Marek Matejčík zpečetil výhru Vítkovic. Foto: 1. SC Vítkovice Marek Matejčík zpečetil výhru Vítkovic. Foto: 1. SC Vítkovice
29. 9. 2020 Superliga (0) KOMENTÁŘŮ

Vítkovice zdolaly i Spartu, Black Angels vyhráli v Ostravě. První body slaví Vinohrady

Lídr tabulky nezaváhal ani v pátém kole Livesport Superligy. Vítkovice porazily Spartu 5:3 a nadále kráčí nejvyšší soutěží bez zaváhání. Naopak první porážku schytalo ostravské FBC, které doma překvapivě nestačilo na Black Angels. Pražané zvítězili 10:5. Z premiérového bodového zisku se po triumfu nad Pardubicemi radují Vinohradští.

Na větší počet gólů museli diváci ve šlágru 5. kola čekat až do třetí části. Do té doby se dvakrát prosadili Vítkovičtí. V první části se po dorážce Delongovy střely prosadil Gattnar a ve 25. minutě přidal druhý gól domácích z výběhu Šindler. Ten si pak připsal důležitou trefu, když ve třetí třetině zvýšil na 4:2. Sparťané se ještě jednou dotáhli, ale vyrovnat nedokázali. Naopak do prázdné branky stvrdil výhru Vítkovic Matejčík.

Ostravě absolutně nevyšel úvod a andělé už v deváté minutě vedli 3:0. A když se ve 34. minutě prosadil Jakub Renčín, bylo to už 7:2 pro hostující celek. Takovou ztrátu domácí FBC smazat nedokázalo, a Black Angels tak dokráčeli ke druhé výhře v ročníku. Pěti body se na ní podepsal Jakub Boček. Tři body přidali Hromada a Renčín. Domácí Sládek rovněž zapsal tři kanadské body a stále tak vévodí produktivitě celé soutěže (6+8).

Třetí výhru v sezoně přidal Chodov. Na hřišti houževnatého Hattricku z toho ale bylo možná větší drama, než si hosté představovali. Celek z Jižního Města vedl v úvodu prostředního dějství už 3:0. Jenže pak domácí zapnuli a čtyřmi trefami otočili skóre ve svůj prospěch. Rozhodlo se tak až ve třetí části, kterou Chodovští ovládli 3:2. Čtyřmi asistencemi se na jejich triumfu podílel Tomáš Sýkora. Hattrick zkompletoval Marek Vávra.

Po dvou venkovních porážkách se vítězství dočkali florbalisté Bohemians. Klokani doma zdolali Otrokovice 8:4. Výhru zelenobílých režíroval Filip Forman, který zaznamenal dvě branky a tři asistence. Čtyři body (2+2) přidal Jan Malič. Bohemka vedla už 4:1, přesto se hosté ještě dokázali dotáhnout. Na následné dvě přesilovkové trefy Formana už však zareagovat nedokázali.

Vinohradští šli třikrát do jednogólového vedení. Až ve druhé části se podařilo Pardubickým duel otočit. To když se postupně prosadili Teichman a Černý. Jenže domácí vstoupili do třetí části famózně. Během 57 vteřin se prosadili dvakrát Procházka a jednou Strachota, ten o pár minut později přidal ještě jednu trefu a Vinohrady rázem vedly 7:4. Hosté už stihli pouze zkorigovat stav a připsali si první porážku v sezoně. Domácí naopak slaví premiérovou výhru.

Výsledky 5. kola Livesport Superligy:

1. SC Vítkovice – ACEMA Sparta Praha 5:3 (1:0, 1:0, 3:3)
Branky: 18. Gattnar (Delong), 25. Šindler (Hájek), 46. Bräuer (Sladký), 53. Šindler (Gattnar), 60. Matejčík (Sidunov) – 48. Pruner (Juha), 50. Ujhelyi (Krbec), 59. Křenek (Ujhelyi). Diváci: 245.

FBC Ostrava – Black Angels 5:10 (2:4, 1:3, 2:3)
Branky: 11. Sládek (Eichner), 19. Soukup (Gawrónski), 40. Malajka (Vítovec), 47. Sládek (Pešat), 60. Malajka (Sládek) – 5. Hromada (Ludvík), 7. Ma. Boček (Ja. Boček), 9. T. Hanák (R. Hanák), 15. Kopecký (Hněvkovský), 26. Hromada, 27. R. Hanák (T. Hanák), 34. Renčín (Ja. Boček), 44. Renčín (Ja. Boček), 55. Ja. Boček (Hromada), 57. Ja. Boček (Renčín). Diváci: 196.

FBŠ Hattrick Brno – Florbal Chodov 6:7 (0:2, 4:2, 2:3)
23. Fuchs, 30. Martin Nagy (Juhaňák), 31. Ondráček (Juhaňák), 36. Brom (Ondráček), 49. Coufal (Juhaňák), 60. Brom (Sládeček) – 4. Ondrušek (Sýkora), 19. Ondrušek (Sýkora), 21. M. Vávra (Doubek), 36. Majer (Eremiáš), 45. M. Vávra (Sýkora), 50. M. Vávra (Sýkora), 50. J. Koutný. Diváci: 208.

FbŠ Bohemians – Panthers Otrokovice 8:4 (1:1, 3:1, 4:2)
Branky: 10. Malič (Forman), 28. Vojtíšek (Forman), 30. Šárka (Forman), 36. Buršík (Krebner), 49. Forman (Malič), 51. Forman (Krebner), 55. Malič (Šebek), 58. Dobisík (Malič) – 19. Vykopal (Gál), 36. Hrabal (Grlický), 47. Gál, 48. Hronek. Diváci: 113.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokoli Pardubice 7:5 (1:1, 2:3, 4:1)
Branky: 9. O. Stuchlík (Bína), 27. Z. Stuchlík (Strachota), 34. Vnuk (Z. Stuchlík), 41. Procházka (Skřivánek), 41. Strachota (Bína), 42. Procházka, 46. Strachota – 12. Oubrecht (Šmíd), 31. Žáček, 34. Teichman (Formánek), 36. Černý (Kaluža), 53. Černý (Kaluža). Diváci: 136.