Vítkovice porazily ve šlágru kola Tatran. Foto: Lukáš Zetek - Florbal Vítkovice
5. 10. 2020 Extraliga žen (0) KOMENTÁŘŮ

Vzpoura odložených: Klokanky rozstřílely Bulldogs, Olomouc veze výhru z Židenic, šlágr pro Vítkovice

Velmi zajímavě se vyvíjelo čtvrté pokračování nejvyšší ženské soutěže. Florbalistky Bohemians slaví první body, když v novém domácím prostředí porazily Bulldogs Brno vysoko 9:2. Uspěly také hráčky Olomouce, které v prestižním zápase porazily Židenice 5:2. Šlágr kola mezi Vítkovicemi a Tatranem skončil výhrou 7:5 pro Rytířky.

Ve šlágru kola si Vítkovice poradily s Tatranem Střešovice. Tatran sice vedl 1:0, Vítkovice ale postupem času získaly převahu na hřišti a utkání kontrolovaly až do zhruba 50. minuty, kdy vedly 6:2. Tatran se posléze v posledních třech minutách zásluhou tří branek Želízkové, Billé a Bystrianské dostal na dostřel, poslední slovo tak měla střelou do prázdné branky Husková. „Myslím si, že od nás se jednalo o dobrý zápas, velmi dobrý zápas. Úvodní gól nás sice trochu zmrazil, ale postupně jsme začali hrát velmi dobře do útoku, vytvářeli jsme si šance a získávali jsme míčky a podnikali jsme brejky, které jsme sice nezužitkovali, ale postupně jsme branky dali. Do padesáté minuty jsme utkání měli pod kontrolou a hráli jsme tak, jak jsme potřebovali. Poté se stalo něco, co se týmu našeho kalibru stávat nesmí: přišla určitá shoda, slepené góly, které nás nakonec téměř stály vítězství. Samy holky ví, že se to nemůže stávat. Ale radost nám to nekalí, tak, jak jsme dnes hráli velkou většinu zápasu, tak takto nějak by to šlo,“ řekl trenér vítězek Tomáš Martiník.

Velmi rázně se k prvním extraligovým bodům dostaly hráčky FbŠ Bohemians. Ty nedaly šanci Bulldogs Brno, už po první třetině vedly 3:0 a poprvé dovolily Brnu skórovat až ve 48. minutě za neřešitelného stavu 0:9. Bohemians nakonec zvítězily 9:2 a Tereza Blažková si tak připsala první výhru v pozici hlavní trenérky extraligového týmu. „Pro nás strašně důležitý zápas, který jsme zvládli podle plánu. Vycházeli jsme z dobré obrany a konečně se nám podařilo protrhnout střeleckou smůlu, která nás provázela. Doufám, že nás to nakopne do další práce v trénincích a projeví se to i v dalších zápasech. Děkuji moc divákům, kteří byli dnes skvělí a doufám, že je na tribuně zase brzy uvidíme,“ rozloučila se s diváckou podporou, doufejme, že jen na dva týdny.

Překvapení kola má na kontě Olomouc. Ta vedla v polovině utkání proti Židenicím už 3:0 a když se brněnský tým dostal na dostřel, rozhodly dva zásahy v posledních deseti minutách z holí Suchánkové a Axmannové. „Pro nás je to velký úspěch, máme tři body z venkovního zápasu proti týmu, který byl loni velmi silný. Je to pro nás ocecění a podpora pro cestu, po které jsme se vydali. Byli jsme produktivní, měli jsme hodně šancí a podržela nás suveréně nejlepší hráčka, Martina Franková,“ řekl asistent trenéra Radek Řehák. Židenice tak prohrály také ve svém druhém domácím utkání, naopak venku jsou zatím stoprocentní.

Druhým týmem, který zatím nezískal ani bod, je Jičín. V první třetině utkání s Panthers sice dvakrát vedl, ale už tato třetina skončila 2:4, celý zápas pak 7:4. V dresu vítězek se ve svém prvním extraligovém zápase dvakrát prosadila osmnáctiletá Kristýna Gocová. „Hodně důležité tři body proti nepříjemnému soupeři, v naší hře jsou pořád stejné problémy, ale tři body bereme,“ řekl trenér Pavel Skazko.

V jednoznačnou záležitost se změnilo pražské derby mezi Chodovem a Startem98. Favorit utkání držet jeho otěže pevně v rukou, skóre otevřela Eliška Chudá a Startu se už v průběhu celého zápasu nepovedlo ani vyrovnat, také díky neproměněnému trestnému střílení. Na konečné výhře 8:1 se hattrickem podílela Kristína Belicová. „Musíme být spokojeni, vstoupli do zápasu lépe a zápas vcelku kontrolovali, následně se zlepšovali na míčku, takže jsme si vytvořili šance. S čím nemůžeme být spokojení, to je množství vyloučení, trochu se nám rozpadlo tempo,“ řekl kouč Lukáš Procházka.

