Radek Sikora junior v obklíčení hráčů ze Storvrety. Foto: Martin Flousek Radek Sikora junior v obklíčení hráčů ze Storvrety. Foto: Martin Flousek
30. 9. 2020 Reprezentace - Muži (4) KOMENTÁŘŮ

Kettunen vybral hráče pro nadcházející EFT. V nominaci je i Radek Sikora junior

 Petri Kettunen zveřejnil dvacetičlenný výběr, který se představí v polovině října ve švýcarském St. Gallenu. České florbalisty čekají dvě střetnutí se Švédskem a s domácím Švýcarskem v rámci turnaje Euro Floorball Tour. Finský kouč národního týmu vsadil na osvědčená jména, jediným nováčkem je Radek Sikora mladší.

Češi v posledních mezinárodních duelech dvakrát porazili Slovensko. Nyní se po dlouhé době utkají s týmy z elitní světové čtyřky. Utkání se budou hrát zvláštním formátem 3×15 minut. Jak se Švédskem, tak se Švýcarskem se česká reprezentace utká hned dvakrát. Finové se rozhodli na turnaj EFT kvůli přísným opatřením v zemi neodcestovat.

„Vytvořit nominaci nebylo nijak složité. Zanalyzovali jsme si výkony hráčů z poslední akce, samozřejmě jsme sledovali zápasy v české i švýcarské lize. Pořád je naším hlavním cílem světový šampionát, máme to neustále na mysli,“ řekl pro web Českého florbalu hlavní trenér národního týmu Petri Kettunen.

„Každé utkání proti týmům z top čtyřky je pro nás velkou příležitostí, jak se zase něco přiučit a být jim vyrovnanějším soupeřem na mistrovství světa,“ dodal Kettunen. První start v reprezentaci by si měl připsat 21letý útočník švýcarského Wileru Radek Sikora junior. Ten v dresu několikanásobného švýcarského mistra hraje pod vedením svého otce, který u týmu působí jako asistent trenéra.

V brance dostanou příležitost Lukáš Bauer a Martin Beneš. V obraně by se měl po pauze představit Jiří Bauer. Oproti federálnímu derby je v nomianci také Martin Pražan. V útoku mají početné zastoupení Vítkovice, aktuální lídr superligy. Ty do Švýcarska vyšlou trio Jiří Besta, Adam Delong a Matyáš Šindler.

Před začátkem akce dojde k testování reprezentantů, kteří nastupují v zemích s nepříznivou epidemiologickou situací. Testováni budou také členové realizačního týmu. Všichni pak budou mít dobrovolnou možnost testování po skončení akce. Veškeré náklady uhradí Český florbal.

Nominace mužské reprezentace na EFT:

Brankáři:

Lukáš Bauer (Florbal Mladá Boleslav)
Martin Beneš (Sparta Praha)

Obránci:

Jiří Bauer (Florbal Chodov)
Jakub Gruber (Florbal MB)
Martin Kisugite (Floorball Köniz/Švýc.)
Ondřej Němeček (Tatran Střešovice)
Martin Pražan (UHC Uster/Švýc.)
Tomáš Sýkora (Florbal Chodov)
Daniel Šešulka (Chur Unihockey/Švýc.)
Ondřej Vítovec (Tatran Střešovice)

Útočníci:

Marek Beneš (Pixbo IBK/Švéd.)
Jiří Besta (1. SC Vítkovice)
Adam Delong (1. SC Vítkovice)
Patrik Dóža (HC Rychenberg/Švýc.)
Filip Forman (FbŠ Bohemians)
Mikuláš Krbec (Sparta Praha)
Filip Langer (Tatran Střešovice)
Tom Ondrušek (Florbal Chodov)
Josef Rýpar (Linköping IBK/Švéd.)
Radek Sikora ml. (SV Wiler-Ersigen/Švýc.)
David Šimek (UHC Thun/Švýc.)
Matyáš Šindler (1. SC Vítkovice)


Autor: Gustav OndrejčíkKOMENTÁŘE

 • ??? napsal:

  Nakonec mi ten tým nepřijde tak špatnej, samozřejmě by tam ještě mohli někteří být, ale v rámci možností mi to přijde slušný

 • florot2018 napsal:

