Zlámalové a Reischlové je kvalita kádru oslabená. Poláková vše sama neutáhne.

   Co netrénuje Bedla, to nemá pořádné výsledky.

   Tam mi připadá, že u ženské složky rezignovali, když to srovnám s prohlášením vedení klubu 2-3 roky starým, kdy chtěli v tomto časovém horizontu vybudovat konkurenceschopný tým. Opak je pravdou.

   • Anonym napsal:

    Odchod Zlámalové a Reischlové pro klub opravdu žádnou ztrátou nejsou, avšak přerušení kariéry Elišky Vrátné je velkou ztrátou.

    • Čtyřlístek napsal:

     Lidi, co nemůžou trénovat, hrát ani nemusej.

    • Petr napsal:

     Reischlová jako třetí nejproduktivnější hráčka – asi bych úplně nesouhlasil, že její odchod žádnou ztrátou není. Proč odešla – to už je věc jiná, do které nevidím.

  • Taky víš prd 4 napsal:

   S Tatranem přátelík hrály (těsná prohra). Chodov odmítl, protože se bál koronaviru. Panthers neodehrály Prague Challenge kvůli jejich karanténě. CO = snaha uspořit.

 • Kukys napsal:

  Odešlo více holek,proč asi?Není přece možný v nejvyšší soutěži spoléhat na cca 3 hráčky.Ostatní jsou jen kompars.Mrkejte na Vítky,Tatran,Ostravu,snad i Židenice jak se buduje tým,úplně jinej svět.

  • Víš prd napsal:

   Nikdo neodešel z rozmaru, takže žádné proč asi. Byly odejiti nebo z rodinných důvodů. To jsou zas kecy…

Napsat komentář

*