Také za FBC Ostrava řádila na hřišti v Mladé Boleslavi Kristína, nicméně Hudáková, která si připsala při výhře 11:5 nad nováčkem soutěže hned pět přesných zásahů. Ještě o bod více zapsala Denisa Kotzurová. „Se ziskem tří bodů spokojení být můžeme, ale o herním projevu jsme měli jiné představy, představovali jsme si jej jinak,“ byl tentokráte diplomatický Jakub Robenek.

Přehled výsledků 4. kola extraligy žen:

FATPIPE Tigers Start98 Kunratice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:8
branky: 38. Barbora Špačková – 9. Eliška Chudá, 20. Kristína Belicová, 25. Adéla Jůzová, 27. Kristína Belicová, 29. Daniela Frantíková, 37. Eliška Chudá, 47. Kristína Belicová, 57. Ivana Vachovcová; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; diváků: 123; zásahy brankářů: Kristýna Karli 13, Kristýna Janglová 11 – Hana Ranochová 16; po třetinách: 0:2, 1:4, 0:2;

1. SC TEMPISH Vítkovice – Tatran Střešovice 7:5
branky: 14. Zuzanna Krzywak, 35. Michaela Šponiarová, 36. Lina Hägg, 38. Barbora Husková, 43. Zuzanna Krzywak, 44. Lenka Novotná, 60. Barbora Husková – 3. Vendula Beránková, 45. Veronika Kopecká, 52. Lucie Želízková, 58. Denisa Billá, 59. Tereza Bystrianská; rozhodčí: Jakub Krátký – Pavel Vojkůvka; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 87; zásahy brankářů: Nikola Příleská 17 – Eliška Drbalová 26; po třetinách: 1:1, 3:0, 3:4;

MITEL Florbalová akademie MB – FBC ČPP OSTRAVA 5:11
branky: 15. Marie Jirková, 35. Marie Jirková, 35. Daniela Švejdová, 46. Barbora Doležálková, 58. Karolína Janatková – 8. Kristína Hudáková, 13. Denisa Kotzurová, 34. Kristína Hudáková, 36. Michaela Mlejnková, 38. Veronika Rybičková, 41. Kristína Hudáková, 43. Malwina Zagórska, 43. Kristína Hudáková, 44. Kristína Hudáková, 54. Natálie Hurníková, 58. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Josef Monzer – Lukáš Procházka; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 120; zásahy brankářů: Eva Klementová 31 – Veronika Tomšová 19; po třetinách: 1:2, 2:3, 2:6;

FbŠ Bohemians – Bulldogs Brno 9:2
branky: 2. Dominika Vatahová, 15. Hana Poláková, 20. Hana Poláková, 22. Gabriela Vaníčková, 23. Anna – Marie Divišová, 37. Andrea Kadidlová, 40. Gabriela Vaníčková, 46. Adéla Bočanová, 47. Dominika Vatahová – 48. Yvona Dostálová, 57. Michaela Žáková; rozhodčí: Jiří Kropáček – Tomáš Novák; vyloučení: 1:2; využití: 0:0; diváků: 78; zásahy brankářů: Pavla Lišková 19 – Sabina Dvořáčková 8, Markéta Marková 12; po třetinách: 3:0, 4:0, 2:2;

K1 Florbal Židenice – FBS Olomouc 2:5
branky: 31. Eva Urbášková, 39. Kamila Pravcová – 13. Tereza Reimerová, 23. Eva Řeháková, 26. Michaela Kacelová, 53. Barbora Suchánková, 57. Darina Axmannová; rozhodčí: Jana Lišková – Monika Zamazalová; vyloučení: 0:2; využití: 0:0; diváků: 108; zásahy brankářů: Lenka Remešová 13 – Martina Franková 40; po třetinách: 0:1, 2:2, 0:2;

Panthers Praha – KM automatik FBK Jičín 7:4
branky: 10. Tereza Syslová, 13. Tereza Pitterlingová, 19. Markéta Žbánková, 20. Petra Šusterová, 22. Kristýna Gocová, 59. Kristýna Gocová, 60. Dominika Tůmová – 3. Kristýna Bachmaierová, 16. Nikola Kuchařová, 21. Nikola Kuchařová, 25. Kristýna Bachmaierová; rozhodčí: Jan Drška – Jiří Meisner; vyloučení: 1:0; využití: 0:1; diváků: 76; zásahy brankářů: Kristýna Horňáková 26 – Marcela Velzelová 31; po třetinách: 4:2, 1:2, 2:0;