Jan Natov se snaží uniknout Adamu Delongovi. Foto: Martin Flousek, www.xflorbal.cz Jan Natov se snaží uniknout Adamu Delongovi. Foto: Martin Flousek, www.xflorbal.cz
26. 9. 2020 Superliga (2) KOMENTÁŘŮ

Triumfy ostravských týmů! Vítkovice vyhrály v Boleslavi, FBC zvítězilo na Chodově

Sobotní večer se ostravským týmům vydařil na výbornou! FBC Ostrava nasázela Chodovu ve 4. kole Livesport Superligy devět branek a odvezla si z Jižního Města plný bodový zisk. Vítězství vybojovaly také Vítkovice, které porazily suveréna minulé sezony Mladou Boleslav 8:5. Dobrý vstup do nového ročníku zažívají Tatran a Pardubice.

Boleslavští nevstoupili do utkání špatně a po zásahu Jakuba Bíny vedli. Od srovnání na 1:1 ale Středočeši začali tahat za kratší konec a ve 33. minutě Jan Šebesta zvyšoval už na 5:2 pro hosty. V 50. minutě pak Rostislav Gattnar zkompletoval hattrick a Vítkovičtí vedli už 7:3. „Prvních deset minut jsme byli nervózní nebo zaskočení a hledali jsme se. Pak jsme se rozehráli a od druhé třetiny jsem měl pocit, že už taháme za ten delší konec,“ pravil po utkání spokojeně trenér Vítkovických Pavel Brus.

„Vytvořili jsme si velké množství šancí. Boleslav se také dostala do šancí, ale troufnu si tvrdit, že těch gólových jsme měli opravdu hodně,“ dodal ještě kouč vítězného celku. „Ve všech činnostech byly Vítkovice efektivnější, rychlejší a přesnější,“ ohlédl se za porážkou kouč Středočechů Petr Novotný.

V dalším šlágru 4. kola rovněž triumfoval celek z Ostravy. FBC nakročilo k výhře v samotném úvodu. Během prvních 11 minut vsítili Ostravané pět branek. „Tragický úvod a totální nezodpovědnost. Dali jsme Ostravě do ruky karty, které chtěla. Pokoušeli jsme se do toho pak ve druhé třetině vrátit, ale v začátku sezony nás provází neproduktivita,“ byl nespokojen kouč Chodova David Podhráský.

Chodovští dokázali snížit na 3:5, Ostrava pak ale přidala další branky a nakonec vyhrála 9:5. Pěti body se na výhře FBC podílel Michal Sládek, s 11 body aktuálně nejproduktivnější hráč superligy. Daří se také Polákovi Wojciechu Malajkovi, který zapsal tři body a celkově jich má už na kontě devět. „Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany a chodit do rychlých protiútoků. Zejména druhá lajna brejkové situace řeší nadstandardně,“ liboval si trenér vítězů Tomáš Svačinka.

Druhé utkání v sezoně, druhá výhra. Střešovice naznačily herní vzestup a v novém ročníku zatím neztratily ani bod. Klíčový náskok Tatranu se zrodil ve druhé třetině. Během osmi minut se prosadili postupně Jan Kolísko, Ondřej Němeček, Petr Brautferger a z trestného střílení Adam Tlapák. Střešovičtí už nadějné čtyřgólové vedení nepustili a nakonec triumfovali v poměru 8:4. Třemi body se na tom podílel Matěj Havlas.

Hattrick Brno vybojoval v Riegrových sadech první výhru v novém ročníku. Domácí Vinohrady tahaly v celém průběhu utkání za kratší konec. Ačkoliv v závěru druhé třetiny dokázaly vyrovnat poté, co kanonýr Hartman zkompletoval hattrick, následné třetí dějství patřilo Hattricku. Loňský nováček dokráčel po trefách Fuchse a Ondráčka k vítězství 7:5 a posunul se v nekompletní tabulce superligy do horní poloviny.

Stejnou bilanci jako střešovický Tatran mají také Pardubice. Outsider posledního superligového ročníku vstoupil do sezony senzační výhrou na Spartě a nyní na tento výkon dokázal navázat. Východočeši díky vydařené úvodní části postavili základy dalšího triumfu, ve druhé třetině svůj náskok navýšili na 4:1 a i přes závěrečnou snahu domácích na zvrat vyhráli v Otrokovicích 6:3. Hattrick vsítil Petr Černý.