  Tak určitě, předpokládám, že je to Kettunenova poslední nominace a dveře českého florbalu se neprodyšně zaklapnou za tímto člověkem. Natropil v mužské reprezentaci dalekosáhlé škody, s posvěcením vedení Českého florbalu. Kdo ho nahradí, toť stěžejní otázka. Líbily se mi otevřené a upřímné názory pánů Zamazala a Rambouska, coby starých odborníků, v nedávném podcastu, kde říkali, že by to měl být Čech.
  Nový trenér, toť momentálně věc, která p. prezidenta Českého florbalu a jeho nohsledů nejvíce trápí. Sám jsem zvědav, jakou obelstnou řeč vymyslí, aby se nemuseli omluvit všem fanouškům a hráčům, že s p. Kettunenem to byl krok hodně vedle a celému českému florbalu a hlavně mužské reprezentaci přinesli krok zpět a úpadek. Příroda alias vyšší moc nebo nevím kdo, jim ale přeje a kauzou covid jim sama vymyslela řešení tak, aby se vlk nažral a ovce zůstala celá. Všichni však víme, že o svou desítku p. prezident a spol. definitivně přišli a florbalové prostředí už není dětsky čisté (i když superliga je spíše soutěž juniorů-dětí než mužů a to je taky špatně), ale se naplnilo nechutným jednáním svých vrcholových bafuňářů, v pravém slova smyslu tohoto slova bafuňář, pro ty, kdo ví, co to znamená.
  Slyšel jsem, že pan prezident navrhne do funkce nového trenéra p. Jakoubka, zlatého trenéra z MS juniorů. Co však vím, nemá až takový respekt a ohlas u hráčů, jako jsou pánové Beneš st. nebo Jehlička a ti předpokládám, po tom, co je vedení Českého florbalu svým jednáním podrazilo, to už nebudou chtít vzít. Zůstává mi jedině p. Brus, ale ten to asi také nevezme, po tom všem. Pánové Sikora starší a Fridrich ztratili morální kredit, když viděli, že pod p. Kettunenem jde česká reprezentace do pekel a nic proti tomu neudělali a jenom mlčeli jako otroci.
  Každopádně nový trenér to bude mít težké, a jak to říkal pan Zamazal v podcastu ze dne 11. 9.2020 cituji: „ dovolit si nemít v reprezentaci Matěje Jendrišáka, to je šílený luxus“. Dále řekl, že je pro něho nepochopitelné, že Kettunen za celé dva roky nevyzkoušel dvojici, Curney, Natov. Pan Rambousek řekl také, že dalších 10 hráčů by v reprezentaci mělo být, aby to byl ten nejlepší tým, takže „sorry trenére (Kettunene)“, ale vy tam každopádně nepatříte. Měli by tam kromě Curneyho a Natova být i další hvězdy, které odmítli hrát pod Kettunenem a to Veltšmíd, Suchánek atd.
  Naopak za zrádce je považován Dóža, který původně také odmítl pod Kettunenem hrát, ale otočil, když mu nabídli, že bude kapitánem (u něho to ale moc nepřekvapilo, kdo zná jeho morální charakter). Další z chodovské party jako jsou Ondrušek, Sýkora, Pražan, o těch nemá význam se bavit, protože svou výkonností na mezinárodní florbal a tudíž na reprezentaci nemají. Nejvíce mne zklamal Ondrušek, protože jsem ho považoval za seriózního kluka. Vidina hvězdy prvního útoku mu zatemnila mysl a také tito hoši dobře ví, že u většiny dobrých trenérů by v reprezentaci měli šanci tak maximálně na 4. lajnu nebo vůbec.
  Mladým klukům, kteří do repre patří (Langer, Něměček, Beneš mladší, Delong, Rýpar) nemůžeme mít za zlé, že nejdříve odmítli pod Kettunenem hrát, ale potom otočili a jsou tam. Jsou mladí, nadějní, florbalovou kariéru mají před sebou, tak proč ji ukončit jenom proto, že prezident Českého florbalu a spol. dělají z reprezentace Augliášův chlév. Naopak, bylo velmi sympatické, že se proti Kettunenovi postavili.

 • florot2018 napsal:

  Jestli je tohle pravda, tak je to už čiré zoufalství a skalnému fandovi zůstane spadlá čelist a oči pro pláč. Ukázka arogance mocných. Jak hluboko ještě spadneme?

Napsat komentář

*