Sparta navázala na týden staré vítězství s Bohemians a zapsala druhou domácí výhru v řadě. Aspoň částečně tak odčinila nezdar s Pardubicemi. Tři body se ale proti České Lípě nakonec nerodily tak jednoduše. Hosté dokonce vedli po druhé třetině 6:4. Sparta se pak v závěrečném dějství chytla, duel otočila a zvítězila 8:7. Hostům nestačil ani skvělý výkon Radka Krajcigra (3+1). Sparťanům pomohl otočit duel Matěj Čermák (1+3).

Výsledky 4. kola Livesport Superligy:

Florbal Mladá Boleslav – 1. SC Vítkovice 5:8 (2:3, 1:2, 2:3)
Branky: 1. J. Bína (Curney), 10. Suchánek, 37. Komárek, 55. Tokoš (Krzyžanek), 60. Curney (Natov) – 6. Gattnar (Šindler), 8. Hájek (Sidunov), 13. Gattnar (Hájek), 33. Sidunov (Hájek), 33. Jan Šebesta (Delong), 45. Delong (Šindler), 50. Gattnar (Delong), 56. Hubálek (Bräuer). Diváci: 185.

Florbal Chodov – FBC Ostrava 5:9 (2:5, 1:0, 2:4)
Branky: 13. M. Vávra (Mikeš), 19. Mikeš (M. Vávra), 27. Majer (Podhráský), 56. Sýkora (Ondrušek), 59. Eremiáš – 3. Pešat (Sasyn), 5. Kittel (Pešat), 8. Sládek (Malajka), 9. Jakubec (Sládek), 11. Lipový (Pešat), 46. Malajka (TS), 47. Malajka (Sládek), 56. Klimscha (Sládek), 59. Sládek. Diváci: 82.

Tatran Střešovice – FbŠ Bohemians 8:4 (2:1, 4:1, 2:2)
Branky: 16. Brautferger (Havlas), 16. Šindelář (Meliš), 31. Ja. Kolísko (Sládeček), 33. Němeček, 36. Brautferger (Vítovec), 39. Tlapák (TS), 55. Šindelář, 58. Havlas (Langer) – 16. Vojtíšek (Cabejšek), 27. Malič (Forman), 53. Buršík (Pěnička), 57. Pěnička (Šárka). Diváci: 151.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBŠ Hattrick Brno 5:7 (2:3, 3:2, 0:2)
Branky: 10. Strachota (Gregor), 17. Hartman, 35. Gregor (Fiala), 36. Hartman (O. Stuchlík), 40. Hartman – 2. Slezák (Coufal), 11. Coufal (Dvořák), 19. Hemerka (Juhaňák), 26. Brom (Ondráček), 39. Martin Nagy (Sládeček), 45. Fuchs (Sládeček), 59. Ondráček (Brom). Diváci: 85.

Panthers Otrokovice – Sokoli Pardubice 3:6 (1:3, 0:1, 2:2)
Branky: 15. Nehila (Petřík), 49. Hronek (Koláčný), 53. Hrabal (Hronek) – 3. Černý (Kaluža), 8. Černý (Petržela), 15. Oubrecht (Šmíd), 28. Šmíd (Savický), 52. Šmíd (Savický), 56. Černý (Petržela). Diváci: 121.

Sparta Praha – FBC Česká Lípa 8:7 (4:2, 0:4, 4:1)
Branky: 5. Koščo (Kozák), 7. Čermák (Pažák), 14. Ujhelyi (Čermák), 18. Juha (Koščo), 41. Krbec (Kolstrunk), 46. Kozák (Zouzal), 50. Kolstrunk (Čermák), 55. Ujhelyi (Pažák) – 3. Dzierža (Jirsa), 8. Krajcigr, 22. Karel (Krajcigr), 33. Kopič (Vlček), 34. Ekl (Dzierža), 39. Krajcigr, 57. Krajcigr (Ekl). Diváci: 259.